GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Kuusk, Jędrych, Klemenz, Rogala (80. Czerwiński), Błąd (90. Marzec), Kowalczyk, Repka, Nowak (90. Arak), Bergier (73. Galán). Trener: Rafał Górak

Widzew Łódź: Gikiewicz - Kozlovsky (80. Silva), Żyro, Shehu, Gong (80. Cybulski), Rondić, Alvarez, Fernandez, Kerk (71. Łukowski), Kastrati (80. Krajewski), Sypek (61. Hamulić).. Trener: Daniel Myśliwiec

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Żółte kartki: Wasielewski, Czerwiński (GKS) - Kozlovsky, Fernandez, Hamulić (Widzew)

Przebieg spotkania

W deszczowy piątkowy wieczór, GKS Katowice w ramach 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy zmierzył się przy Bukowej z Widzewem Łódź. W ostatnich latach ekipy rywalizowały ze sobą na poziomie 2 ligi, 1 ligi, więc przyszedł czas na starcie ekstraklasowe. W składzie katowiczan jedna zmiana. Wakat po nieobecnym Adamie Zrel’áku wypełnił Sebastian Bergier. Padający deszcz sprawił, że spotkanie było bardzo dynamiczne. W pierwszych minutach próbowali nasi obrońcy, ale strzały Grzegorza Rogali i Marcina Wasielewskiego zostały zablokowane przez defensorów Widzewa. Rywal wyprowadził skuteczny cios w 13. minucie spotkania. Hilary Gong wrzucił w pole karne, piłka odbiła się od Lukasa Klemenza i zaskoczyła Arkadiusza Jędrycha oraz Dawida Kudłę. Najlepiej odnalazł się w tym Imad Rondić, który skierował piłkę w stronę bramki.

W 24. minucie ponownie było groźnie po wrzutce Widzewa z lewego sektora. Udało nam się zablokować trzy strzały przeciwnika i zażegnać niebezpieczeństwo. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do gospodarzy. W 38. minucie Mateusz Kowalczyk wrzucił piłkę w pole karne. Po zagraniu jej przez Sebastiana Bergiera, w idealnym sytuacji znalazł się Oskar Repka. Uderzył mocno z kilku metrów i doprowadził do remisu. Zespół trenera Góraka poszedł za ciosem. W 42. minucie wyszliśmy z akcją po rzucie rożnym rywala. Piłka znalazła się w prawym sektorze, gdzie Adrian Błąd podał w pole karne do Wasielewskiego. Ten sprytnie zmylił obrońcę i znalazł się w idealnym miejscu do strzału. Uderzył pewnie i piłka odbiła się jeszcze od obrońcy wpadają co bramki przeciwnika.

Wynik przed przerwą nie uległ zmianie. Na drugą połowę wracaliśmy z wynikiem 2:1 dla GieKSy. Już na starcie dobrze przed polem karnym zachował się Bergier, którego strzał przeleciał nad poprzeczką bramki Rafała Gikiewicza. W 73. minucie Widzew miał dobrą okazję po rzucie rożnym. Do górnej piłki dopadł Juljan Shehu, ale piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Kudłę. Chwilę później centymetry obok słupka bramki rywala uderzył Bartosz Nowak. W okolicach 75. minuty prawdziwe oberwanie chmury przy Bukowej. W samej końcówce aktywny był Borja Galán, który pojawił się na boisku w 70. minucie. Niestety w 91. minucie Jakub Łukowski doprowadził do remisu wykorzystując zamieszanie na 16 metrze. Wynik nie uległ zmianie.

Składy

90+4

Koniec meczu. Podział punktów.

90+2

Rywal wykorzystuje zamieszanie na 16 metrze.

88

Obrońca zdjął z głowy strzał Galánowi po wrzutce Błąda.

87

Klemenz głową, ale z nieprzygotowanej pozycji. Zacznie Gikiewicz.

86

I jeszcze jeden rzut rożny wywalczony przez Galána.

86

Galán w mur i rzut rożny dla GieKSy.

85

Hamulić fauluje Kowalczyka. Żółta kartka dla zawodnika Widzewa.

82

Żóta kartka dla Czerwińskiego.

80

Silva za Kozlovskiego, Krajewski za Kastratiego i Cybulski za Gonga.

80

Alan Czerwiński za Grzegorza Rogalę.

78

Rogala potrzebuje pomocy naszych fizjoterapeutów.

76

Słupek po strzale Galana! Wcześniej jednak sędzia dopatrzył się spalonego.

72

Wasielewski przerywa rajd Hamulicia i Widzew ma rzut rożny.

71

Łukowski za Kerka.

67

Bergier starł się z Żyro, ale obaj po chwili podnieśli się z boiska o własnych siłach.

64

Oddajemy strzał z 30 metrów, ale niecelny.

63

Aut dla GKS-u na wysokości pola karnego rywala.

61

Hamulić za Sypka.

60

Zablokowane uderzenie Rogali, jeszcze jeden rzut rożny dla katowiczan.

