• Continella (74)
  • Piroch (26)

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Repka, Rogala - Błąd (86. Ćwielong), Kozubal, Shibata (77. Mak), Marzec (86. Pietrzyk) - Bergier.

Odra Opole: Haluch - Piroch, Niziołek, Kamiński W. (60. Continella), Hebel (60. Sarmiento), Czapliński, Spychała, Szrek, Antczak (78. Surzyn), Kamiński M., Galán.

GieKSa po raz kolejny spotkała się ze swoimi kibicami przy Bukowej. W ramach 27. kolejki zmierzyliśmy się przy Bukowej z Odrą Opole. Trener Rafał Górak musiał się zdecydować na dwie zmiany w składzie z uwagi na absencję Märtena Kuuska oraz Aleksandra Komora. W ich miejsce na boisku od pierwszej minuty pojawili się Bartosz Jaroszek oraz Shun Shibata. W 15. minucie Oskar Repka, ustawiony w tym meczu na obronie, przymierzył z 30 metrów i futbolówka przeleciała tuż nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Artura Halucha. Nic nie wskazywało na zagrożenie ze strony gości. Jednak w 26. minucie Jiri Piroch wykorzystał zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu i otworzył wynik meczu.

GieKSa po stracie bramki ruszyła do ataku, wyraźnie przejmując inicjatywę. W 33. minucie niesygnalizowane uderzenie Sebastiana Bergiera przeleciało nad poprzeczką bramki Halucha. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy bramkarza Odry próbował zaskoczyć Marcin Wasielewski. Jego uderzenie po dryblingu zatrzymało się jednak na dobrze ustawionym Haluchu. Więcej szans GKS w tej części już nie miał i na drugie 45 minut wracaliśmy ze stratą jednego gola. GKS Katowice naciskał od samego początku drugiej połowy i w końcu w 60. minucie Bartosz Jaroszek wykorzystał zamieszanie w polu karnym Odry i z pomocą obrońcy doprowadził do remisu. Sędziowie sprawdzali, czy bramka została uznana prawidłowo, ale po szybkiej analizie nie dopatrzyli się niczego niezgodnego z przepisami.

W 67. minucie w kontrze GKS-u uderzał Mateusz Marzec. Piłka jeszcze skozłowała przed Haluchem, ale ten pewnie złapał. Opolanie czekali na szybkie akcje. Jedna z nich przyniosła sytuację Vittorio Conitnelli, który stanął z piłką na 18 metrze i pięknym strzałem pokonał Dawida Kudłę przywracając Odrę na prowadzenie. Niestety po dwóch minutach było już 3:1 dla Odry, gdy Jean Franco Sarmiento wykorzystał zawahanie Kudły i technicznym strzałem podwyższył wynik. Ten nie uległ zmianie. GKS musiał uznać wyższość Odry.

• 90+5 min

Koniec meczu w Katowicach.

Haluch łapie wrzutkę Bergiera.

Powstrzymujemy groźny rajd Galana.

Doliczone 4 minuty.

GKS w polu karnym Odry, zablokowany strzał Jędrycha.

Potężne zamieszanie przed naszą bramką, ale piłka ostatecznie opuszcza boisko i zacznie Kudła.

Ćwielong za Błąda i Pietrzyk za Marca.

Za dużo niefrasobliwości w grze GKS-u.

Groźne podanie Błąda do Kudły... na szczęście piłka nie leciała w światło bramki.

Faulowany Mak, szansa na wrzutkę w pole karne.

Żółta kartka dla Czaplińskiego.

Akcja GKS-u na połowie Odry, odrobinę za daleko piłkę wypuścił sobie Błąd.

Surzyn za Antczaka.

Mak za Shibatę.

Sarmiento podwyższa dla Odry wykorzystując moment zawahania Dawida Kudły.

Continella strzela piękną bramkę dla Odry.

Shibata w pole karne po ziemi, ale bez kłopotów piłkę łapie Haluch.

Zakotłowało się w naszej szesnastce, Rogala oddala na moment zagrożenie.

Wrzutka Repki, do piłki próbował dopaść Marzec, ale ostatecznie zacznie bramkarz Odry.

Uderzenie Marca z 25 metrów, trafia jednak prosto w Halucha.

A teraz żółty kartonik zobaczył Antoni Kozubal.

Żółta kartka dla Continelli za faul na Marcu.

Gra przerwana z powodu problemów Bergiera, ale napastnik GKS-u będzie kontynuował grę.

