GKS Katowice: Kudła - Wasielewski (61. Krawczyk), Jaroszek (73. Shibata), Jędrych, Komor, Marzec, Błąd (76. Baranowicz), Kozubal, Repka, Mak (76. Aleman), Bergier (61. Arak). Trener: Rafał Górak

Stal Rzeszów: Raciniewski - Warczak, Prokić (74. Plichta), Kościelny, Simcak, Diaz (60. Wachowiak), Thill (74. Danielewicz), Łysiak, Kądziołka (46. Bukowski), Paśko, Łyczko (46. Synoś). Trener: Marek Zub

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk)

Żółte kartki: Krawczyk (GKS)

Czerwone kartki: Kościelny (45. - Stal)

W pierwszym majowym meczu przy Bukowej, GKS Katowice podejmował Stal Rzeszów. W składzie katowiczan dwie zmiany. Po absencjach spowodowanych kartkami wrócili Marcin Wasielewski oraz Oskar Repka. Natomiast w zestawieniu Stali aż pięciu młodzieżowców. Spotkanie rozpoczęło się fantastycznie. Już w 1. minucie mocny strzał sprzed pola karnego Antoniego Kozubala dał GieKSie prowadzenie. Po 15 minutach na tablicy wyników było już 3:0 po trafieniach Sebastiana Bergiera i Mateusza Maka, którzy ograli obrońców i strzelali w prawy róg bramki Stali.

Dla Maka to był początek fantastycznych 13 minut, w trakcie których nasz doświadczony pomocnik strzelił klasycznego hat-tricka. W 44. minucie czerwoną kartkę za faul na Sebastianie Bergierze zobaczył Kamil Kościelny i w drugiej połowie goście z Rzeszowa musieli sobie radzić w dziesiątkę. GieKSa wracała do gry z pięciobramkowym prowadzeniem. Katowiczanie w drugiej części mieli wydarzenia na boisku pod kontrolą i rzadko dopuszczali Stal przed pole karne Dawida Kudły. W 63. minucie szóstą bramkę dla GKS-u strzelił Oskar Repka, po którego uderzeniu piłka odbiła się od obrońcy i całkowicie zmyliła Jakuba Raciniewskiego.

W 71. minucie fantastycznym strzałem popisał się Adrian Błąd, ale Raciniewski wybił na rzut rożny. W 75. minucie poprawił Mateusz Marzec, który idealnym strzałem umieścił piłkę w okienku bramki rzeszowian. Wynik w 87. minucie ustalił Jakub Arak wykorzystując dobre wejście w pole karne Mateusza Marca. Tak wysokiego zwycięstwa kibicu GKS-u nie oglądali przy Bukowej od wielu lat!