W niedzielę 7 kwietnia o godzinie 15:00 GKS Katowice podejmie przy Bukowej Lechię Gdańsk w ramach 26. kolejki Fortuna 1 Ligi. Przed nami piłkarskie święto.

Przy Bukowej spotkają się dwie drużyny, które notują serię zwycięstw. Zarówno GKS Katowice, jak i Lechia Gdańsk wygrały pięć ostatnich meczów ligowych, jednak w tabeli drużyny dzieli osiem punktów. Katowiczanie w meczu 25. kolejki świętowali zwycięstwo w "Świętej Wojnie", pokonując Zagłębie Sosnowiec 4:0. – Lechia jest bardzo mocnym zespołem i jest mocno rozpędzona. Oczywiście, musimy być bardzo dobrze przygotowani na to spotkanie i wiem, że będziemy – mówił trener Rafał Górak. Przed nami starcie 26. kolejki. Spotkanie GKS-u Katowice z Lechią Gdańsk odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia o godz. 15:00.

Bilety na mecz GKS - Lechia wyprzedane. Przyjdź wcześniej i uniknij kolejek!
W sprzedaży bilety na mecz GKS - Odra.

Spotkanie GKS Katowice - Lechia Gdańsk można obejrzeć na kanale Polsat Sport Premium 1 oraz w internecie w modelu subskrypcyjnym na platformie Polsat Box Go lub w formule PPV w centrum meczowym STATSCORE.

Ekipa z Pomorza to zespół aspirujący do bezpośredniego awansu. Po zwycięstwie Arki Gdynia z Chrobrym Głogów Lechia z dorobkiem 50 punktów zajmuje 2. miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. Podopieczni trenera Szymona Grabowskiego wygrali pięć ostatnich spotkań i bardzo wyraźnie podkreślili swoje ambicje. W meczu 25. kolejki podejmowali na własnym boisku Odrę Opole i wygrali 2:1, choć uratowała ich poprzeczka, gdy w 98. minucie zawodnik Odry - Borja Galán nie wykorzystał rzutu karnego. Tomas Bobcek i Luis Fernandez to najlepsi strzelcy Lechii. Słowak ma na koncie siedem trafień, a Hiszpan sześć, choć w ostatnim czasie pauzował z uwagi na uraz.

CO MUSISZ WIEDZIEĆ:
► WSZYSCY NA ŻÓŁTO!
► Biuro Obsługi Kibica otwarte od godz. 13:00
► Kasy przed meczem otwarte od godz. 13:00
► Bramy stadionu otwieramy o godz. 13:30
► Relacja LIVE - gkskatowice.eu i na naszych profilach na FACEBOOKU oraz X.
► Gastronomia na stadionie - SPRAWDŹ
► Dwie żółte koszulki w promocyjnej cenie!

Jeśli dopisze aura, obok trybuny głównej rozstawiona zostanie specjalna strefa dla dzieci z dmuchańcami, bramką strzelnościową i innymi atrakcjami. Do końca sezonu partnerem sektora rodzinnego zostały Trójkolorowe Piotrowice. Młodych kibiców zapraszamy do kibicowania GieKSie z sektora 2 Trybuny Głównej.

W przerwie meczu odbędzie się konkurs zorganizowany przez Max Elektro. Wszystkich kibiców, którzy złapią piłeczki rzucone w trybuny przed rozpoczęciem spotkania, zapraszamy do budynku klubowego zaraz po zakończeniu pierwszej połowy meczu.

Sędzią głównym sobotniego meczu będzie Tomasz Marciniak z Płocka. Na liniach natomiast staną Michał Pierściński i Krzysztof Nejman, z kolei sędzią technicznym został Leszek Lewandowski. Za analizę VAR odpowiadać będą Marcin Kochanek oraz Szymon Łężny. Nie mamy najlepszych wspomnień z meczu rundy jesiennej, gdy Lechia na własnym boisku rozbiła grającą w dziewiątkę GieKSę aż 1:5. Ekipy z Katowic i Gdańska zmierzą się ze sobą po raz 24 w ligowej historii. Gracze z Bukowej wygrywali w tych starciach jedenastokrotnie. - Wiemy, co mamy robić na boisku. Każdy z nas wie, jakie ma zadania i dzięki temu zaczynamy tworzyć monolit. Uzupełniamy się i sobie pomagamy. Mecz z Zagłębiem pokazał, że przerwa nie wytrąciła nas z równowagi - mówił po meczu w Sosnowcu Oskar Repka.