GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Komor, Repka, Janiszewski, Rogala, Błąd (84. Marzec), Kozubal, Figiel (70. Baranowicz), Mak (61. Aleman), Bergier (70. Arak). Trener: Rafał Górak

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Loska - Kasperkiewicz (88. Putivtsev), Dombrovskyi, Branecki, Radwański (88. Poznar), Zaviiskyi (64. Trubeha), Hilbrycht, Spendlhofer, Karasek (72. Fassbender), Ambrosiewicz, Nowakowski (64. Wolski). Trener: Mariusz Lewandowski

Sędzia: Albert Różycki (Łódź)

Żółte kartki: Figiel (GKS) - Zaviiskyi, Kasperkiewicz, Hilbrycht, Radwański (Nieciecza)

W meczu 11. kolejki Fortuna 1 Ligi, GKS Katowice przy Bukowej podejmował Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. Do pierwszej jedenastki zespołu trenera Rafała Góraka wrócił Antoni Kozubal, który w poprzednim meczu pauzował z powodu przekroczenia limitu żółtych kartek. Poza grą byli zawieszeni za kartki Shun Shibata i Arkadiusz Jędrych. W przypadku Jędrycha to pokłosie czerwonej kartki z Gdańska. Już w 3. minucie dobrą szansę miał Adrian Błąd, na którego nogę spadło dośrodkowanie. Jego mocne uderzenie z woleja przeleciało jednak nad poprzeczką bramki Tomasza Loski. Gra była otwarta i obie ekipy próbowały stworzyć zagrożenie przed szesnastką rywala. Po stronie gości bardzo groźnie uderzał z 25 metrów Damian Hilbrycht. Jego uderzenie przeleciało obok słupka naszej bramki.Natomiast w 41. minucie piłka na 16 metrze spadła pod nogi Rafała Figla. Jego strzał niestety przeleciał obok słupka bramki Termaliki. Chwilę później w kontrze Mateusz Mak dogrywał do Adriana Błąda, temu udało się oddać strzał, lecz nasz pomocnik był na pozycji spalonej.

Ostatecznie na przerwę zespoły schodziły z bezbramkowym remisem. W 49. minucie Grzegorz Rogala wrzucił piłkę w pole karne. Ta spadła na głowę Mateusza Maka, ale jego próba trafiła prosto w ręce Tomasza Loski. W odpowiedzi Kacper Karasek obił spojenie naszej bramki po akcji rywala przeprowadzonej lewą stroną boiska. W 52. minucie Kudła wybił trudne dośrodkowanie prosto pod nogi Adama Radwańskiego, na szczęście w porę zareagował Mateusz Mak, wybijając piłkę z naszego pola karnego. Żadna z drużyn nie chciała się zadowolić remisem, dlatego i GKS i Termalica zaczęły agresywniej napierać na pole karne. W 61. minucie na boisku pojawił się Christian Aleman zmieniając Mateusza Maka. Chwilę wcześniej dogodną okazję miał Marcin Wasielewski, który otworzył sobie miejsce w polu karnym, ale nie trafił w światło bramki.

W 65. minucie znakomicie interweniował Dawid Kudła, gdy Jakub Branecki wygrał pozycję w polu karnym i stworzył sobie niemal stuprocentową sytuację do strzelenia bramki. W 75. minucie potężnie uderzył sprzed pola karnego Fassbender. Kudła odbił jego strzał. Chwilę później próbował ponownie, tym razem w polu karnym i tym razem jeden z obrońców zablokował uderzenie. W odpowiedzi w kontrze uderzył Adrian Błąd, ale Loska odbił jego strzał na rzut rożny. W 83. minucie Aleman ruszył z kontrą po stracie rywala, ale faulował przeciwnika w polu karnym po agresywnej szarży. W jednej z ostatnich akcji doskonałą szansę miał Mateusz Marzec po kontrze GieKSy, ale nie trafił będąc tuż przed bramkarzem. Chwilę wcześniej Kudła uratował GKS po groźnym strzale Braneckiego w polu karnym. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.