Wisła Kraków: Raton - Colley, Uryga, Sapała (66. Alfaro), Carbo, Villar (88. Villar), Goku (66. Baena), Sobczak, Jaroch, Duda (88. Gogół), Szot. Trener: Radosław Sobolewski

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski (90. Brzozowski), Janiszewski, Jędrych, Komor, Rogala, Błąd (72. Marzec), Repka, Kozubal (90. Figiel), Mak (90. Shibata), Bergier (83. Arak). Trener: Rafał Górak

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)

Żółte kartki: Colley, Olejarka, Goku (Wisła) - Rogala, Repka, Bergier (GKS)

Po przerwie reprezentacyjnej, GKS Katowice wrócił do ligowej rywalizacji w wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków w ramach 16. kolejki Fortuna 1 Ligi. W składzie GieKSy zabrakło pauzującego za kartki Bartosza Jaroszka. Jego miejsce w pierwszym składzie zajął Grzegorz Janiszewski. Do podstawowego składu wrócił natomiast Marcin Wasielewski. Katowiczanie chcieli iść za ciosem po derbowym zwycięstwie z GKS-em Tychy. Niestety mecz zaczął się od straconej bramki już w 3. minucie spotkania, gdy Goku wykończył samotną akcję strzałem. W 18. minucie zagranie w pole karne otrzymał Sebastian Bergier. Obrońca zdążył je przeciąć, ale piłka leciała w stronę bramki Wisły. Dobrze ustawiony Alvaro Raton zdołał ją złapać. W 25. minucie blisko był Kacper Duda. Jego strzał sprzed pola karnego o centymetry minął bramkę GKS-u.

Katowiczanie grali odważnie i aktywne dążyli do wyrównania stanu meczu. W 30. minucie Marcin Wasielewski wpadł w pole karne i zgrywał na 11 metr. Tam wbiegał Grzegorz Janiszewski, któremu udało się oddać strzał, lecz futbolówka wpadła prosto do rąk dobrze ustawionego bramkarza Wisły. Chwilę później po zamieszaniu w polu karnym uderzał Adrian Błąd. Piłka odbiła się od Ratona i minęła słupek bramki. Nawet gdyby wpadła do siatki, gol nie zostałby uznany, gdyż nasz piłkarz był na spalonym. Jeszcze przed przerwą sytuację miał Bergier, który wpadł z piłką w pole karne i uderzył. Raton z najwyższym trudem odbił piłkę, do której dopadł Rogala. Jego uderzenie zatrzymało się na bocznej siatce. Więcej sytuacji w pierwszej połowie nie oglądaliśmy.

W 50. minucie Alan Uryga uderzał głową po wrzutce ze stałego fragmentu. Dawid Kudła zatrzymał jego uderzenie, a przy dobitce dopisało nam szczęście, bo Uryga nie trafił z bardzo bliskiej odległości w światło bramki. W 57. minucie GKS ruszył z kontrą. Oskar Repka szukał Sebastiana Bergiera długim podaniem. Te miał przerwać obrońca Wisły, ale się pomylił. Bergier dopadł do futbolówki w polu karnym i pomimo interwencji Ratona, udało mu się doprowadzić do remisu. W 63. minucie było już 2:1 dla gości, gdy Adrian Błąd zagrał w pole karne, a Mateusz Mak wykończył skutecznym strzałem. Szansę na 3:1 miał Bergier, który dostał podanie w pole karne od Mateusza Marca. Jego uderzenie z linii bramkowej wybił obrońca. Sędzia doliczły aż 11 minut. Na kilka minut przed końcem do remisu doprowadził Patryk Gogół strzałem sprzed pola karnego. Chwilę później było już 3:2 dla krakowian po golu Angela Baeny. Takim wynikiem skończył się mecz 16. kolejki.

90+11

Koniec meczu w Krakowie.

90+9

Niestety tracimy kolejną bramkę... Głową strzelił Baena.

90+7

Gogół doprowadza do remisu.

90+4

Wisła przed naszą bramką.

90+3

Brzozowski blokuje strzał. Rzut rożny dla Wisły.

90

Doliczone aż 11 minut.

90

Brzozowski za Wasielewskiego, Figiel za Kozubala i Shibata za Mąka.

88

Olejarka za Villara i Gogół za Dudę.

84

Sylwester w Krakowie, sędzia przerywa na moment mecz.

83

Arak za Bergiera.

82

Rzut rożny dla gospodarzy i sporo szczęścia GKS-u, bo trochę przysnęliśmy przy wznowieniu gry przez rywala.

82

Jędrych wybija piłkę zagrywaną na 5 metr.

81

Komor na spalonym, ale przez moment było niebezpiecznie pod polem karnym Wisły.

79

Faulowany Marzec, szansa dla GKS-u na dośrodkowanie.

