Górnik Łęczna: Gostomski - Grabowski (68. Dziwniel), De Amo, Klemenz, Cisse, Zbozień (87. Pawlik), Kryeziu, Deja, Żyra (78. Durmus), Łukasiak (68. Starzyński), Podliński. Trener: Ireneusz Mamrot

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Jaroszek (78. Figiel), Jędrych, Komor, Rogala (87. Danek) - Błąd (87. Arak), Repka, Kozubal, Alemán (78. Marzec) - Bergier (68. Mak). Trener: Rafał Górak

Sędzia: Łukasz Karski (Słupsk)

Żółte kartki: Klemenz, Deja (Łęczna)

Padający w całej Polsce deszcz w końcu dotarł również do Łęcznej. GKS Katowice właśnie w tej małej miejscowości pod Lublinem miał rozegrać mecz 12. kolejki z wiceliderem tabeli Fortuna 1 Ligi. W składzie katowiczan kilka zmian. Do gry wrócili Arkadiusz Jędrych (pauza za kartki) oraz Bartosz Jaroszek (kontuzja). Natomiast w wyjściowym składzie zadebiutował Christian Aleman. W 6. minucie miejsce w polu karnym wypracował sobie Sebastian Bergier. Jego strzał zatrzymał jednak dobrze ustawiony Maciej Gostomski. W 15. minucie świetną interwencją w obronie popisał się Bartosz Jaroszek, który głową wybił piłkę lecącą w światło bramki. GieKSa była częściej przy piłce i próbowała zaskoczyć defensywę rywala bezpośrednimi dograniami w pole karne. W 22. minucie wysoką formę potwierdził Gostomski, który z największym trudem zatrzymał strzał sprzed pola karnego Oskara Repki.

W 36. minucie Dawid Kudła popisał się instynktowną interwencją zatrzymując strzał Egzona Kryeziu sprzed pola karnego. Niestety po rzucie rożnym Górnika było sporo zamieszania w naszym polu karnym. Najlepiej odnalazł się w nim Jonathan De Amo, którego strzał wpadł do siatki bramki GieKSy. Od tego momentu katowiczanie musieli gonić wyniku. Jeszcze przed przerwą w pole karne wpadł Bergier, ale jego próba została zablokowana przez obrońcę. Na przerwę schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy. Już w pierwszym strzale po powrocie do gry Adam Deja przymierzył w słupek bramki GKS-u, dopisało nam w tej sytuacji sporo szczęścia.

W 59. minucie dobrze ustawiony Kudła zatrzymał strzał jednego z rywali po groźnym podaniu w nasze pole karne. GieKSa szukała swojej szansy, ale dobrze ustawiona defensywa gospodarzy nie przepuszczała kolejnych dośrodkowań. W 72. minucie blisko był Arkadiusz Jędrych. Chrisitan Aleman dograł z rzutu rożnego w pole karne. Kapitan dopadł do piłki jako pierwszy i jego strzał przeleciał po poprzeczce bramki strzeżonej przez Macieja Gostomskiego. W 80. minucie Oskar Repka uderzył głową w poprzeczkę bramki gospodarzy. Chwilę wcześniej trener Rafał Górak zdecydował się na ofensywną zmianę wprowadzając Rafała Figla za Bartosza Jaroszka. Chwilę później Gostomski fantastycznie obronił strzał Błąda, ale w 84. minucie w końcu GKS-owi udało się doprowadzić do remisu po uderzeniu Grzegorza Rogali. Piłka po rykoszecie wpadła do bramki Górnika. Mecz zakończył się remisem.

90+3

Koniec spotkania. Podział punktów w meczu 12. kolejki.

90+2

Danek zgrywał głową w pole karne, ale odbija jeden z obrońców gospodarzy.

90+1

Uderzenie głową jednego z rywali, ale łapie Kudła.

90

Rzut rożny dla gospodarzy. Doliczone 3 minuty.

90

Jędrych wybija dośrodkowanie w pole karne.

89

Zablokowane dośrodkowanie Komora.

88

Rajd Danka zakończony niestety złym strzałem.

87

Danek za Rogalę i Arak za Błąda.

87

Pawlik za Zbozienia.

85

Piłka po rykoszecie wpadła do bramki rywala.

84

GOOOL! Rogala doprowadza do remisu!

84

Gostomski fantastycznie broni strzał Błąda.

77

Gostomski wybija, potem dogranie Rogali, ale bez adresata.

76

Faulowany Jaroszek, szansa na dośrodkowanie w pole karne gospodarzy.

75

Piłka po wrzucie z autu wylądowała na głowie Repki, ale był ustawiony tyłem do bramki i jego uderzenie wypadło poza pole gry.

