W niedzielę GKS Katowice przy Bukowej zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała w ramach 24. kolejki spotkań.

Katowiczanie są jedną z najlepiej punktujących drużyn po zimowej przerwie. Seria czterech zwycięstw w ostatnich pięciu meczach pozwoliła nam wskoczyć na 7. miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. W ostatnim starciu podopieczni trenera Rafała Góraka pokonali na wyjeździe Resovię Rzeszów 2:0 po trafieniach Sebastiana Bergiera i Antoniego Kozubala. - W pierwszej połowie dobra postawa naszego bramkarza uratowała nas przed utratą gola. Druga część dobrze się dla nas zaczęła. Zaczęliśmy grać tak, jak planowaliśmy i wynik podwyższyliśmy po koncertowej akcji - mówił po meczu trener Górak. W starciu 24. kolejki ponownie zagramy przy Bukowej. W niedzielę 17 marca o godz. 15:00 podejmiemy Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Informacja o biletach TUTAJ

Spotkanie GKS Katowice - Podbeskidzie Bielsko-Biała można obejrzeć na kanale Poslat Sport Premium 1 oraz w internecie w modelu subskrypcyjnym na platformie Polsat Box Go lub w formule PPV w centrum meczowym STATSCORE.

Nasz rywal jest w bardzo trudnej sytuacji. Podbeskidzie traci w tym momencie cztery punkty do pierwszego miejsca poza strefą spadkową, a to oznacza, że kolejne mecze będą kluczowe dla szans zespołu na utrzymanie w Fortuna 1 Lidze. Na początku miesiąca w klubie doszło do zmiany trenera. Dariusza Marca na stanowisku pierwszego szkoleniowca zastąpił Jarosław Skrobacz, który w poprzednim sezonie Fortuna 1 Ligi wywalczył awans z Ruchem Chorzów. Najlepszym strzelcem bielszczan jest Bartosz Bida z dorobkiem pięciu goli. W ekipie naszego kolejnego rywala jest dwóch graczy z przeszłością w GKS-ie - bramkarz Patryk Procek i pomocnik Damian Chmiel.

Dodajmy, że bezpośrednio przed meczem odbędzie się miła uroczystość związana z przyznawaniem medali 60-lecia z okazji tegorocznego jubileuszu GKS-u Katowice.

CO MUSISZ WIEDZIEĆ:
► Biuro Obsługi Kibica otwarte od godz. 12:00
► Kasy przed meczem otwarte od godz. 13:00
► Bramy stadionu otwieramy o godz. 13:30
► Relacja LIVE - gkskatowice.eu i na naszych profilach na FACEBOOKU oraz X.
► Gastronomia na stadionie - SPRAWDŹ
► O godz. 14:00 strefę kibica odwiedzą Jakub Kaduk i Kacper Ćwielong.

Przypominamy, że wszystkie dzieci do lat 13 wchodzą na mecz na podstawie darmowego biletu odebranego w Systemie Biletowym GieKSy. Jeśli dopisze aura, obok trybuny głównej rozstawiona zostanie specjalna strefa dla dzieci z dmuchańcami, bramką strzelnościową i innymi atrakcjami. Miło nam poinformować, że do końca sezonu partnerem sektora rodzinnego zostały Trójkolorowe Piotrowice. Młodych kibiców zapraszamy do kibicowania GieKSie z sektora 2 Trybuny Głównej. Tam mamy już komplet, ale pozostały miejsca na sektorze nr 1.

W przerwie meczu odbędzie się konkurs zorganizowany przez Max Elektro. Wszystkich kibiców, którzy złapią piłeczki rzucone w trybuny przed rozpoczęciem spotkania, zapraszamy do budynku klubowego zaraz po zakończeniu pierwszej połowy meczu.

Sędzią głównym sobotniego meczu będzie Sebastian Jarzębak z Bytomia. Na liniach natomiast staną Katarzyna Fijarczyk Maciej Majewski, z kolei sędzią technicznym został Szymon Łężny. Za analizę VAR odpowiadać będą Jacek Małyszek oraz Karol Iwanowicz. W meczu rundy jesiennej spotkanie pomiędzy drużynami zakończyło się remisem 1:1. Gola dla GieKSy strzelił w 80. minucie Sebastian Bergier. Przed nami starcie numer 18 obu ekip w ligowej rywalizacji. - To jest bardzo ważne, że po strzeleniu pierwszej bramki od razu szukamy kolejnego trafienia. Mam nadzieję, że to będzie nasz standard i zacznie nas cechować. Po to pracujemy na treningach, by nieustannie stwarzać zagrożenie, bez względu na to, w jakiej jesteśmy fazie meczu - mówił Alek Komor.