Zagłębie Lubin: Hładun - Ławniczak, Makowski (68. Wdowiak), Mróz (54. Radwański), Dąbrowski, Sejk, Grzybek, Pieńko (82. Adamczyk), Orlikowski, Mata (82. Kłudka), Szmyt (68. Kusztal). Trener: Waldemar Fornalik

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Kuusk, Jędrych, Klemenz, Rogala (90. Bergier), Błąd (78. Marzec), Repka, Kowalczyk (78. Milewski), Nowak (71. Galán), Zrel'ák (78. Arak). Trener: Rafał Górak

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)

Żółte kartki: Dąbrowski (Zagłębie)

W stosunkowo chłodne letnie popołudnie, GKS Katowice zmierzył się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin w ramach 7. kolejki spotkań PKO BP Ekstraklasy. Katowiczanie przystępowali do tego meczu z jedną zmianą w składzie, leczącego uraz Alana Czerwińskiego zmienił Marcin Wasielewski. W pierwszej połowie zarysowała się przewaga GKS-u Katowice. Już w 4. minucie Adam Zrel’ák odegrał do Adriana Błąda i jego strzał zablokował plecami Aleks Ławniczak. W 14. minucie z autu wrzucił w pole karne Wasielewski. Piłka spadła na głowę Lukasa Klemenza, ale jego zatrzymał Dominik Hładun. Chwilę później bramce Zagłębia zagrozili Märten Kuusk i Arkadiusz Jędrych. Rywal pierwsze zagrożenie pod naszą bramką stworzył w 22. minucie. Piłka po strzale z 16 metrów odbiła się jeszcze od jednego z naszych zawodników, ale Dawid Kudła zdążył przerzucić ją nad poprzeczką.

Kolejne sytuację miały miejsce pod koniec pierwszej części. W 39. minucie Zrel’ák wpadł w pole karne, ale obrońcy w ostatnim momencie udało się zablokować jego próbę. Zagłębie odpowiedziało kontrą trzech na dwóch, którą szczęśliwie obronie GieKSy udało się zneutralizować. Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem Bartosz Nowak zagrał z rzutu rożnego do stojącego na 20 metrze Grzegorza Rogali, ale jego mocne uderzenie przeleciało nad poprzeczką. Chwilę później sędzia Wojciech Myć zagwizdał na koniec pierwszej połowy. Zatem na kolejne 45 minut zespoły wracały z bezbramkowym remisem.

Drugą część lepiej zaczęli goście. W 51. minucie Zagłębie przerwało groźne podanie Rogali po akcji lewą stroną, a chwilę później niewiele zabrakło, by piłkę w polu karnym opanował Klemenz. Chwilę później z indywidualną akcją ruszył Błąd. Jego strzał przeleciał centymetry obok słupka bramki Hładuna. W 60. minucie Rogala posłał bombę nad poprzeczką po wrzutce Wasielewskiego. W 71. minucie dokonaliśmy pierwszej zmiany. Borja Galán zastąpił Bartosza Nowaka. W 73. minucie w pole karne rywala wpadł Zrel’ák, ale jego delikatne uderzenie nie zaskoczyło Hładuna. Chwilę później z 25 metrów przymierzył Galán, ale Hładun wypiąstkował. Niestety w 87. minucie Hubert Adamczyk wykorzystał zamieszanie w polu karnym i dał gospodarzom prowadzenie. Wynik nie uległ zmianie.

90+5

90+3

Bergier bliski zamknięcia akcji! Zabrakło centymetrów.

90

Bergier za Rogalę.

90

Wasielewski wybija piłkę z linii bramkowej.

90

Doliczone 4 minuty.

87

Gol dla Zagłębia. Strzelcem Adamczyk.

85

Sejk z piłką w polu karnym, uderza obok bramki.

84

Jędrych zatrzymuje groźną akcję wybiciem na aut.

84

Arak w wyścigu z obrońcami, ale jednemu z nich udaje się podać głową do bramkarza.

82

Kłudka za Matę i Adamczyk za Pieńkę.

78

Marzec za Błąda, Arak za Zrel'áka i Milewski za Kowalczyka.

78

Piłka na głowie Klemenza, ale jego uderzeniu zabrakło precyzji.

77

Rywal zagrał ręką, szansa na wrzutkę.

77

Hładun piąstkuje uderzenie Galána.

76

Lepszy fragment gospodarzy. Jesteśmy na naszej połowie.

73

Zrel'ák z piłką w polu karnym, ale uderza za lekko... Łapie Hładun.

72

Uderzenie Kusztala, ale obok bramki GKS-u.

69

Orlikowski uderzył głową, ale nad poprzeczką bramki GKS-u.

68

Wdowiak za Makowskiego i Kusztal za Szmyta.

67

Teraz Jędrych ucierpiał po uderzeniu Sejka.

64

Jeden z rywali ucierpiał w starciu z Repką i sędzia przerwał dobrze zapowiadającą się akcję rywala.

63

Jędrych nabił rywala, rzut rożny dla GieKSy.

