W piątek 16 sierpnia dojdzie do starcia beniaminków. GieKSa przy Bukowej podejmie Motor Lublin.

HISTORYCZNE SUKCESY

- trzykrotny ćwierćfinalista Pucharu Polski (1979, 1982, 2023)
- 9. miejsce w Ekstraklasie (1985)

POPRZEDNI SEZON

Dla Motoru Lublin był to sezon historyczny, ponieważ zespół po 32 latach wrócił na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Polsce. Sezon zasadniczy Motor skończył na 4. miejscu w tabeli Fortuna 1 Ligi. To dla Klubu oznaczało walkę w barażach. W pierwszym meczu lublinianie podejmowali na własnym boisku Górnika Łęczna. Spotkanie zostało rozstrzygnięte w rzutach karnych, które Motor wygrał 4:2. W finale baraży gracze trenera Mateusza Stolarskiego zagrali na wyjeździe z Arką Gdynia. Do 87. minuty Motor przegrywał 0:1 po golu Olafa Kobackiego z pierwszej połowy. Jednak trafienie Bartosza Wolskiego, a trzy minuty później gol Mbaye N'Diaye dały Motorowi zwycięstwo i upragniony awans.

OSTATNI MECZ

W drugim domowym spotkaniu PKO BP Ekstraklasy sezonu 2024/2025 Motor Lublin zremisował 1:1 z Koroną Kielce. W 43. minucie Korona udokumentowała swoją przewagę. Wiktor Długosz miał sporo miejsca w okolicach pola karnego i zagrał do Adriana Dalmau, który spokojnym strzałem pokonał bramkarza i wyprowadził gości na prowadzenie. W 82. minucie bramkarz przyjezdnych powalił na murawę Kacpra Wełniaka i sędzia bez najmniejszych wątpliwości wskazał na rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał kapitan, Piotr Ceglarz. Rozpędzony Motor atakował, ale ostatecznie nie zdołał zdobyć zwycięskiej bramki i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

GWIAZDA SKŁADU

Piotr Ceglarz - w trzech meczach bieżącego sezonu strzelił dla Motoru dwie bramki. Najpierw w zwycięskim starciu z Lechią Gdańsk, a następnie w zremisowanym meczu z Koroną Kielce. Dla Ceglarza, w przeszłości związanego z GKS-em Katowice, to pierwszy kontakt z PKO BP Ekstraklasą. Pomocnik ma na swoim koncie 135 meczów na poziomie 1 ligi. Strzelił w nich 19 bramek oraz zanotował dziewięć asyst. Z Motorem związany jest od sezonu 2019/20 i wywalczył z zespołem dwa awanse.