Drugi remis na wiosnę

18.03.2017 18:38

Autor: ps

Drużyna rezerw wciąż bez zwycięstwa w IV lidze w rundzie wiosennej. Trójkolorowi tym razem zremisowali 2:2 na wyjeździe z RKS-em Grodziec.

Spotkanie było emocjonujące i obfitowało w wiele zwrotów akcji. Katowiczanie przegrywali w pierwszej połowie 0:1, ale jeszcze przed przerwą wyrównał strzałem z główki Paweł Mandrysz. W drugiej połowie podopieczni trenera Adriana Napierały wyszli nawet na prowadzenie po trafieniu z rzutu karnego Krzysztofa Wołkowicza. Ostatnie słowo należało jednak do ekipy z Będzina, która doprowadziła do stanu 2:2. W końcówce GieKSie grało się już trudniej, bo czerwoną kartkę zobaczył Damian Garbacik. To drugi remis katowiczan w dwóch wiosennych wojażach.

Po spotkaniu pierwszy trener rezerw tak podsumował to, co wydarzyło się w sobotnie popołudnie. - Znowu straciliśmy bramki po stałych fragmentach gry. W poprzednim meczu trzy, w tym dwie, tym razem z rzutu karnego i po dośrodkowaniu. Mieliśmy swoje sytuacje, ale nie wszystkie wykorzystaliśmy. Sędzia  podyktował też problemaryczny rzut karny dla przeciwnika, ale skupiamy się na przyszłości i będziemy dalej walczyć o upragnione zwycięstwo - podkreślił Napierała.

RKS Grodziec - GKS II Katowice 2:2