62

Teraz Błąd nożycami! Niestety nie trafia w światło bramki.

60

Napór GKS-u. Bomba Rogali nad poprzeczką.

58

Nowak odrobinę za mocno do uciekającego Zrel'áka.

57

Kudła łapie dośrodkowanie Szmyta.

56

Zrel'ák powalczył o piłkę i mamy rzut rożny.

54

Radwański za Mroza.

54

A teraz wspólne starania Klemenza i Kudły, który wybija piłkę spod nóg rywala na 20 metrze.

53

Indywidualna akcja Błąda! Strzał obok słupka bramki Hładuna.

51

Dobra akcja GKS-u, ale w pore zablokowane podanie Rogali. Potem piłka do Klemenza w pole karne, ale nie opanował jej na tyle dobrze, by oddać strzał.

49

Groźna wrzutka Błąda. Zagłębie wybija na aut.

46

Wracamy do gry, do boju GKS!

Piłkarze GKS-u Katowice już na boisku. Za moment start drugiej części meczu 7. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

45

44

Mocne uderzenie Rogali sprzed pola karnego, ale niecelne.

43

Zawahał się jeden z obrońców Zagłębia i nagle wyrósł przed nim Nowak. Wywalczyliśmy kolejny rzut rożny.

40

Kontra Zagłębia 3 na 2, ale udaje nam się przerwać. Następnie faulowany Nowak.

39

Zrel'ák wpadł w pole karne! Jego strzał zablokowany. Rzut rożny dla GieKSy.

39

Błąd przegrał pojedynek biegowy z rywalem i zacznie z piątki Hładun.

37

Ucierpiał w starciu z rywalem Wasielewski. Będzie kontynuował grę.

35

Kuusk wybija mocno bitą wrzutkę w naszą szesnastkę.

32

Piłka po zagraniu rywala przeszła przez piątkę Kudły, zaczniemy z autu.

30

Bramkarz Zagłębia łapie piłkę po dośrodkowaniu w pole karne.

30

Nabity Mata, Hładun ratował się wybiciem piłki na rzut rożny.

27

Kowalczyk przeciął podanie Wasielewskiego, ale piłkę łapie Hładun.

26

Kolejny aut GKS-u na wysokości pola karnego rywala.

24

Powalczył Kowalczyk. Piłka wybita na aut przez obronę Zagłębia.

23

Strzał Grzybka wysoko nad bramką.

22

Kontra Zagłębia. Rykoszet po strzale, ale Kudle udaje się wybić na rzut rożny.

22

Piłka zagrana prze Wasielewskiego w pole karne. Odbiła się od nóg obrońców i wpadła w ręce Hładuna.

19

Kuusk kąśliwie. Hładun zmuszony do wybicia piłki na rzut rożny.

18

Jędrych uderza w boczną siatkę po wrzutce z autu w pole karne Zagłębia.

17

Obrona przerywa podanie Rogali.

16

Sejk doszedł do strzału głową. Trafia jednak prosto w dobrze ustawionego Kudłę.

14

Hładun zatrzymuje strzał Klemenza głową! Było bardzo blisko.

11

Udaje nam się oddalić zagrożenie spod naszej bramki.

10

Rzut rożny dla gospodarzy.

10

Jędrych wybija piłkę po dośrodkowaniu w pole karne.

7

Nowak nie zrozumiał się z Błądem i po jego podaniu Hładun rozpocznie z piątki.

5

Zagłębie ruszyło z kontrą, ratuje nas niedokładne podanie.

4

Ławniczak blokuje strzał Błąda! Rzut rożny dla GKS-u.

2

Nowak odebrał piłkę przed polem karnym, ale nie dostał sygnału od kolegów, że ma za swoimi plecami rywala.

1

Obie ekipy już na murawie. Za moment rozpoczynamy mecz.

Piłkarki GKS-u Katowice pokonały przy Bukowej Czarne Sosnowiec 2:1 i zanotowały swoje czwarte zwycięstwo z rzędu. Brawo!

W składzie GKS-u Katowice jedna zmiana względem poprzedniego spotkania. Marcin Wasielewski zastąpił w wyjściowym składzie leczącego drobny uraz Alana Czerwińskiego. Początek meczu o godz. 17:30.

Na TVP Sport trwa spotkanie piłkarek GKS-u Katowice. Ich rywalkami są Czarne Sosnowiec. Spotkanie odbywa się przy Bukowej. Trzymamy kciuki za podopieczne trener Karoliny Koch!

Sędzią głównym sobotniego meczu będzie Wojciech Myć z Lublina. Na liniach natomiast staną Marcin Boniek i Marcin Lisowski. Z kolei sędzią technicznym został Aleksander Borowiak. Za analizę VAR odpowiadać będą Marcin Szczerbowicz oraz Szymon Łężny.

W meczu 7. kolejki GKS Katowice rozegra wyjazdowe spotkanie z Zagłębiem Lubin. Ten mecz odbędzie się w sobotę 31 sierpnia o godz. 17:30. Transmisja meczu będzie dostępna w Canal+Sport3 i Canal+online.