Puszcza Niepołomice: Perchel - Mroziński, Craciun (71. Tomalski), Yakuba (55. Sołowiej), Siplak, Abramowicz, Hajda (71. Okoniewski), Walski (46. Serafin), Lee, Stępień K. (82. Stępień M.), Kosidis. Trener: Tomasz Tułacz

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski (82. Antczak), Kuusk, Jędrych, Klemenz (78. Komor), Czerwiński (78. Marzec), Błąd, Kowalczyk (78. Baranowicz), Repka, Nowak, Bergier (46. Galán). Trener: Rafał Górak

Sędzia: Karol Arys (Szczecin)

Żółte kartki: Klemenz (GKS)

W chłodny deszczowy piątkowy wieczór, GKS Katowice w ramach 11. kolejki zmierzył się na stadionie Cracovii z Puszczą Niepołomice w… 11 meczu ligowym pomiędzy tymi zespołami. W składzie GieKSy nastąpiła tylko jedna zmiana - Sebastian Bergier w ataku zagrał za Adama Zrel’áka. Zgodnie z tradycyjnym planem na mecz Puszczy, obrońcy GKS-u Katowice musieli się mieć na baczności przy każdej próbie dośrodkowania lub wrzutki w pole karne. GieKSa pierwszą groźną akcję przeprowadziła w 12. minucie, gdy Michał Perchel odbił piłkę uderzoną przez Marcina Wasielewskiego. Dopadł do niej Adrian Błąd, lecz jego uderzeniu zabrakło precyzji. W 19. minucie jeden z obrońców wybił piłkę z linii bramkowej, gdy dobijał ją Mateusz Kowalczyk. Chwilę później znakomicie w polu karnym GKS-u zachował się Lukas Klemenz, który wybił piłkę spod nóg rywala tuż przed strzałem.

Kolejne minuty należały wyłącznie do katowiczan. W 31. minucie katowiczanie dośrodkowali po stałym fragmencie. Do piłki w polu karnym dopadł Klemenz, który świetnie wystawił ją Kowalczykowi. Nasz pomocnik uderzył po ziemi i zapewnił GKS-owi prowadzenie. Dokładnie 10 minut później trójkowa akcja Nowak - Repka - Bergier skończyła się doskonałym podaniem Oskara do Sebastiana i ten znajdując się w idealnej sytuacji zapewnił nam gola numer dwa. Zaraz po golu jednak nie celebrował, bowiem złapał się za bark sygnalizując kontuzję. Przed końcem pierwszej połowy wynik dla gości podwyższyć mógł Błąd, ale nie trafił czysto w piłkę zagrywaną przez Wasielewskiego z lewego sektora. Na drugą część wracaliśmy z wynikiem 2:0.

Drugiej połowy nie zaczął Bergier. Napastnika GKS-u zmienił Borja Galán. Już w 50. minucie mógł się wpisać na listę strzelców. Nowak świetnie obsłużył go w polu karnym, Galán znalazł się oko w oko z bramkarzem, lecz uderzył prosto w jego nogi. Chwilę później dobrze w polu karnym GKS-u interweniował Arkadiusz Jędrych odbijając głową potencjalnie groźny strzał. W 57. minucie katowiczanie strzelili po raz trzeci. Alan Czerwiński zagrał piłkę na długi słupek, zgrał ją Nowak i Oskar Repka od asysty dołożył gola. W 67. minucie Galán uderzył w słupek po rykoszecie. Chwilę później w polu karnym faulowany był Marcin Wasielewski. Do futbolówki podszedł Jędrych i pewnym strzałem pokonał Michała Perchela. Za moment bliźniacza sytuacja. Znów faulowany w polu karnym Wasielewski. Tym razem uderza Nowak i jest 5:0. Na tym się katowiczanie nie zatrzymali, bo w 86. minucie szóstego gola dołożył Jakub Antczak, który chwilę wcześniej zameldował się na boisku. Na tym strzelanie dobiegło końca.

90

Koniec meczu. WYSOKIE zwycięstwo GieKSy!

90

Rywal wybija piłkę spod nóg Nowaka, który zmierzał w kierunku bramki.

86

Antczak dobija swój strzał po błędzie obrony i mamy bramkę numer sześć.

86

Bronimy się przed serią dośrodkowań rywala.

84

Ręka Antczaka, szansa dla Puszczy na wrzutkę.

82

Jakub Antczak za Marcina Wasielewskiego.

82

Mateusz Stępień za Konrada Stępnia.

78

Baranowicz za Kowalczyka, Komor za Klemenza i Marzec za Czerwińskiego.

77

Bartosz Nowak wpisuje się na listę strzelców.

75

Znów w polu karnym faulowany Wasielewski! Sędzia dyktuje jedenastkę dla katowiczan.

73

GOL! Arkadiusz Jędrych!

72

Rzut karny dla GKS-u po faulu na Wasielewskim.

71

Okoniewski za Hajdę i Tomalski za Craciuna.

