GKS Katowice: Kudła - Wasielewski (73. Czerwiński), Klemenz, Jędrych, Komor, Rogala, Błąd (65. Marzec), Kowalczyk (73. Milewski), Repka (80. Arak), Galán, Zrel'ák (65. Bergier). Trener: Rafał Górak

Raków Częstochowa: Trelowski - Svarnas, Berggren, Tudor, Makuch (61. Brunes, 80. Otieno), Crnac, Carlos, Drachal (61. Amorim), Racovitan (83. Rodin), Kochergin (46. Barath), Pestka. Trener: Marek Papszun

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)

Żółte kartki: Brunes, Trelowski (Raków)

Przebieg spotkania

W meczu 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy, GKS Katowice przy Bukowej zmierzył się z Rakowem Częstochowa. W wyjściowym składzie zaszło kilka zmian względem poprzedniego meczu. Do jedenastki wrócił Borja Galán, z kolei po raz pierwszy od początku spotkania zagrał Mateusz Kowalczyk. Katowiczanie rozpoczęli z dużym animuszem. Już w 6. minucie Aleksander Komor uderzył po stałym fragmencie, ale czujnie w bramce reagował Kacper Trelowski. Pierwszy fragment należał zdecydowanie do gospodarzy. W 18. minucie sprzed pola karnego strzelał Adrian Błąd, ale piłka nie leciała w światło bramki. Chwilę później w dobrej pozycji był Adam Zrel’ák, ale w akcji sam na sam z obrońcą, zdecydował się zwolnić akcję i źle podał do Grzegorza Rogali.

W 24. minucie w pole karne wpadł Borja Galán, ale przegrał pojedynek z defensorem. Hiszpan domagał się odgwizdania rzutu karnego, ale sędzia niczego się nie dopatrzył i nakazał kontynuować grę. Niestety w 29. minucie dobrą piłkę w pole karne posłał Fran Tudor. Nabiegający Jean Carlos zaskoczył Adriana Błąda i uderzył głową tak, że Dawid Kudła nie był w stanie sięgnąć piłki i goście wyszli na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą okazję miał Galán, który powalczył o piłkę odbitą przez Trelowskiego. W całym zamieszaniu jednak faulował. W 41. minucie po wrzutce Galána głową uderzył Alek Komor. Trelowskiemu udało się przekierować jego strzał nad poprzeczkę. Na drugą połowę wracaliśmy z jednobramkowym prowadzeniem gości.

W 49. minucie Adrian Błąd dopadł do piłki po złym rozegraniu piłki przez Raków. Jego strzał przeleciał jednak centymetry obok słupka bramki Rakowa. W 57. minucie po dośrodkowaniu Błąda strzelał głową Lukas Klemenz, ale jego strzał odbił Kacper Trelowski. GKS bardzo mocno naciskał na bramkę częstochowian, szukając wyrównującego gola. Kibice zebrani przy Bukowej żywo reagowali na kolejne akcje i często wyrażali swoją dezaprobatę do decyzji podejmowanych przez sędziego. W 87. minucie sam na sam z Kudłą wyszedł Erick Otieno, ale na szczęście dla GKS-u nie trafił w bramkę. Wynik nie uległ już zmianie.

Składy

90+6

Koniec meczu.

90+5

Strzelał Kudła i domagał się ręki, ale sędzia niczego się nie dopatrzył.

90+2

Jeszcze rzut rożny dla GKS-u. Kudła w polu karnym rywala.

90

Doliczone 4 minuty.

87

Otieno obok bramki w dogodnej sytuacji.

85

Aut dla Rakowa na wysokości naszego pola karnego.

84

Faulowany Tudor, szansa dla Rakowa na wrzutkę.

76

Kudła łapie dośrodkowanie i GKS rusza z kontrą.

76

Rzut rożny dla Rakowa po akcji Amorima.

73

Czerwiński za Wasielewskiego i Milewski za Kowalczyka.

63

Rzut rożny dla GKS-u po akcji Błąda i Galána.

62

Faul Klemenza, szansa na wrzutkę dla gości.

61

Brunes za Makucha i Amorin za Drachala.

60

Kolejny rzut rożny, tym razem wywalczony przez Jędrycha. Mocne naciski ze strony GKS-u.

59

Odbity strzał Repki! Kolejna okazja dla GieKSy.

56

Klemenz głową po podaniu Błąda, ale piłkę łapie Trelowski.

55

Rzut rożny dla GKS-u po akcji Błąda.

54

Bomba Crnaca, ale łapie Kudła.

53

Zrel'ák mógł zbudować ciekawą akcję, ale zdaniem sędziego faulował przy walce o piłkę.

51

Jędrych wybija piłkę zagrywaną na piąty metr.

49

Błąd obrony Rakowa, strzał Błąda centymetry obok słupka!

49

Dogranie Błąda w pole karne, ale piłka wybita przez obrońcę.

47

Repka blokuje strzał sprzed pola karnego.

