Wigry Suwałki

• Adamek (65)

GKS Katowice: Nowak - Czerwiński, Kamiński, Praznovsky, Abramowicz - Bębenek, Pielorz, Foszmańczyk, Mandrysz - Sobków, Goncerz.

Wigry Suwałki: Zoch, Cverna, Augustyniak, Kozak, Gąska, Bucholc, Wichtowski, Kądzior, Bartkowski, Radecki, Adamek.

W meczu inauguracyjnym ligowy sezon 2016/2017 GKS stracił trzy punkty na własnym stadionie, przegrywając z Wigrami Suwałki 0:1.

GieKSa zainaugurowała rundę jesienną ustawieniem 4-4-2, a Grzegorz Goncerz zyskał wsparcie w postaci drugiego napastnika Eryka Sobkowa. W składzie Trójkolorowych znalazło się pięciu nowych zawodników: bramkarz Sebastian Nowak, lewy obrońca Dawid Abramowicz, środkowy pomocnik Tomasz Foszmańczyk, prawoskrzydłowy Paweł Mandrysz oraz wspomniany wcześniej Sobków.

Trójkolorowi od razu ruszyli na rywali. Zdominowali ich i zasypali w pierwszej połowie mnóstwem strzałów. Niestety, piłka po bardzo groźnych strzałach Pawła Mandrysza, Olivera Praznovsky’ego, Eryka Sobkowa i Alana Czerwińskiego nie chciała wpaść do siatki. Była to głównie zasługa solidnie spisującego się między słupkami Hieronima Zocha.

Wigry nie były specjalne groźne w początkowej fazie meczu. Nastawiły się na zaskoczenie GieKSy po stałych fragmentach gry i kontrach. Po jednej dogodnej okazji mieli Kamil Adamek i Damian Kądzior, jednak na przeszkodzie stawał im Sebastian Nowak. Można więc powiedzieć, że pierwsze trzy kwadranse to był pokaz bramkarskich umiejętności, choć to GieKSa powinna zdecydowanie prowadzić i rozstrzygnąć mecz przed przerwą.

Po zmianie stron obraz gry zmienił się. Goście byli mądrzej zorganizowani w defensywie i GieKSa nie przedostawała się w obręb ich pola karnego z taką łatwością jak w pierwszej fazie meczu. Właściwie oddała jeden groźny strzał z woleja za sprawą Eryka Sobkowa, który został zatrzymany przez golkipera. Natomiast gracze Wigier przeprowadzili jedną akcję, która dała im zwycięstwo. W 65. minucie Kamil Adamek wykorzystał idealne prostopadłe podanie partnera i w sytuacji sam na sam trafił do siatki. W końcówce GKS szarpał i miał przewagę w posiadaniu piłki, ale nie przełożyło się to na okazje i musiał pogodzić się ze stratą punktów.

W kolejnym spotkaniu GKS zmierzy się na wyjeździe z Chrobrym Głogów. Początek meczu 7 sierpnia o 18:00.

• 93 min

• 92 min

GieKSa gra twardo i walczy by wyrównać, jednak robi to nieczysto i sędzia przerywa grę.

• 91 min

Kolejny faul GKS-u, Wigry tylko na to czekają, aby zyskać na czasie.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Wszystko wskazuje na to, że GKS nie zdobędzie dzisiaj punktów. Wielka szkoda, bo w pierwszej połowie był stroną dominującą i nic nie wskazywało na to, że Wigry tutaj sprawią problemy.

GKS stara się przesunąć do przodu, ale defensywa Wigier mądrze ustawiona i wybija z rytmu gospodarzy.

Radeckiego zmienia Wroński.

Żółtko dla Kamińskiego za faul.

GKS zamyka Wigry na własnej połowie, ale nie może przełożyć tego na klarowne sytuacje.

Gra często przerywana, Wigry kradną cenne sekundy. GKS bez klarownych okazji, może zmieni się to po wejściu nowych zawodników.

Karankiewicz za Radeckiego.

Zejdler otrzymał żółtą kartkę.

Za Adamka wchodzi Zapolnik.

Wołkowicz za Sobkowa.

Bomba z woleja Sobkowa na linii szesnastki, ale broni to znów Zoch.

Goncerz stojąc plecami zagrał prostopadle do Prokicia, ale ten nie zorientował się i nie zdołał dojść w polu karnym do piłki. W międzyczasie Zejdler zmienił Foszmańczyka.

Żółta kartka dla Alana Czerwińskiego za przerwanie kontry.

Adamek otrzymał doskonałe, kilkudziesięciometrowe, prostopadłe podanie i w sytuacji sam na sam nie mógł się pomylić.

Gol dla Wigier.

GKS ma przewagę w posiadaniu piłki, ale gracze z Suwałk już nie pozwalają katowiczanom na tyle, co w I połowie.

Pierwsza akcja Prokicia i wywalczył rzut rożny.

Prokić przesunął się na lewe skrzydło, po prawej stronie widzimy teraz Mandrysza.

Prokić za Bębenka.

