GKS Katowice: Seweryn (46. Błaszczyk) - Michalczyk (46. Hajduk), Nowak (46. Misztal), Nieciąg (46. Tkaczyk), Turkiewicz, Grzybowska (46. Wojas), Kaczor (70. Nieciąg), Bednarz (46. Kulig), Maciążka (46. Szymczyk), Bińkowska (46. Baumert), Włodarczyk (46. Brzęczek). Trener: Karolina Koch

Skra Częstochowa Ladies: O. Młynek - Lulkowska (55. N. Młynek), ZT (55. Baszewska), ZT (75. Sikora), Urbańska (70. Kubiciel), Liczko (45. Ozierańska), Szmatuła (70. Czerwińska), Matusiak, Dubiel (55. Czechowska), Chudzik, ZT

Czerwone kartki: Brzęczek (61)

Przebieg spotkania

Piłkarki GKS-u Katowice w ramach obozu przygotowawczego w Busku-Zdroju rozegrały mecz towarzyski z FC Skrą Ladies Częstochowa, beniaminkiem Orlen Ekstraligi kobiet. Losy spotkania rozstrzygnęły się na dobrą sprawę w pierwszej połowie, po której GKS prowadził 3:0 po golach Karoliny Bednarz, Julii Włodarczyk i Amelii Bińkowskiej.

Na drugą połowę wyszła niemal zupełnie odmienna jedenastka GieKSy. Mimo czerwonej kartki dla Nicoli Brzęczek w 61. minucie katowiczanki były w stanie kontrolować przebieg gry i zapewnić sobie korzystny wynik po golu Aleksandry Nieciąg.

Tym samym wicemistrzynie Polski zanotowały pierwszy zwycięski sparing przed sezonem 2024/2025. Najbliższy zaplanowany mecz towarzyski odbędzie się 26 lipca, a rywalem piłkarek GKS-u będzie czeska drużyna 1. FC Slovacko,