J. Antczak 66’

Bruk-Bet Termalica Nieciecza GKS Katowice

90’

Składy

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Chovan - Kasperkiewicz, Wolski, Fassbender (75. Zapolnik), Dombrovskyi, Karasek (90. Mrosek), Hilbrycht (75. Zaviiskyi), Spendlhofer, Ambrosiewicz (46. Trubeha), Isik, Strzałek (18. Putiwcew).. Trener: Marcin Brosz

GKS Katowice: Strączek - Czerwiński, Jaroszek, Klemenz, Komor, Marzec (61. Rogala), Antczak (90. Bród), Kowalczyk (61. Repka), Milewski, Galán (61. Błąd), Mak (61. Bergier). Trener: Rafał Górak

Sędzia: Piotr Urban (Warszawa)

Żółte kartki: Spendlhofer (Nieciecza) - Marzec, Galán (GKS)

Czerwone kartki: Kasperkiewicz (13. - Nieciecza)

Przebieg spotkania

W 1/32 finału rozgrywek Pucharu Polski, GKS Katowice zmierzył się na wyjeździe z pierwszoligowym Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Gospodarze tego spotkania przystępowali do walki jako lider zaplecza PKO BP Ekstraklasy. Trener Rafał Górak po raz pierwszy w tym sezonie od pierwszych minut postawił w bramce na Rafała Strączka. W 11. minucie dobrze rozpędzonego w polu karnym rywala powstrzymał Aleksander Komor. W 14. minucie miało miejsce zdarzenie kluczowe dla przebiegu spotkania. Arkadiusz Kasperkiewicz zobaczył czerwoną kartkę po faulu na Mateuszu Maku. Pięć minut później na listę strzelców wpisał się Bartosz Jaroszek, który wykorzystał doskonałe podanie z autu Mateusza Kowalczyka.

W kolejnych minutach to goście kontrolowali piłkę, natomiast Termalica czekała na swoje szanse. Gospodarze zaczęli częściej gościć na naszej połowie w okolicach 30. minuty. Kilka razy mieliśmy szczęście, gdy rywal uderzał w obrońcę lub próbie zabrakło precyzji. Jednak w 45. minucie Kacper Karasek dośrodkował z rzutu wolnego. Piłka przeleciała nad głowami wszystkich i zaskoczyła Strączka, który nie zdążył jej złapać. Grająca w dziesiątkę Nieciecza tuż przed przerwą doprowadziła do remisu i z wynikiem 1:1 wracaliśmy na drugą połowę.

W pierwszych minutach drugiej części początkowo groźniejsze ataki wyprowadzali niecieczanie. W jednej z akcji Morgan Fassbender otrzymał piłkę w polu karnym, obrócił się i uderzył obok słupka. W 61. minucie trener Góraka zdecydował się na aż cztery zmiany. Na boisku zameldowali się Grzegorz Rogala, Adrian Błąd, Sebastian Bergier oraz Oskar Repka. W 66. minucie sprytem w polu karnym wykazał się Jakub Antczak. Zmylił rywala w polu karnym i po jego uderzeniu piłka odbiła się jeszcze od rywala wpadając do bramki. GKS wrócił w ten sposób na prowadzenie. W 84. minucie Andrzej Trubeha wpadł w nasze pole karne, ale jego strzał pewnie obronił Strączek. Wynik nie uległ zmianie i GieKSa wywalczyła awans do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Składy

90+3

KONIEC MECZU! GKS KATOWICE W KOLEJNEJ RUNDZIE PUCHARU POLSKI!

90+3

Strączek pewnie łapie kolejne dośrodkowanie.

90+2

Bród prawie dopadł do piłki w polu karnym. W ostatnim momencie blokuje go obrońca.

89

Strączek łapie piłkę zagrywaną przed jego bramkę.

86

Mocniejsze w ostatnich minutach ataki rywala.

84

Trubeha wpadł w pole karne. Jego strzał łapie pewnie Strączek.

82

Dużo walki w środku pola.

79

Gospodarzom udaje się oddalić zagrożenie.

78

Rogala wywalczył rzut rożny.

76

Repka skutecznie zatrzymuje w polu karnym Karaska.

75

Zapolnik za Fassbendera i Zaviiskyi za Hilbrychta.

73

Żółta kartka dla Splendhofera za faul na Milewskim.

70

Uderzenie Hilbrychta sprzed pola karnego, ale Strączek kontrolował lot piłki.

69

Oddalamy, ale na chwilę. Faul Błąda i gospodarze z szansą na kolejne dośrodkowanie ze stałego fragmentu.

68

Tym razem rzut rożny dla gospodarzy.

66

Rykoszet po strzale Antczaka i piłka wpada do bramki!