Continella za Kamińskiego i Sarmiento za Hebla.

VAR sprawdził sytuację i niczego się nie dopatrzył, walczymy!

GOL! Doprowadzamy do remisu! Strzelcem Jaroszek.

GKS cały czas naciska, kolejna szansa z rzutu rożnego.

Wasielewski mógł zaskoczyć Halucha podaniem z linii końcowej, ale piłka ostatecznie opuściła boisko.

Rogala dopadł do piłki zagrywanej w pole karne, ale jej niestety nie opanował.

GKS na połowie Odry, szukamy sposobu na obronę rywala.

Główka Repki, niewiele zabrakło.

Będzie rzut rożny dla GKS-u.

Zaczynamy drugą połowę, do boju GKS!

Rogala do Błąda w pole karne! Ten niestety nie trafia w bramkę.

Uderzenie Wasielewskiego! Łapie bramkarz Odry.

Doliczone 2 minuty.

Szybka akcja GKS-u, niestety zabrakło ostatniego dobrego podania.

Faul w polu karnym Odry po długiej walce o górną piłkę.

Rzut rożny dla GieKSy.

Wrzutka Wasielewskiego, ale do piłki dopada rywal.

Kudła wypluł strzał rywala przed siebie, po chwili się poprawia, ale było groźnie.

Bomba Galana, łapie Kudła.

Faul Kamińskiego na Błądzie. Obrońcy Odry się upiekło.

Wrzutka Kozubala ze stałego fragmentu. Nad głowami wszystkich zawodników w polu karnym i zacznie Haluch.

Żółta kartka dla Antczaka.

Uderzenie Bergiera nad poprzeczką.

Żółta kartka dla Wojciecha Kamińskiego.

Odrze udaje się uspokoić sytuację przed własnym polem karnym.

Rzut rożny dla GKS-u po próbie podania Wasielewskiego.

Kozubal szukał w polu karnym Bergiera, ale pierwszy do piłki dopada obrońca opolan.

Piroch wykorzystuje zamieszanie w polu karnym i otwiera wynik meczu.

Kudła łapie wrzutkę Galana, w ostatnich minutach aktywniejszy rywal.

Dośrodkowanie w pole karne Odry, rywal oddal zagrożenie.

Dośrodkowanie Odry, ale Galan faulował Kudłę.

Dynamiczna akcja Galana z prawej strony. Oddał uderzenie, które zatrzymuje się na bocznej siatce naszej bramki.

Strata Repki, Hebel uderzał z 20 metrów, ale obok bramki strzeżonej przez Dawida Kudłę.

Repka z 30 metrów! Centymetry nad poprzeczką.

Repka uderzał głową, trafia w Halucha. Wcześniej jednak faul na rywalu i zacznie bramkarz Odry.

Niesygnalizowane uderzenie Wasielewskiego, obrońca wybija na rzut rożny.

Wrzutka Kozubala, nikt nie przecina i futbolówka ląduje w rękach Halucha.

Repka ruszył z kontrą, podał do Bergiera, ale w porę wraca jeden z obrońców Odry i przerywa akcję.

Repka próbował uruchomić Bergiera, ale ten nie dopadł do piłki zagrywanej w pole karne.

Uderzenie Kozubala, ale zabrakło precyzji. Wcześniej znakomite podanie otwierające od Repki.

Uderzenie z dystansu Galana, piłka nad poprzeczką bramki GKS-u.

Rogala dośrodkował mocno, Haluch bał się, że piłka może wpaść na długi słupek, ale ostatecznie bramkarz Odry zacznie z piątki.

Faul Jaroszka w środku pola. Sędzia na razie tylko naszego środkowego obrońcę ostrzegł.

Błąd dogrywał w pole karne, ale nieudane uderzenie głową Marca.

Od początku wysoki pressing Odry.

• Obie ekipy na boisku, za moment rozpoczynamy mecz.

• Przed nami mecz 27. kolejki Fortuna 1 Ligi. GKS Katowice przy Bukowej zmierzy się z Odrą Opole. Z uwagi na pauzy oraz problemy zdrowotne kilku zawodników, trener Rafał Górak zdecydował się na kilka zmian. W pierwszej jedenastce meldują się Bartosz Jaroszek oraz Shun Shibata. Transmisja meczu na Polsat Sport Premium 1, w centrum meczowym STATSCORE lub w pakiecie Polsat Box Go.