70

Kosidis głową, ale obok bramki.

69

Świetnie w bramce Dawid Kudła! Łapie mocny strzał głową rywala.

68

Żółta kartka dla Klemenza.

67

Rykoszet po strzale Galána i słupek!

64

Duże zamieszanie w naszym polu karnym. Blokujemy kilka strzałów.

63

Sołowiej w dogodnej sytuacji, ale na nasze szczęście zamiast strzału zdecydował się na... podanie.

62

Czerwiński do Repki, ale uderzeniu Oskara zabrakło precyzji.

61

Perchel łapie dośrodkowanie Wasielewskiego.

58

Czerwiński dograł w pole karne, Nowak zgrał i Repka wykończył!

57

OSKAR REPKA! Trzecie trafienie dla GKS-u.

55

Sołowiej za Yakubę.

53

Akcja Galána... niestety wykończył nieprecyzyjnym uderzeniem.

52

Świetna interwencja Jędrycha po akcji Puszczy w polu karnym. Odbija strzał i dobitka rywala wysoko nad poprzeczką.

50

Galán sam na sam! Trafia w nogi dobrze interweniującego Perchela.

44

Blisko trafienia numer trzy! Błąd źle uderzył w piłkę podawaną w kontrze przez Wasielewskiego.

42

Nasz napastnik otrzymał świetne podanie w pole karne i podwyższa prowadzenie GKS-u.

41

DRUGI GOL! SEBASTIAN BERGIER!

38

Perchel łapie dośrodkowanie Nowaka.

37

Faulowany Bergier, szansa na wrzutkę w pole karne rywala.

34

Odbijamy strzał Lee, rzut rożny dla gospodarzy.

32

Nasz pomocnik skorzystał z podania kolegi i daje GKS-owi prowadzenie.

31

GOOOL! MATEUSZ KOWALCZYK!

31

30

Repka szukał Nowaka w polu karnym, ale podał za jego plecy.

27

Uderzał sprzed pola karnego Wasielewski, ale zabrakło precyzji.

26

Ręka jednego z rywali, będzie szansa na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

25

W odpowiedzi akcja GKS-u, ale dośrodkowanie Wasielewskiego nad głowami kolegów.

24

Klemenz wybija piłkę tuż przed próbą strzału rywala. Dobra interwencja naszego obrońcy.

21

Kudła po dośrodkowaniu odbił piłkę przed siebie i szybko ją nakrył.

20

Piłka odbija się od Kuuska i daje rywalom rzut rożny.

19

Bergier centymetry od gola! Rywal wybija piłkę spod jego nóg, gdy bramka była pusta.

18

Kudła łapie wrzutkę w pole karne.

18

Aut dla Puszczy na wysokości naszego pola karnego.

15

Kuusk blokuje dośrodkowanie rywala.

12

Strzał Wasielewskiego, Perchel wyrzuca przed siebie i do piłki dopada Błąd. Niestety nie trafił w światło bramki.

12

Wyrzucamy rywala z pola karnego.

11

9

Perchel zbija naszą wrzutkę.

9

Odbite uderzenie Kowalczyka, rzut rożny dla GKS-u.

8

Piłka dograna w nasze pole karne, odbija się od zawodnika Puszczy, ale łapie ją Kudła.

7

Próbujemy wyprowadzić kontrę, ale podanie Nowaka nie dociera do Błąda.

6

Tym razem rzut rożny dla gospodarzy.

5

Rywal oddala zagrożenie po dwóch dośrodkowaniach GKS-u.

4

Rzut rożny dla GieKSy.

4

GKS w polu karnym Puszczy, rywal wybija piłkę na aut.

2

Bomba Siplaka, ale nad naszą poprzeczką.

1

Perchel wybija na aut po podaniu do Bergiera.

1

Obie ekipy już na murawie. Za moment rozpoczynamy mecz.

W składzie GKS-u Katowice jedna zmiana względem poprzedniego spotkania. Sebastian Bergier w ataku zastąpi nieobecnego przez uraz Adama Zrel'áka.

Przed nami kolejna walka o ligowe punkty. O godz. 18:00 zmierzymy się w Krakowie z Puszczą Niepołomice. Transmisja meczu będzie dostępna w Canal+Sport3, Canal+Sport5 i Canal+online.

Zespoły ostatni raz mierzyły się ze sobą w sezonie 2022/23 1 ligi. Dotąd GKS i Puszcza rozegrały 10 spotkań o punkty. GieKSa dwukrotnie wygrywała, a sześć razy ekipy dzieliły się punktami. Żaden z piłkarzy GieKSy nie będzie w meczu 11. kolejki pauzował z powodu przekroczenia limitu żółtych kartek.

Sędzią głównym piątkowego meczu będzie Karol Arys ze Szczecina. Na liniach natomiast staną Marek Arys i Marcin Janawa. Z kolei sędzią technicznym został Damian Gawęcki. Za analizę VAR odpowiadać będą Tomasz Kwiatkowski oraz Patryk Gryckiewicz.