Przed GieKSą mecz 3. kolejki Fortuna 1 ligi. W derbowym starciu zmierzymy się na Bukowej z GKS-em Tychy.

Katowiczanie przywieźli z Łodzi trzy punkty po zwycięstwie, które zapewniła im bramka Daniela Rumina. Dla napastnika GieKSy było to premierowe trafienie na tym poziomie rozgrywek. Na spotkanie 3. kolejki Fortuna 1 ligi zespół wraca na Bukową, gdzie w piątek (03.08) o godz. 20:30 zmierzy się z mającym wielkie ambicje GKS-em Tychy. - W Łodzi pokazaliśmy, że chcemy walczyć i zostawiamy na boisko mnóstwo serducha. Skupiamy się na tym, by wykonywać założenia nakreślone przez trenera. Teraz czeka nas mecz o większym ciężarze gatunkowym. Musimy się do niego jak najlepiej przygotować - mówi Mariusz Pawełek.

Kanety w nowych cenach

Tyszanie do Katowic przyjadą z mocno podrażnionymi ambicjami. Zespół po dwóch kolejkach sezonu 2018/2019 ma na swoim koncie punkt po remisie w meczu 2. kolejki przeciwko Chrobremu Głogów. Spotkanie miało dramatyczny przebieg, ponieważ GKS zwycięstwo na własnym boisku stracił po rzucie karnym strzelonym przez głogowian w 96. minucie. Na inaugurację ligi podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza przegrali wyjazdowe spotkanie z Odrą Opole. Wtedy również stracili punkt po bramce w ostatnich minutach meczu.

Bilety na derby

Drużyna z Tychów na Bukową wraca po 76 dniach od poprzedniego starcia pomiędzy ekipami. GieKSa w meczu rundy wiosennej sezonu 2017/2018 prowadziła przez większość spotkania po bramce Tomasza Midzierskiego, ale pod koniec meczu - grając w dziesiątkę - straciliśmy w przeciągu sześciu minut dwie bramki. W historii ligowych spotkań zespoły mierzyły się ze sobą szesnaście razy, siedmiokrotnie zwyciężała GieKSa. - W meczu z ŁKS-em popełniliśmy kilka błędów w ustawieniu, ale były to błędy, które możemy skorygować. Cały czas pracujemy i na bieżąco poprawiamy wszelkie nieścisłości - mówił trenera Jacek Paszulewicz.

Relacja LIVE z meczu na gkskatowice.eu i na naszym FACEBOOK-u oraz TWITTERZE. Pamiętajcie: WSZYSCY NA ZÓŁTO.