65

Rzut rożny po próbie wrzutki Jaroszka.

62

Bergier głową po dośrodkowaniu Czerwińskiego, ale niestety niecelnie.

61

Rogala za Marca, Repka za Kowalczyka, Bergier za Mąka i Błąd za Galána.

59

Uderzenie Marca sprzed pola karnego, ale za lekkie, by zaskoczyć Chovana.

57

Dobrze rozwijająca się kontra GKS-u, ale przerwane podanie Kowalczyka.

55

Fassbender przyjął w polu karnym i uderzył obok słupka.

52

Długie podanie do Galána, ale ten przegrał wyścig z obrońcą.

51

Nieudany strzał Karaska.

50

Żółta kartka dla Mateusza Marca.

49

Znów groźnie, rywal wpadł w pole karne, ale uderza daleko od światła bramki.

48

Wrzutka w nasze pole karne. Jeden z obrońców podbił piłkę głową i ta leciała w stronę naszej bramki, lecz czujnie Strączek.

45

Piłka przeleciała nad głowami wszystkich, zaskoczyła Strączka i wpadła do naszej bramki. Strzelcem Karasek.

44

Teraz faul młodego pomocnika GKS-u i rywal z szansą na dośrodkowanie w pole karne.

43

Antczak stracił piłkę przed naszym polem karnym, ale potem ambitnie powalczył i zaraz ją odebrał.

42

Klemenz faulował przy walce o piłkę. Zacznie bramkarz.

41

Rzut rożny dla GieKSy po akcji lewą stroną.

38

Zatrzymujemy kolejną kontrę rywala, który w ostatnich minutach aktywniejszy w szybkich atakach.

37

Wrzutka w nasze pole karne, złe zgranie Galána i do piłki dopada Karasek. Na nasze szczęście źle uderza.

36

Wrzutka w nasze pole karne, ale bez adresata i zacznie Strączek.

33

Najpierw blokujemy groźny strzał, a potem Strączek łapie przekierowane dośrodkowanie.

33

Stały fragment dla rywala, szansa na wrzutkę w pole karne.

31

Żółtą kartką ukarany Borja Galán.

30

W polu karnym Niecieczy zderzyło się dwóch rywali. Sędzia przerwał grę.

29

GieKSa nie rezygnuje z pressingu.

26

Galán do Komora w pole karne, ale łapie Chovan.

24

GKS kontroluje piłkę, rywal czeka na swoje szanse z kontrataku.

21

Zablokowany strzał Marca.

19

GOL! Jaroszek strzela po podaniu z autu Kowalczyka.

18

Putiwcew za Strzałka.

15

Czerwiński uderza w mur.

14

Czerwona kartka dla Kasperkiewicza. Rywal gra w dziesiątkę.

13

Piłka w rękach Strączka po zamieszaniu w naszym polu karnym.

11

Rywal wpada w pole karne, ale dobrze powstrzymywany przez Komora. Sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

9

Czerwiński sprytnie do Maka, ale ten na minimalnym spalonym.

8

Ambrosiewicz próbował wymusić karny, ale sędzia nie dał się nabrać.

6

Kontra GKS-u. Mak oddał do Czerwińskiego, ale jego uderzenie niecelne.

6

Marzec faulowany przy próbie wyprowadzenia kontry.

5

Klemenz blokuje dośrodkowanie, rzut rożny dla Niecieczy.

3

Akcja lewą stroną gospodarzy, ale piłka po podaniu opuszcza boisko i zacznie Strączek.

1

Obie drużyny już na murawie. Za moment rozpoczynamy spotkanie w Niecieczy.

Trener Rafał Górak po raz pierwszy w tym sezonie od pierwszych minut postawił w bramce na Rafała Strączka. Transmisja spotkania 1/32 finału Pucharu Polski na YouTube Łączy Nas Piłka.

21 października 2021 roku gościliśmy Niecieczę na własnym stadionie w ramach 1/16 Pucharu Polski. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 2:1. W 117. minucie dogrywki o zwycięstwie zespołu z Niecieczy zadecydowało trafienie z rzutu karnego Piotra Wlazło.

Zespół prowadzony przez trenera Marcina Brosza od początku sezonu 2024/25 1 ligi prezentuje naprawdę wysoką dyspozycję. Niecieczanie mają na swoim koncie 26 punktów i są liderem z przewagą pięciu punktów nad drugą w tabeli Wisłą Płock.

Sędzią głównym sobotniego meczu będzie Piotr Urban z Warszawy. Na liniach natomiast staną Jakub Ślusarski i Tomasz Niemirowski. Z kolei sędzią technicznym został Aleksander Kozieł.