W piątek 27 października GKS Katowice na własnym boisku podejmie beniaminka z Warszawy. Spotkanie 13. kolejki Fortuna 1 Ligi rozpocznie się o godz. 18:00.

W ostatniej kolejce katowiczanie zremisowali na wyjeździe z Górnikiem Łęczna 1:1. W 84. minucie Grzegorz Rogala uderzył z kilkunastu metrów, piłka odbiła się od obrońcy Górnika i wpadła do bramki. - Górnik solidnie punktuje i jest prowadzony przez bardzo dobrego trenera, dlatego nie było nam łatwo. Mimo wszystko jestem zbudowany postawą zespołu, który dążył do strzelenia wyrównującej bramki - mówił po meczu w Łęcznej trener Rafał Górak. Przed nami kolejne ligowe wyzwanie. W ramach 13. kolejki Fortuna 1 Ligi zmierzymy się przy Bukowej z Polonią Warszawa. Spotkanie zaplanowano na piątek 27 października o godz. 18:00.

Informacja o biletach TUTAJ

Spotkanie GKS Katowice - Polonia Warszawa można obejrzeć w internecie w modelu subskrypcyjnym na platformie Polsat Box Go lub w formule PPV w centrum meczowym STATSCORE.

Polonia to beniaminek, ale już zdążył zapisać na swoje konto cztery wygrane i po 11 meczach legitymuje się dorobkiem 13 punktów. Podopieczni trenera Rafała Smalca bardzo ambitnie podchodzą do rywalizacji, czego wyrazem są dwa ostatnie mecze zakończone kompletem punktów przeciwko Zagłębiu Sosnowiec i Podbeskidziu Bielsko-Biała. W ramach 12. kolejki Polonia miała się zmierzyć na własnym stadionie z Lechią Gdańsk, ale przez obfite opady deszczu mecz nie doszedł do skutku. Najgroźniejszym piłkarzem w jedenastce Polonii jest Mateusz Michalski, który dotąd strzelił pięć goli i rozdał dwie asysty. W składzie naszego kolejnego rywala występują Michał Kołodziejski i Mateusz Kuchta, czyli byli piłkarze GieKSy.

CO MUSISZ WIEDZIEĆ:
► Biuro Obsługi Kibica otwarte od godz. 16:00
► Kasy przed meczem otwarte od godz. 16:00
► Bramy stadionu otwieramy o godz. 16:30
► Gastronomia na stadionie - SPRAWDŹ
► Relacja LIVE - gkskatowice.eu i na naszych profilach na FACEBOOKU oraz X.

Przypominamy, że wszystkie dzieci do lat 13 wchodzą na mecz na podstawie darmowego biletu odebranego w Systemie Biletowym GieKSy.

W przerwie meczu odbędzie się konkurs rzutów karnych. Wszystkich kibiców, którzy złapią piłeczki rzucone w trybuny przed rozpoczęciem spotkania, zapraszamy do budynku klubowego zaraz po zakończeniu pierwszej połowy meczu. Tym razem do wygrania będą piłki z autografami piłkarzy GKS-u ufundowane przez hummel, czyli partnera technicznego GKS-u i Polonii.

Sędzią głównym piątkowego meczu będzie Sylwester Rasmus z Torunia. Na liniach natomiast staną Michał Sobczak i Marcin Sadowski, z kolei sędzią technicznym został Piotr Szypuła. Za analizę VAR odpowiadać będą Sebastian Krasny oraz Daniel Kruczyński. Ostatni ligowy mecz pomiędzy drużynami odbył się 15 lat temu. Łącznie zespoły rozegrały 22 spotkania na różnych szczeblach rozgrywkowych. Katowiczanom udało się pokonać Polonię pięciokrotnie. - Każdy doskonale wie, że nie wygraliśmy od dłuższego czasu, a przecież to jest w piłce nożnej najważniejsze. Zbroimy się do kolejnego meczu i bierzemy pod uwagę wyłącznie walkę o trzy punkty - mówił Grzegorz Rogala. Warto zaznaczyć, że żaden z graczy GKS-u nie pauzuje z powodu przekroczenia limitu żółtych kartek.