N. Brzęczek 90’

FC Skra Ladies Częstochowa: Geletova - Szmatuła, Matusiak, Urbańska (62. Hrdlickova), Krysman, Dubiel, Czechowska (74. Ozierańska), Sudyk, Lulkowska (62. Młynek), Krzyżanowska (74. Kuźdub), Litwiniec. Trener: Szymon Mlynek

GKS Katowice: Seweryn - Tkaczyk, Hajduk (57. Michalczyk), Nieciąg, Bednarz (57. Włodarczyk), Kaczor (46. Nowak), Grzybowska, Turkiewicz, Maciążka (57. Bińkowska), Brzęczek, Słowińska (84. Kulig). Trener: Karolina Koch

Żółte kartki: Ozierańska, Litwiniec (Skra) - Tkaczyk (GKS)

Spotkanie 3. kolejki Orlen Ekstraligi kobiet miało swojego bardzo wyraźnego faworyta. Katowiczanki rozpoczęły sezon od dwóch zwycięstw, a Skra zanotowała dwie porażki. Za GieKSą przemawiał też wynik niedawnego sparingu. Wicemistrzynie Polski w meczu kontrolnym przed startem sezonu ograły zespół z Częstochowy 4:0. A atut własnego boiska? Skra nie mogła liczyć nawet na to. Ze względu na remont murawy na jej obiekcie, w ostatniej chwili spotkanie przeniesiono na inny częstochowski stadion. Tym samym mecz rozegrano na obiekcie Victorii.

Przewaga katowiczanek zarysowała się od pierwszych akcji. Drużyna trener Karoliny Koch wypracowała sobie olbrzymią przewagę i stwarzała mnóstwo sytuacji bramkowych. Strzelecki show rozpoczęła Gabriela Grzybowska, która ładnie przymierzyła z dystansu. Wynik podwyższyła z rzutu karnego Marlena Hajduk. Kolejne minuty to popis Nicoli Brzęczek, która błysnęła skutecznością i ustrzeliła klasycznego hat-tricka.

Po przerwie tempo rozgrywanego w sporym upale spotkania nieco spadło. GKS wciąż dominował, ale czystych sytuacji strzeleckich było już mniej. W samej końcówce honorowe trafienie dla gospodyń zanotowała Marianna Litwiniec. Na tę sytuację odpowiedziała Brzęczek, która dołożyła kolejnego gola i ustaliła wynik meczu.

W następnej kolejce poprzeczka pójdzie mocno w górę. W sobotę 31 sierpnia o godz. 15:00 GieKSa zagra przy Bukowej z Czarnymi Antrans Sosnowiec.