77

Rogala do Bergiera, ten blokowany przez obrońcę tuż przed strzałem.

76

Złe uderzenie rywala i zacznie Kudła.

75

Wisła mogła ruszyć z groźną kontrą, ale gracze gospodarzy popełnili błąd i zacznie Kudła.

74

Bergier przed szansą na drugiego gola, rywal wybił piłkę z linii bramkowej.

72

Marzec za Błąda.

69

Wisła domagała się zagrania ręką w naszym polu karnym. Sędzia Myć nakazuje grać.

63

Uderzenie Sobczaka obok słupka, Wisła wyraźnie podrażniona.

62

I znów Wisła w naszej szesnastce. Wspólna interwencja Repki i Kudły.

61

Groźnie w naszym polu karnym, ostatecznie piłkę łapie Kudła.

58

Wykorzystujemy niefrasobliwość obrony Wisły i zaczynamy od początku!

57

GOOOL! SEBASTIAN BERGIER!

56

Żółta kartka dla Grzegorza Rogali.

55

Raton nie dał się zaskoczyć i łapie piłkę podbitą głową przez jednego z piłkarzy GKS-u.

55

54

Zatrzymujemy groźnie zapowiadającą się kontrę Wisły.

53

Jaroch z 25 metrów, ale wysoko nad bramką GKS-u.

50

Uderzenie głową Urygi, Kudła broni. Potem dobitka tego samego zawodnika, ale dopisało nam szczęście, bo nie trafił w bramkę.

49

Faul Maka, szansa dla gospodarzy na wrzutkę w pole karne.

48

Jędrych blokuje strzał Dudy.

47

Goku w naszym polu karnym, uderza nad poprzeczką.

46

Wracamy na drugą połowę, do boju GKS!

45+1

45+1

Komor wybija na rzut rożny, mogło być groźnie, gdyby mu się nie udało.

45

Doliczona. minuta.

43

Kontra Wisły, uderzenie Sapały nad bramką.

42

GKS w polu karnym. Raton odbija strzał Bergiera, dobitka Rogali zablokowana.

40

Podbity strzał Błąda, łapie bramkarz Wisły.

39

Błąd w polu karnym, uderzał, lecz piłka odbiła się od Ratona i przeleciała tuż obok słupka. Potem gwizdek sędziego, Błąd był na spalonym.

36

Repka dostał nogą w twarz walcząc o piłkę w naszym polu karnym, zacznie Kudła.

35

Rzut rożny dla Wisły po akcji lewą stroną.

33

Bergier wpadł w pole karne, próbował podawać, ale rywal zablokował i na domiar złego nabił naszego napastnika, gdy piłka opuszczała boisko. Zacznie z piątki Raton.

31

30

Strzał Janiszewskiego po podaniu Wasielewskiego. Trafia jednak w Ratona.

29

Znów Rogala w polu karnym, niestety blokowany przez obrońcę.

27

Rogala z szansą na dośrodkowanie, niestety zrobił to nieprecyzyjnie.

25

Strzał Dudy centymetry obok naszego słupka.

24

Jędrych blokuje strzał w kontrze rywala.

22

Bergier zgrywał piłkę przed bramkę Wisły, niestety nikt nie zamknął jego podania.

21

Żółta kartka dla Josepha Colleya.

20

Rzut z autu dla Wisły na wysokości naszego pola karnego.

18

Bergier z piłką na nodze w polu karnym, strzał jednak w dobrze ustawionego bramkarza.

15

Faulowany na naszej połowie Marcin Wasielewski.

12

Uderzenie w mur, na moment oddalamy zagrożenie.

12

Żółta kartka dla Repki, szansa dla Wisły, 20 metrów do bramki GKS-u.

11

Rozpędzał się Goku, na nasze szczęście źle podawał w pole karne.

9

Komor faulowany przez rywala w naszym polu karnym.

6

Jędrych próbował dopaść do piłki w polu karnym, obrona Wisły oddala zagrożenie.

5

Przerwana kontra GKS-u prawą stroną boiska.

3

Goku otwiera wynik meczu.

2

A teraz Dawid Kudła ratuje GKS po zamieszaniu w polu karnym. Ofiarną interwencją zatrzymuje strzał rywala z 5 metra.

1

Od razu Mak przed szansą po błędzie rywala. Jego podanie przeciął jednak Raton.

1

Obie ekipy już na murawie, za moment rozpoczynamy mecz.

W składzie GKS-u Katowice dwie zmiany. Pauzującego za kartki Bartosza Jaroszka zastąpił Grzegorz Janiszewski, natomiast za Dawida Brzozowskiego do składu wraca Marcin Wasielewski. Początek meczu o godz. 17:30. Transmisja na Polsat Sport Extra oraz na platformie Polsat Box Go i w centrum meczowym STATSCORE.