Zbyt wysokie zagranie Alana do Eryka Sobkowa i strata w polu karnym.

Foszmańczyk faulowany trzy metry od pola karnego po lewej stronie. Będzie dobra okazja dla Czerwińskiego.

Abramowicz wygrywa pojedynek z Wichtowskim we własnym polu karnym.

Pielorz wybija piłkę na rzut rożny. Było groźnie, bo GieKSa odnotowała stratę we własnym polu karnym.

Katowiczanie próbują teraz ataku pozycyjnego, ale zakończył się stratą.

Tempo w drugiej połowie spokojniejsze, GKS na razie walczy w środku pola.

Goncerz dogrywał w pole karne z prawej strony do Sobkowa, jednak stoperzy przecięli to górne podanie.

Wystartowała druga połowa!

• GieKSa była lepsza w tej części spotkania, ale brakuje skuteczności. Miejmy nadzieję, że trener Brzęczek przekaże swoim zawodnikom, jak w końcu trafić do siatki.

Koniec I połowy.

Znów było blisko! Prawy obrońca Wigier ściąga piłkę z głowy Mandryszowi na prawym słupku!

Żółta kartka dla Cverny.

Goncerz w ostatniej chwili powstrzymany przez Bucholca na linii szesnastki.

Strzał z dystansu Wigier zbyt lekki, by zagrozić Nowakowi.

Praznovsky wygrywa pojedynek z rywalem po lewej stronie pola karnego i zażegnał niebezpieczeństwo. Na razie obrona GKS-u spisuje się solidnie.

Kapitalny, techniczny strzał Czerwińskiego zza pola karnego, Zoch wyciąga się jak struna i w ostatniej chwili wybija piłkę na rzut rożny.

Gra GieKSy wygląda obiecująco, dużo okazji i strzałów. Brakuję tylko kropki nad "i".

Sobków wywalczył rzut rożny po lewej stronie pola karnego Wigier.

Najlepsza okazja GieKSy! Sobków uderza z kilkunastu metrów, Zoch paruje piłkę na słupek!

Kolejna dobra interwencja w polu karnym Kamińskiego, który wybił wrzutkę z rzutu rożnego Kądziora.

Goncerz przyjął piłkę w polu karnym, jednak nieczysto uderzył z woleja.

Kolejny strzał Mandrysza w polu karnym, jednak jego wolej z lewej nogi niecelny.

Kontra Wigier, Kądzior decyduje się na strzał po prawej stronie pola karnego, trafia jednak wprost w Nowaka.

Strzał Mandrysza w szesnastce zablokowany, ale jest róg.

Dośrodkowanie Mandrysza, ale Sobków został powstrzymany w polu karnym.

Ostre wejście Bębenka w nogi rywala, za co zobaczył "żółtko".

Żółta kartka dla Bucholca za faul na Mandryszu.

Praznovsky mógł wyprowadzić GieKSę na prowadzenie. Miał idealną piłkę na 18. metrze, jednak nieczysto w nią trafił.

Bardzo groźna sytuacja Wigier. Adamek wbiegł prawym skrajem pola karnego i uderzył w okolicach krótkiego słupka, zatrzymał to jednak Nowak.

Mandrysz próbował wyjść z kontrą na prawym skrzydle, jednak został zatrzymany przez Bucholca.

Stoperzy GieKSy wyjaśniają sytuację i już jest bezpiecznie przy bramce Nowaka.

Kamiński wygrywa pojedynek w polu karnym z Radeckim, rzut rożny.

GieKSa stara się narzucić swój styl gry i wywierać presję. Wigry kontrują.

Znakomita okazja Mandrysza, wpadł w pole karne po podaniu Foszmańczyka, jednak uderzył po ziemi słabszą, lewą nogą. Piłka minęła słupek o 2 metry.

Kamiński czyści pole karne po wrzutce z rzutu rożnego, później przy kontrze faulowany Mandrysz.

Zaczynamy!

• Wigry wygrały losowanie, zostają po stronie zegara.

• Obie drużyny już na boisku. GieKSa na czarno-żółto, Wigry w jednolitych, białych strojach.

• Sędzią głównym będzie Marek Opaliński z Lubina.

• Szykuje się pięć debiutów ligowych. Nowi zawodnicy GKS-u to bramkarz Sebastian Nowak, obrońca Dawid Abramowicz, pomocnicy Tomasz Foszmańczyk i Paweł Mandrysz oraz wspomniany wcześniej napastnik Sobków.

• GKS zagra dzisiaj z dwoma napastnikami - Grzegorza Goncerza będzie wspierał nowy nabytek GKS-u Eryk Sobków.

• Już dziś nastąpi inauguracja rozgrywek ligowych. GieKSa zmierzy się z Wigrami, które pokonała w zeszłym sezonie trzykrotnie. Raz w Pucharze Polski (2:0) i dwukrotnie w lidze (2:0 i 1:0).

• Witamy ze stadionu przy Bukowej po prawie dwumiesięcznej przerwie letniej!