Piłkarki GKS-u wygrały z pierwszoligowcem

19.02.2017 12:59

Autor: Ola

W niedzielę piłkarki GKS-u Katowice zmierzyły się z pierwszoligowym LKS-em Goczałkowice. Mecz zakończył się zwycięstwem Trójkolorowych.

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla drużyny gości, która już w 3. minucie wyszła na prowadzenie. Niespełna trzy minuty później Dominik Rosak ładnym strzałem z narożnika pola karnego zdobyła wyrównującą bramkę. Gola na 2:1 zdobyła Klaudia Matusik. Ta sama zawodniczka w 25. minucie mogła strzelić na 3:1, jednak futbolówka trafiła w poprzeczkę. Kilka minut później strzelić udało się drużynie gości, która wykorzystała błąd w obronie katowiczanek. Przed przerwą bramkę dla GieKSy bezpośrednio z rzutu rożnego zdobyła Angelina Łąckiewicz-Oślizło.

Po zmianie stron Trójkolorowe zdobyły już tylko jednego gola. W 58. minucie podanie Dominiki Rosak wykorzystała Oliwia Kil. W ostatnich minutach meczu piłkarki z Goczałkowic zdobyły bramkę na 4:3 i takim wynikiem zakończył się trzeci sparing Trójkolorowych w tym roku.

Kolejny mecz kontrolny piłkarki GieKSy zagrają w najbliższą środę. O godzinie 18:30 na boisku Hetman w Katowicach Trójkolorowe zmierzą się z Polonią Tychy.

GKS Katowice – LKS Goczałkowice 4:3
Bramki:
0:1 (3.), 1:1 Rosak (6.), 2:1 Matusik (10.), 2:2 (34.) 3:2 Łąckiewicz-Oślizło (40.), 4:2 Kil (58.) 4:3 (85.)
GKS: Antkowiak - Sobota, Konieczna, Luty, Szczypka - Łąckiewicz-Oślizło, Wojtas, Matusik - Kil, Dec, Rosak. Grały także: Wieczorek, Latka, Wierzbicka, Florian.