Naszym pierwszym rywalem po powrocie do ligowych zmagań będzie beniaminek z Lublina.

HISTORYCZNE SUKCESY

- 9. pozycja w 1 lidze (1984/85)
- trzykrotny ćwierćfinalista Pucharu Polski (1979, 1982, 2023)
- awans do Fortuna 1 Ligi w sezonie 2022/23

POPRZEDNIA RUNDA

Motor Lublin jako beniaminek bardzo szybko zaaklimatyzował się do warunków Fortuna 1 Ligi i po 18 meczach ma na swoim koncie 32 punkty, co daje 3. miejsce w tabeli. Podopieczni trenera Goncalo Feio chcą włączyć się do walki o bezpośredni awans i w tym momencie tracą zaledwie dwa punkty do znajdującej się na 2. miejscu Arki Gdynia. Lublinianie w ośmiu meczach wyjazdowych sezonu 2023/24 odnieśli pięć zwycięstw, co jest najlepszym wynikiem w lidze. Są w trakcie serii trzech ligowych zwycięstw z rzędu.

OSTATNI MECZ

W ostatnim meczu 2023 roku Motor pokonał na własnym boisku Lechię Gdańsk 1:0 po golu Michała Króla w 68. minucie spotkania. W ramach zimowych przygotowań lublinianie rozegrali osiem meczów kontrolnych. Ich bilans to cztery zwycięstwa, dwa remisy i porażka. Sprawdzianem generalnym przed powrotem na boiska Fortuna 1 Ligi było starcie z Polonią Warszawa, które zakończyło się zwycięstwem Motoru 3:2. Kamil Kruk w 49. minucie doprowadził do remisu, a dwie minuty później dał lublinianom prowadzenie. Polonia zdołała wyrównać, ale w 82. minucie decydującego gola dla Motoru strzelił Sebastian Rudol.

GWIAZDA SKŁADU

Piotr Ceglarz - 31-letni pomocnik rozgrywa naprawdę dobry sezon na boiskach Fortuna 1 Ligi. W 18 ligowych meczach strzelił siedem bramek i rozdał cztery asysty. Jest niekwestionowanym liderem zespołu z Lublina. W sezonie 2014/15 Ceglarz występował w barwach GKS-u Katowice. W Lublinie gra od 2019 roku. Pomagał budować zespół od podstaw i obecnie potwierdza swoją sportową wartość. Bez wątpienia będzie bardzo poważnym zagrożeniem dla defensywy GieKSy w poniedziałkowym meczu przy Bukowej.

TRENER

Goncalo Feio - portugalski szkoleniowiec, dla którego praca w Motorze Lublin jest pierwszą szansą na samodzielne prowadzenie drużyny ze szczebla centralnego. Przez ponad dziesięć lat był związany z Benficą Lizbona, najpierw jako zawodnik, a później w roli szkoleniowej. Po przyjeździe do Polski dołączył do akademii Legii Warszawa, a następnie został włączony do sztabu pierwszego zespołu jako trener-analityk. Następnie jako drugi trenera pracował w Wiśle Kraków, greckim AO Xanthi oraz w Rakowie Częstochowa. Od początku pobytu w naszym kraju sięgnął po Mistrzostwo Polski, trzy Puchary Polski oraz Superpuchar. Ponadto ma na swoim koncie ponad 40 meczów w europejskich pucharach. Pracując w sztabie Legii, dwukrotnie wygrywał swoje grupy w Lidze Europy. We wrześniu 2022 roku został pierwszym trenerem w Lublinie.