GKS Katowice: Kudła - Czerwiński (75. Marzec), Kuusk, Jędrych, Klemenz, Rogala (63. Wasielewski), Błąd (63. Galán), Repka, Kowalczyk, Nowak (75. Antczak), Zrel’ák (84. Mak). Trener: Rafał Górak

Motor Lublin: Brkić - Kubica (60. Caliskander), Najemski (82. Bartos), Rudol, Luberecki, Stolarski (66. Wójcik), Ndiaye (66. Król), Scalet, Wolski, Ceglarz, Mraz (82. Wełniak). Trener: Mateusz Stolarski

Sędzia: Patryk Gryckiewicz (Toruń)

Żółte kartki: Rogala, Galan, Kuusk (GKS) - Kubica, Bartos (Motor)

W meczu 5. kolejki GKS Katowice podejmował przy Bukowej Motor Lublin, co oznaczało starcie beniaminków. W składzie naszej drużyny doszło do kilku zmian względem poprzedniego spotkania. Adrian Błąd zastąpił Borję Galána, Lukas Klemenz w obronie Aleksandra Komora, z kolei Alan Czerwiński po raz pierwszy w wyjściowym składzie za Marcina Wasielewskiego. Pierwsza połowa obfotowała w wiele sytuacji pod jedną i pod drugą bramką. Już w 4. minucie strzał jednego z zawodników Motoru o centymetry minął słupek bramki GKS-u. Kilka szans miał również Adrian Błąd. Niestety wszystkie jego strzały przeleciały nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Ivana Brkicia.

Dwukrotnie głową po dograniach Märtena Kuuska i Błąda próbował Adam Zrel’ák, ale jego strzały również minęły światło bramki. Kluczowy moment pierwszej połowy miał miejsce w 42. minucie spotkania. Jacques Ndiaye wygrał pojedynek z Lukasem Klemenzem i pewnie uderzył nie dając Dawidowi Kudle żadnych szans. Radość Motoru trwała jednak krótko, bowiem okazało się, że Ndiaye przy przyjęciu piłki był na pozycji spalonej i ostatecznie bramka nie została uznana. Pierwsza połowa w gole nie obfitowała, ale emocji nie brakowało. W drugiej części obie ekipy chciały udowodnić swoją wyższość.

Początek drugiej połowy należał do rywala, który stworzył kilka groźnych sytuacji. Dwukrotnie próbował Piotr Ceglarz, ale w obu przypadkach zabrakło precyzji. W 51. minucie oddaliśmy pierwszy celny strzał na bramkę za sprawą Nowaka, który przymierzył po podaniu Mateusza Kowalczyka. Bramkarzowi udało się jednak strzał odbić. Chwilę później ponownie potężne zamieszanie pod bramką Motoru, ale obrona Motoru oddaliła zagrożenie. W kolejnych minutach to Motor częściej gościł na połowie GKS-u. Katowiczanie czekali na szansę w szybkim ataku. Jeszcze pod koniec strzelał Mateusz Marzec, ale jego próba daleko od światła bramki. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

89

Faulowany Mak, szansa na dośrodkowanie w pole karne Motoru.

87

Borja w pole karne, ale Motor oddal zagrożenie. Potem strzał Repki, ale nie trafił w światło bramki.

83

Zablokowany strzał Kowalczyka, potem wywalczył rzut z autu na wysokości pola karnego.

83

Marzec faulowany przy próbie wyprowadzenia kontry.

82

Bartos z Najemskiego i Wełniak za Mraza.

79

Nieudane dośrodkowanie Stolarskiego.

79

Rzut rożny dla gości.

77

Brakuje niestety dokładności w ofensywnej grze GKS-u.

75

Marzec za Czerwińskiego i Antczak za Nowaka.

74

Wybijamy dwa dośrodkowania w nasze pole karne.

70

W ostatnich minutach więcej gry na naszej połowie.

66

Wójcik za Stolarskiego i Król za Ndiaye.

62

Kowalczyk próbował uruchomić Błąda. Podanie odrobinę za mocne.

60

Caliskander za Kubicę.

58

Jeden z rywali dopadł do piłki zagrywanej w pole karne, ale ostatecznie Kudła zacznie z piątki.

58

Faul Błąda, szansa dla Motoru na dośrodkowanie.

57

Uderzenie Scaleta wysoko nad bramką.

56

Błąd ruszył z szybką akcją, ale Jędrych na spalonym.

54

Potężne zamieszanie w polu karnym Motoru. Brkić nie złapał piłki po podaniu Rogali, próbował dobijać Błąd, ale zablokowany. Ostatecznie rywal wybija piłkę z szesnastki.

52

Brkić łapie wrzutkę Rogali.

51

Strzał Nowaka, odbija przed siebie bramkarz lublinian.

