To było absolutnie wyjątkowe wydarzenie sportowe w Katowicach.

Sześć drużyn przystąpiło do rywalizacji w Spodek Super Cup - turnieju halowym rozgrywanym w legendarnej katowickiej arenie. Turniej był również częścią obchodów 60-lecia GKS-u Katowice. Rywalizacja rozpoczęła się od fazy grupowej. GieKSa w swojej grupie walczyła z zaprzyjaźnionym ROW-em Rybnik oraz słowackim FK Zeleziarne Podbrezova.

W meczu otwierającym turniej, podopieczni trenera Rafała Góraka przy ponad 5-tysięcznej publiczności zebranej w Spodku, rozbili rybniczan aż 7:1. Hat-trickiem w tym starciu popisał się Shun Shibata. W drugim spotkaniu GKS zmierzył się z FK Zeleziarne, które w pierwszym spotkaniu pokonało ROW aż 9:2. To zapowiadało starcie dwóch równorzędnych drużyn w walce o 1. miejsce grupie.

Adrian Błąd już w 2. minucie dał GKS-owi prowadzenie. Przez 11 minut utrzymywał się wynik 1:0, gdy rywalowi udało się doprowadzić do wyrównania. Kolejni na listę strzelców wpisywali się Bartosz Jaroszek oraz Adrian Błąd. Zwycięstwo 3:1 oznaczało, że GieKSa awansowała z 1. miejsce w grupie i w półfinale zmierzyła się z zaprzyjaźnionym Banikiem Ostrawa. Ekstaklasowiec z Czech był bardzo skuteczny i pewnie awansował do finału po zwycięstwie 10:3

Nieco wcześniej odbył się mecz legend GKS-u Katowice oraz drużyny gwiazd śląskiej piłki. W składzie GieKSy m.in. Janusz Jojko, Sławomir Wojciechowski, Marek Świerczewski czy Artur Andruszczak. W rolę trenerów tego zespołu wcielili się Piotr Piekarczyk oraz Henryk Górnik. Legendy GieKSy ostatecznie musiały uznać wyższość przeciwnika, ale dla kibiców była to nie lada gratka, bowiem mieli okazję zobaczyć w akcji gwiazdy minionych lat.

GieKSa w meczu o 3. miejsce zmierzyła się z zabrzanami. Górnik w półfinale uległ FK Zeleziarne Podbrezova, co oznaczało kolejne już tego dnia “starcie przyjaźni”. W 5. minucie wynik dla Górnika otworzył Rafał Janicki. Kolejne dwa gole zdobył Piotr Krawczyk. W 10. minucie odpowiedział Adrian Błąd i GieKSa cały czas była w grze. Na tym etapie katowiczanie dawali dużo czasu młodszej części składu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 6:2 dla rywala i GieKSa Spodek Super Cup zakończyła na 4. miejscu.

Natomiast triumfatorem Spodek Super Cup został słowacki FK Zeleziarne Podbrezova, który w finale pokonał Banik Ostrava 5:2. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Martin Hruby z Banika, z kolei MVP powędrowała w ręce zawodnika FK Zeleziarne - Mahmudu Bajo. Gratulacje dla wszystkich drużyn uczestniczących w tym wyjątkowym wydarzeniu oraz kibiców, którzy stworzyli fantastyczną atmosferę.