47

Szansa na dośrodkowanie dla Rakowa.

69

Dużo walki w środku pola, z dobrej strony pokazał się Mateusz Kowalczyk, który ambitnie odbiera piłki rywalom.

45

Wrzutka Berggrena, do piłki dopadł Rogala.

42

Rogala przed polem karnym, ale piłka wysoko nad bramką gości.

41

Strzał głową przekierowany przez Trelowskiego nad poprzeczkę!

41

Faulowany Wasielewski, szansa dla GKS-u na wrzutkę w pole karne.

39

Nieudane dośrodkowanie Carlosa i zacznie Kudła.

35

Galán dopadł do piłki odbitej przez Trelowskiego, ale faulował przy próbie odbioru.

34

Strzał Błąda nad poprzeczką.

33

Dośrodkowanie Tudora, ale zacznie z piątki Kudła.

32

Gościom udaje się oddalić zagrożenie.

31

Szansa na wrzutkę po faulu na Wasielewskim.

29

Niestety, Jean Carlos otwiera wynik meczu.

28

Trelowski dobiegł do piłki zagrywanej Zrel'ákowej i było blisko błędu bramkarza Rakowa. Ostatecznie goście wychodzą z opresji bez szwanku.

26

Podanie w pole karne do Komora, temu skutecznie przeszkadzał obrońca i zacznie z piątki Trelowski.

24

Galán wpadł w pole karne, przewracany przez rywala, ale ostatecznie sędzia wskazał na piątkę.

23

Jean Carlos wpadł niebezpiecznie w nasze pole karne. Udaje nam się oddalić zagrożenie.

21

Galán do Zrel'áka i ten mógł decydować się na strzał. Wstrzymał akcję i niestety źle podawał do Rogali.

21

Dośrodkowanie w nasze pole karne, ale oddalamy zagrożenie.

18

Błąd z piłką na 17 metrze, ale strzał poza światłem bramki Rakowa.

18

Akcja toczy się na połowie Rakowa.

15

Galán przyjął w polu karnym, ale nie był w stanie opanować piłki. Kibice GKS-u zagrzewają swoich piłkarzy do walki!

14

Kudła łapie wysokie podanie w pole karne.

13

Faulowany Makuch, około 30 metrów do bramki Kudły.

12

Wasielewski wpadł w pole karne, odrobinę źle przyjął i piłka ostatecznie opuściła boisko.

12

Teraz Rogala powalczył o piłkę po podaniu Błąda. Trelowski nabił naszego zawodnika przy próbie podania i Raków zacznie od bramki.

9

Odbiór piłki przed bramką Rakowa, zabrakło centymetrów, by podanie Błąda dotarło do Zrel'áka.

9

Galán próbował uruchomić na prawej stronie Wasielewskiego. Podanie odrobinę za mocne.

8

Strzał Kochergina nad poprzeczką.

7

Zrel'ák na spalonym po podaniu Rogali.

6

Strzał Komora po wrzucie z autu, ale łapie Trelowski.

5

Faul w środku pola na Galánie.

3

Dobry pressing GKS-u i odebranie piłki w środku pola przez Adriana Błąda.

2

Za mocne podanie do Crnaca i zacznie Kudła.

1

Obie ekipy już na murawie.

Po dwóch meczach sezonu GKS Katowice ma w swoim dorobku trzy punkty dzięki wyjazdowemu zwycięstwu z PGE FKS-em Stalą Mielec. W 31. minucie Arkadiusz Jędrych uderzył skutecznie z rzutu karnego. Przed końcem spotkania katowiczanie mieli kilka szans na podwyższenie wyniku. Kluczowa była dobra obrona, która pozwoliła nam wygrać na boisku rywala. - Cieszę się z trzech punktów, bo to zawsze istotne, ale musimy robić regularne postępy i być jeszcze bardziej zdyscyplinowani - mówił trener Rafał Górak. W meczu 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy GKS Katowice podejmie przy Bukowej Raków Częstochowa. Mecz odbędzie się w sobotę 3 sierpnia o godz. 14:45.

Wszystkie bilety WYPRZEDANE! Transmisja meczu będzie dostępna w Canal+Sport3 oraz Canal+online.

Przy okazji meczu zachęcamy do skorzystania z oferty Oficjalnego Sklepu GKS-u Katowice. Punkty sprzedaży zlokalizowane są przy Trybunie Głównej i Blaszoku. Przy okazji meczu GieKSy z Rakowem w specjalnej promocji polecamy Wam trzy rodzaje t-shirtów, które dostępne będą w cenie 50 zł.

Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964”, we współpracy z klubem GKS Katowice, przed meczem z Rakowem Częstochowa organizuje akcję „GieKSiarz do szpiku kości”.

Namiot DKMS, w którym będzie można zarejestrować się do bazy potencjalnych dawców szpiku, znajdować będzie się przed stadionem obok Biura Obsługi Kibica.