50

Przerwana próba podania w pole karne Rogali.

49

Teraz piłka do Mraza, ale ten nie trafia w światło bramki. Lepszy moment rywala.

48

Ceglarz raz jeszcze, tym razem strzela obok bramki.

47

Kudła odbija strzał przed siebie. Na szczęście Ceglarz źle przymierzył przy próbie dobitki.

46

Wracamy na drugą połowę, do boju GKS!

45+3

45

Żółta kartka dla Kubicy.

45+1

Uderzenie Błąda, ale ponownie nad poprzeczką.

45

45

Gol nieuznany, rywal był na spalonym.

43

Sędziowie sprawdzają, czy rywal był na spalonym.

43

Zawodnik Motoru wygrał pojedynek z Klemenzem i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

42

Ndiaye otwiera wynik spotkania.

40

Jeden z naszych graczy na spalonym i zacznie Motor.

39

Faulowany Kowalczyk, będzie szansa na dośrodkowanie w pole karne Motoru.

36

Jędrych wybija na aut podanie w pole karne GKS-u.

35

Błąd do Zrel'áka w pole karne! Niestety strzał napastnika ponownie nad poprzeczką.

33

Akcja z prawej strony Czerwińskiego, ale zabrakło Nowakowi precyzji w przyjęciu piłki.

32

Ndiaye wpada w pole karne, ale po piłkę wychodzi Kudła i pewnie łapie.

30

Kuusk zatrzymuje Ceglarza w polu karnym po dynamicznej akcji Motoru.

29

Kuusk w pole karne. Zrel'ák złożył się do strzału głową, ale piłka nad poprzeczką bramki gości.

28

Ndiaye zderzył się głowami z Jędrychem. Zawodnik Motoru potrzebuje pomocy fizjoterapeutów.

25

Czerwiński świetnie odegrał do Błąda, ale jego strzał nad poprzeczką.

19

Wrzutka Klemenza do Czerwińskiego. Niewiele zabrakło, by ten drugi sięgnął piłki głową.

17

Kuusk wybija groźną wrzutkę Ndiaye.

17

Teraz Motor próbuje konstruować akcje na naszej połowie.

14

Czerwiński z 18 metrów, ale obok bramki.

13

Zablokowany strzał Rogali, który dostał piłkę na 10 metrze.

12

Żółta kartka dla Rogali za faul na Ndiaye.

12

Rzut rożny dla GKS-u po akcji Rogali i Nowaka.

11

Teraz przerwane podanie Nowaka do uciekającego Zrel'áka.

10

Wrzutka Czerwińskiego, ale łapie Brkić.

9

Błąd z piłką przed polem karnym, ale jego strzał daleko od światła bramki.

7

Odegranie przed nasze pole karne. Zawodnik Motoru źle trafił w piłkę i zacznie Kudła. W ostatnich minutach częściej przy piłce goście.

4

Uff... sporo szczęścia po strzale z 12 metrów rywala. Piłka przeleciała centymetry obok słupka bramki GKS-u.

3

Adrian Błąd z pierwszej piłki, nad poprzeczkę bramki rywala.

2

Rogala dogrywał w pole karne, ale piłka odbiła się od obrońcy i łapie ją Brkić.

1

Dawid Kudła łapie wrzutkę w nasze pole karne.

1

Obie ekipy już na murawie.

Kilka zmian w składzie GKS-u względem poprzedniego meczu. W pierwszym składzie zameldowali się Lukas Klemenz, Adrian Błąd oraz po raz pierwszy w tym sezonie od początku Alan Czerwiński. Początek meczu o 20:30!

Żaden z graczy GKS-u nie będzie pauzował z powodu przekroczenia limitu żółtych kartek. Poza grą z powodu urazów są Adrian Danek, Jakub Kaduk i Sebastian Bergier.

Sędzią głównym meczu będzie Patryk Gryckiewicz z Torunia. Na liniach natomiast staną Marcin Boniek i Jakub Winkler. Z kolei sędzią technicznym został Maciej Kuropatwa. Za analizę VAR odpowiadać będą Piotr Urban oraz Kamil Wójcik.

Mecz 5. kolejki to również okazja na pierwszą w sezonie Ekstraklasówkę przy Bukowej. Maja i Antek, czyli zawodnicy z akademii GKS-u Katowice wezmą udział w projekcie PKO BP Ekstraklasy, dzięki któremu przeprowadzą wywiady z piłkarzami i trenerami, a także skomentują mecz z pomocą profesjonalnych komentatorów.

Mecz 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy GKS-em Katowice z Motorem Lublin rozpocznie się w piątek 16 sierpnia o godz. 20:30. Spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Miejskim przy ul. Bukowej 1A. Mecz będzie transmitowany przez Canal+Sport3, Canal+Sport, Canal+4K i Canal+online.