W ostatnim meczu przed przerwą reprezentacyjną, GKS Katowice zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin w ramach 7. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

HISTORYCZNE SUKCESY

- Dwukrotny Mistrz Polski (1991, 2007)
- Wicemistrz Polski (1990)
- Trzykrotny finalista Pucharu Polski (2005, 2006, 2014)
- Zdobywca Superpucharu Polski (2007)

POPRZEDNI SEZON

Poprzedni sezon PKO BP Ekstraklasy zespół z Lubina zakończył w połowie stawki. Z dorobkiem 47 punktów podopieczni Waldemara Fornalika uplasowali się na 8. miejscu w lidze. W końcówce sezonu nie musieli się martwić o swój los, m.in. dzięki serii czterech zwycięstw w pięciu ostatnich spotkaniach rozgrywek. Pokonali Radomiaka Radom, Legię Warszawa, Widzew Łódź oraz ŁKS Łódź. Zagłębie wygrało w poprzednim sezonie dziewięć meczów domowych. Ich najlepszym strzelcem był Dawid Kurminowski, którzy zakończył zmagania z dorobkiem 12 goli

OSTATNI MECZ

W spotkaniu 6. kolejki Zagłębie Lubin mierzyło się na wyjeździe z Piastem Gliwice. Gospodarze od początku naciskali i w 45. minucie Damian Kądzior pięknym strzałem obok słupka pokonał Dominika Hładuna, który próbował dosięgnąć piłki. Wynik meczu nie uległ zmianie i Piast zasłużenie zgarnął pełną pulę. Dla zespołu prowadzonego przez trenera Fornalika była to druga porażka z rzędu.

GWIAZDA SKŁADU

Dawid Kurminowski - najlepszy strzelec Zagłębia w poprzednim sezonie (12 goli). Zawodnik regularnie powoływany do młodzieżowych reprezentacji kraju. Pochodzący z Poznania piłkarz dużą część swojej dotychczasowej przygody z piłą spędził w słowackiej MSK Zilina. Do Polski wrócił w sezonie 2022/23. W ostatnich latach napastnik stał się kluczową postacią zespołu z Lubina. W sześciu meczach bieżącego sezonu strzelił jednego gola.

TRENER

Waldemar Fornalik - całą swoją karierę piłkarską spędził w Ruchu Chorzów. Tam też rozpoczął swoją przygodę szkoleniową. Pracował w wielu śląskich klubach, prowadząc jako pierwszy trener Polonię Bytom, Górnik Zabrze, Odrę Wodzisław, Ruch Chorzów czy Piasta Gliwice. Pracował także w Wiśle Kraków, Amice Wronki, Polonii Warszawa, GKS-ie Bełchatów, Widzewie Łódź i od 2022 roku piastuje stanowisko pierwszego trenera Zagłębia Lubin. W latach 2012-2013 pełnił funkcję selekcjonera reprezentacji Polski. Prowadził zespół podczas eliminacji do mistrzostw świata 2014 roku. Polska zajęła czwarte miejsce w swojej grupie, nie uzyskując awansu.

STADION

KGHM Zagłębie Arena - stadion został częściowo otwarty 14 marca 2009 roku w momencie ukończenia trzech z czterech trybun. Obiekt powstał w miejscu starego stadionu. Pomieści 16 086 widzów. Pierwszy mecz na w pełni ukończonym stadionie rozegrany został 14 sierpnia 2010 roku. Zagłębie przegrało z Górnikiem Zabrze 1:2.