Składy

GKS Katowice: Skład: Seweryn (60. Błaszczyk) - Hajduk (46. Michalczyk), Tkaczyk (46. Nowak), Nieciąg, Turkiewicz (46. Włodarczyk), Grzybowska (77. Wojas), Bednarz (60. Misztal), Kaczor (60. Kulig), Bińkowska (77. Langosz), Maciążka (77. Baumert), Brzęczek (46. Słowińska). Trener: Karolina Koch

Spartak Myjava:

Przebieg spotkania

W ramach ostatniego sparingu przed startem nowego sezonu Orlen Ekstraligi kobiet GKS Katowice zmierzył się przy Bukowej ze słowackim Spartakiem Myjava. Już w 3. minucie GKS miał niemal stuprocentową szansę na gola, ale Nicola Brzęczek pomyliła się nieznacznie przy strzale głową po dośrodkowaniu Bednarz. Potem doszło do szybkiej kontry GieKSy, którą zakończyła strzałem nad poprzeczką Anita Turkiewicz.

Napór GKS-u nie ustawał, do 15. minuty spotkania świetne okazje do zdobycia bramki z bliskiej odległości miały Brzęczek, Bińkowska i Grzybowska, której na drodze strzału z piątego metra stanęła obrończyni. Przewaga polskiej drużyny była bezdyskusyjna, brakowało natomiast efektu bramkowego. W 25. minucie Weronika Kaczor po rzucie rożnym uderzyła niemal idealnie na prawy słupek, ale bramkarka słowackich rywalek rzuciła się jak trzeba. Dwie minuty później Brzęczek skutecznie przekierowała piłkę głową po kornerze i prowadziliśmy 1:0!

Napastniczka podwyższyła prowadzenie w 33. minucie, także po rzucie rożnym, tym razem po dobiciu strzału tuż przy lewym słupku. GKS kończył pierwszą połowę z wynikiem 3:0 za sprawą Maciążki, która wykorzystała w 40. minucie błąd obrony rywalek, a dla Spartaka to był najniższy wymiar kary przy tak wielkiej dominacji GieKSy. Po przerwie doszło do czterech zmian w naszej jedenastce. Czwartą bramkę dla GieKSy zdobyła Klaudia Maciążka, która idealnie wyszła do podania górą na wolne pole i przymierzyła po prawym słupku, a piątą Klaudia Słowińska po solowej akcji środkiem boiska.

Bramki numer była bliska w 61. minucie Julia Włodarczyk, ale bramkarka sparowała nogą jej strzał na poprzeczkę. Za to pięć minut po tej akcji pewne uderzenie Dominiki Misztal pod poprzeczkę znalazło drogę do bramki Spartaka. Po serii zmian w naszej jedenastce tempo spotkania wcale nie spadło i goli dla GKS-u mogło być zdecydowanie więcej, a Spartaka nieraz ratowało obramowanie bramki. Festiwal strzelecki zakończyły Patrycja Michalczyk dobiciem piłki po rzucie rożnym z najbliższej odległości i Weronika Baumert w ostatniej akcji spotkania. Tym samym nasza próba generalna przed startem ligi wypadła bardzo okazale.

Zawodniczki GKS-u Katowice, wicemistrzynie Polski i zdobywczynie Pucharu Polski, przygotowują się do startu nowego sezonu Orlen Ekstraligi kobiet. W meczu 1. kolejki GieKSa podejmie Grot SMS Łódź, a spotkanie odbędzie się w sobotę 10 sierpnia o godz. 11:00. Wstęp wolny, zapraszamy do kibicowania UKOCHANYM!