niedziela, 30 czerwca 2024 11:00, Ustroń

A.Komor 37’

Hutnik Kraków: Frątczak - Głogowski, ZT, Zięba, Jania, ZT, ZT, Słomka, Urbańczyk, Rakels, Budziński. Trener: Maciej Musiał

GKS Katowice: Kudła (60. Pęksa) - Marzec (46. Wasielewski), Klemenz (46. Kuusk), Jędrych (46. Trepka), Komor (46. Jaroszek), Rogala (46. Krawczyk), Błąd (46. Mak), Baranowicz (46. Pietrzyk, 68. Ćwielong), Repka (46. Shibata), Galán (46. Arak), Zrel’ák (46. Bergier). Trener: Rafał Górak

Sędzia: Mateusz Piszczelok (Katowice)

Od początku spotkania zarysowała się wyraźna przewaga GKS-u Katowice. Byliśmy częściej przy piłce i stwarzaliśmy większe zagrożenie. Poza walką z rywalem, odbywała się również walka z żywiołem, bowiem silny wiatr skutecznie przeszkadzał w kreowaniu akcji. W 22. minucie Mateusz Marzec po akcji prawą stroną uderzył w słupek. Chwilę wcześniej głową próbował zaskoczyć rywala Arkadiusz Jędrych. W końcu w 37. minucie Alek Komor wykorzystał zamieszanie po rzucie rożnym i wyprowadził GieKSę na prowadzenie.

Jednobramkowe prowadzenie GKS-u utrzymało się do końca pierwszej części. Na drugą połowę wyszła nowa jedenastka. W 48. minucie doszło do drobnego nieporozumienia w obronie GieKSy. Rywal wykorzystał to na swoją korzyść i doprowadził do remisu. W 55. minucie było już 2:1 dla krakowian. Piłka zagrywana z rzutu rożnego przez silny wiatr zmieniła tor lotu, czym zaskoczyła naszego bramkarza i wpadła bezpośrednio do bramki. W 68. minucie bliski wyrównania był Märten Kuusk po akcji prawą stroną. Trzy minuty później zaatakował rywal i zdołał podwyższyć prowadzenie. Mimo starań GieKSy, wynik nie uległ zmianie.