W ramach 20. kolejki Fortuna 1 Ligi, GKS Katowice w poniedziałek 19 lutego o godz. 18:00 zmierzy się przy Bukowej z Motorem Lublin.

Za nami okres zimowych przygotowań do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi. GKS Katowice z dorobkiem 24 punktów zajmuje 12. miejsce w ligowej tabeli. W ostatnim ligowym meczu katowiczanie pokonali na wyjeździe Chrobry Głogów 4:1. W trakcie przerwy do zespołu dołączył 27-letni obrońca z Estonii - Märten Kuusk. GieKSa w ostatnim meczu kontrolnym mierzyła się z Odrą Opole. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla rywala. Przed nami powrót do zmagań o punkty. W ramach 20. kolejki spotkań Fortuna 1 Ligi, GKS Katowice na własnym boisku zmierzy się z Motorem Lublin. Spotkanie zaplanowano na poniedziałek 19 lutego o godz. 18:00.

Informacja o biletach TUTAJ

Spotkanie GKS Katowice - Motor Lublin można obejrzeć na kanale Polsat Sport Premium oraz w internecie w modelu subskrypcyjnym na platformie Polsat Box Go lub w formule PPV w centrum meczowym STATSCORE.

Motor Lublin do rundy przystępuję jako zespół pretendujący do walki o bezpośredni awans. Podopieczni trenera Goncalo Feio mają 32 punkty i są bardzo blisko czołówki. Beniaminek już w pierwszym sezonie po powrocie na zaplecze Ekstraklasy chce wywalczyć promocję. Motor wygrał trzy ostatnie mecze ligowe pokonując odpowiednio Resovię Rzeszów (3:2), Zagłębie Sosnowiec (4:0) oraz Lechię Gdańsk (1:0). Wyróżniającym się graczem Motoru jest były piłkarz GKS-u Katowice - Piotr Ceglarz. Pomocnik w tym sezonie strzelił siedem goli i rozdał cztery asysty. W trakcie przerwy do drużyny dołączyli obrońcy Paweł Stolarski i Kamil Kruk oraz napastnicy Mbaye Jacques Ndiaye i Samuel Mráz.

CO MUSISZ WIEDZIEĆ:
► Biuro Obsługi Kibica otwarte od godz. 14:00
► Kasy przed meczem otwarte od godz. 16:00
► Bramy stadionu otwieramy o godz. 16:30
► Relacja LIVE - gkskatowice.eu i na naszych profilach na FACEBOOKU oraz X.
► Gastronomia na stadionie - SPRAWDŹ

W poniedziałek 19 lutego oficjalny sklep GKS-u Katowice otwarty będzie w godzinach 12:00 - 14:00. Od godziny 16:30 do dyspozycji kibiców będą specjalne punkty sprzedaży na stadionie. W pozostałe dni sklep będzie funkcjonował bez zmian

Przypominamy, że wszystkie dzieci do lat 13 wchodzą na mecz na podstawie darmowego biletu odebranego w Systemie Biletowym GieKSy.

W przerwie meczu odbędzie się konkurs rzutów karnych. Wszystkich kibiców, którzy złapią piłeczki rzucone w trybuny przed rozpoczęciem spotkania, zapraszamy do budynku klubowego zaraz po zakończeniu pierwszej połowy meczu. Natomiast przy stoiskach z watą cukrową na najmłodszych kibiców GKS-u Katowice czekać będą "Dzienniczki Młodego GieKSiarza", dzięki którym jedna porcja popcornu i jedna wata cukrowa są za darmo.

Sędzią głównym poniedziałkowego meczu będzie Łukasz Szczech z Warszawy. Na liniach natomiast staną Maciej Majewski i Dominik Wrona, z kolei sędzią technicznym został Sebastian Tarnowski. Za analizę VAR odpowiadać będą Damian Sylwestrzak oraz Kornel Paszkiewicz. Przed nami 26. mecz w historii rywalizacji obu ekip. GieKSa pokonywała lublinan trzynastokrotnie. W poprzedniej rundzie spotkanie obu ekip zakończyło się wynikiem 1:1. Gola dla katowiczan strzelił w 7. minucie Sebastian Bergier. Żaden z piłkarzy GKS-u nie pauzuje z powodu kartek.