Hutnik Kraków

• (48)
  • (55)
  • (71)

GKS Katowice: GKS: Skład w 1 połowie: Kudła - Marzec, Klemenz, Jędrych, Komor, Rogala - Błąd, Baranowicz, Repka, Galán - Zrel’ák. Skład w 2 połowie: Kudła (60. Pęksa) - Wasielewski, Kuusk, Trepka, Jaroszek, Krawczyk - Mak, Pietrzyk (68. Ćwielong), Shibata, Arak - Bergier.

Hutnik Kraków: Hutnik: Frątczak - Głogowski, zaw. testowany, Zięba, Jania, zaw. testowany, zaw. testowany, Słomka, Urbańczyk, Rakels, Budziński.

Od początku spotkania zarysowała się wyraźna przewaga GKS-u Katowice. Byliśmy częściej przy piłce i stwarzaliśmy większe zagrożenie. Poza walką z rywalem, odbywała się również walka z żywiołem, bowiem silny wiatr skutecznie przeszkadzał w kreowaniu akcji. W 22. minucie Mateusz Marzec po akcji prawą stroną uderzył w słupek. Chwilę wcześniej głową próbował zaskoczyć rywala Arkadiusz Jędrych. W końcu w 37. minucie Alek Komor wykorzystał zamieszanie po rzucie rożnym i wyprowadził GieKSę na prowadzenie.

Jednobramkowe prowadzenie GKS-u utrzymało się do końca pierwszej części. Na drugą połowę wyszła nowa jedenastka. W 48. minucie doszło do drobnego nieporozumienia w obronie GieKSy. Rywal wykorzystał to na swoją korzyść i doprowadził do remisu. W 55. minucie było już 2:1 dla krakowian. Piłka zagrywana z rzutu rożnego przez silny wiatr zmieniła tor lotu, czym zaskoczyła naszego bramkarza i wpadła bezpośrednio do bramki. W 68. minucie bliski wyrównania był Märten Kuusk po akcji prawą stroną. Trzy minuty później zaatakował rywal i zdołał podwyższyć prowadzenie. Mimo starań GieKSy, wynik nie uległ zmianie.