73

Strzał Jędrycha, piłka przeleciała po poprzeczce!

72

Rzut rożny dla GKS-u po interwencji w polu karnym Klemenza.

72

Górnik wybija piłkę z pola karnego po wrzucie z autu Wasielewskiego.

70

Za mocna wrzutka ze stałego fragmentu Błąda, zacznie bramkarz gospodarzy.

68

Mak za Bergiera.

68

Starzyński za Łukasiaka i Dziwniel za Grabowskiego.

66

Repka zagrywał w pole karne. Liczył na to, że któryś z kolegów przetnie, ale piłka ostatecznie ląduje w rękawicach Gostomskiego.

65

Gostomski łapie wrzutkę Kozubala.

63

Jaroszek wrzuca na głowę Bergiera, jego uderzenie jednak nie trafia w światło bramki.

61

Rzut rożny dla miejscowych.

59

Kudła broni strzał po groźnym podaniu w nasze pole karne.

58

Leży przed naszym polem karnym Łukasiak, sędzia przerywa akcję gospodarzy.

55

Kozubal zagrał na długi słupek, zabrakło jednak kogoś kto wykończyłby akcję.

54

Seria stałych fragmentów dla katowiczan, dobrze radzi sobie z nimi obrona gospodarzy.

52

Piłka poodbijała się od piłkarzy w polu karnym, ostatecznie zacznie Gostomski.

47

Strzelał Deja, jego próba zatrzymała się na słupku bramki Dawida Kudły.

46

Wracamy do gry, do boju GIEKSA!

45+1

45

Doliczona minuta. Bergier w polu karnym, jego strzał zablokowany.

44

Repka wrzucał w pole karne. Uderzył głową Komor, ale wcześniej faulowany jeden z rywali.

40

Kryeziu przerywa kontrę GieKSy.

37

Zamieszanie w polu karnym, gospodarze obejmują prowadzenie. Strzelcem De Amo.

36

Kudła broni nogą mocny strzał Kryeziu.

36

Jaroszek z pominięciem pomocy do Bergiera, ale ten nie opanował mocno granej piłki.

34

Jaroszek w pole karne, ale Bergier złapany na spalonym.

31

Akcja gospodarzy, strzał sprzed szesnastki rywala przelatuje obok bramki GieKSy.

28

Podliński zdecydował się na strzał z 20 metrów, ale piłka przeleciała obok bramki.

26

Gostomski broni strzał Błąda, ale ten najprawdopodobniej był na spalonym. Boisko jest bardzo mokre i piłkarze Górnika w jednej akcji popełnili dwa błędy.

25

De Amo blokuje wbiegającego w pole karne Alemana.

22

Gostomski z największym trudem broni strzał Repki sprzed pola karnego.

21

Klemenz zdjął piłkę z głowy Bergiera.

20

Dogranie w pole karne Błąda, przerwane przez obrońcę.

17

Klemenz na spalonym po długim podaniu w nasze pole karne.

15

Jędrych wybija piłkę zagrywaną w nasze pole karne. Potem interwencja Jaroszka, który stał na linii strzału i wybił na rzut rożny.

13

Podliński blokuje strzał Kozubala, wcześniej Górnik wybija piłkę niemal z linii bramkowej.

13

Rzut rożny dla GieKSy.

12

Błąd Cisse w wyprowadzaniu piłki, ta trafiła pod nogi Rogali, ale obrońca szybko naprawia swój błąd.

11

Cisse przerywa podanie Alemana do wbiegającego w pole karne Błąda.

8

Bergier szukał w polu karnym Alemana, ale odrobinę za mocno zagrywał. Zacznie z piątki bramkarz gospodarzy.

7

Strzał Podlińskiego po szybkiej akcji, łapie Kudła.

6

Bergier w polu karnym, zrobił sobie miejsce do strzału, ale trafia prosto w dobrze ustawionego Gostomskiego.

6

Łukasiak w pole karne, ale piłkę przejmuje Kudła.

4

Kudła zgarnął piłkę z głowy Podlińskiego.

2

Błąd w pole karne, ale Bergier nie był w stanie dobrze przyjąć mocno zagrywanej piłki.

1

Nieprecyzyjne uderzenie Łukasiaka i zacznie Kudła.

1

Faul Repki, szansa dla gospodarzy na wrzutkę w pole karne.

1

Obie ekipy na boisku, za moment rozpoczynamy spotkanie.

W pierwszym składzie GKS-u Katowice debiutuje Christian Aleman. Wracają także Arkadiusz Jędrych (pauza za kartki) oraz Bartosz Jaroszek (kontuzja). Początek spotkania 12. kolejki w Łęcznej o godz. 18:00. Transmisja na platformie Polsat Box Go oraz w centrum meczowym STATSCORE.