59

Wasielewski wywalczył rzut rożny dla GKS-u.

57

Strzał Sypka, Kudła wybija na rzut rożny.

57

Aktywniejszy w ostatnich minutach Widzew.

53

Blokujemy strzał zza pola karnego.

51

Kontra GKS-u. Uderzenie Rogali obok bramki.

48

Bergier! Jego strzał nad poprzeczką bramki rywala.

47

Odważnie Kudła, wygrał wyścig o piłkę i wybił daleko od bramki.

46

Wracamy do gry, do boju GKS!

45+1

Koniec pierwszej połowy.

45

Niebezpiecznie w naszym polu karnym. Rywal oddaje strzał, ale obok bramki GieKSy.

43

Świetne minuty GKS-u. Wasyl daje nam prowadzenie po świetnym wymanewrowaniu obrońców.

42

GOOOOOL! MARCIN WASIELEWSKI!

41

Fantastyczna interwencja Kudły ratuje nas przed utratą gola!

40

Faul Wasielewskiego, szansa dla Widzewa na wrzutkę w pole karne.

39

Wykorzystujemy zamieszanie w polu karnym po wrzutce z autu Kowalczyka i doprowadzamy do remisu.

38

GOL! OSKAR REPKA!

37

Błąd w pole karne, ale ostatecznie łapie Gikiewicz.

36

Kowalczyk w pole karne, ale niestety zabrakło adresata.

34

Rondić doszedł do strzału głową w polu karnym. Na nasze szczęście nie trafił w bramkę.

32

Blokujemy strzał Rondicia, następnie faulowany Bergier przy próbie wyprowadzenia ataku.

31

Żółta kartka dla Wasielewskiego za przerwanie kontry.

30

Rzut rożny dla GKS-u.

30

Bergier uderza w mur i Widzew oddala zagrożenie.

29

Żółta kartka dla Fernandeza.

28

Faul na Kowalczyku, 16 metrów do bramki Widzewa.

27

Nowak szukał w polu karnym Bergiera, lecz szybciej do piłki dopadł obrońca.

26

Długie podanie do Bergiera. Pierwszy przy piłce Gikiewicz, ale nasz napastnik był na spalonym.

25

Rondić głową, ale piłka przeleciała nad bramką GKS-u.

24

Groźnie w naszym polu karnym. Blokujemy trzy groźne strzały rywala.

22

Nieudana próba z 25 metrów Nowaka.

20

Dogranie Błąda do Rogali w pole karne, ale przerywa obrońca.

20

W ostatnich minutach to goście częściej na naszej połowie.

17

Kerk uderza obok słupka.

15

Żółta kartka dla Kozlovskiego.

13

Rondić daje Widzewowi prowadzenie po wrzutce w pole karne.

13

Długie podanie Wasielewskiego w pole karne, ale znów pierwszy przy piłce Gikiewicz.

10

Piłka w polu karnym Widzewa, ale zabrakło precyzyjnego podania Rogali.

9

Kudła łapie podanie w pole karne Gonga.

8

Klemenz blokuje próbę Gonga.

6

A teraz zablokowany strzał Wasielewskiego po podaniu Błąda. Świetnie interweniował Kozlovsky.

5

Repka próbował uruchomić Bergiera, ale podanie za mocne i przechwytuje je Gikiewicz.

4

W odpowiedzi akcja GKS-u. Gikiewicz odbija próbę Bergiera, dobija Rogala, ale w nogi dobrze interweniującego obrońcy.

3

Strzał mija słupek bramki GKS-u.

3

Widzew w naszym polu karnym. Oddalamy zagrożenie, ale tylko na moment.

1

Dwa faule Sebastiana Bergiera. Napastnik GKS-u Katowice otrzymuje ostrzeżenie od sędziego.

1

Obie ekipy już na murawie. Za moment rozpoczynamy mecz.

W składzie GKS-u Katowice jedna zmiana względem poprzedniego spotkania. Sebastian Bergier zastąpił nieobecnego w tym meczu Adama Zrel'áka. Początek spotkania o godz. 20:30.

Bilety ciągle w sprzedaży! Transmisja meczu będzie dostępna w Canal+Sport3, Canal+4K i Canal+online.

Przed nami już 57. mecz w ligowej rywalizacji zespołów z Katowic i Łodzi. GieKSa pokonywała łodzian czternastokrotnie, ale po raz ostatni w sezonie 2014/15, więc liczymy na to, że w piątek uda się bilans poprawić. Żaden z graczy GKS-u nie będzie pauzował w tym spotkaniu z powodu przekroczenia limitu żółtych kartek.

Sędzią głównym piątkowego meczu będzie Paweł Raczkowski z Warszawy. Na liniach natomiast staną Tomasz Listkiewicz i Bartosz Heinig. Z kolei sędzią technicznym został Tomasz Wajda. Za analizę VAR odpowiadać będą Jarosław Przybył ora Szymon Łężny.