PGE FKS Stal Mielec GKS Katowice

90’

PGE FKS Stal Mielec: Kochalski - Marvin, Matras, Esselink, Getinger (58. Wołkowicz), Wlazło (71. Guillaumier), Hinokio (76. Assayag), Jaunzems (58. Wolsztyński), Domański, Gerbowski (76. Stępień), Shkurin.

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski (72. Czerwiński), Klemenz, Jędrych, Komor (67. Kuusk), Rogala - Nowak (62. Marzec), Repka, Milewski (72. Kowalczyk), Błąd (62. Galán) - Zrel'ák.

W meczu 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy, GKS Katowice na boisku w Mielcu zmierzył się z miejscową Stalą. W składzie naszego zespołu kilka zmian względem pierwszego spotkania sezonu. W wyjściowej jedenastce debiutują Sebastian Milewski, Bartosz Nowak oraz Adam Zrel'ák. W 6. minucie spotkania Adrian Błąd dostrzegł piłkę spadającą na 20 metr po rzucie rożnym. Jego próbie zabrakło jednak precyzji. W kolejnych fragmentach do głosu doszli gospodarze. Dobrze ustawiona obrona GKS-u skutecznie oddalała zagrożenie, choć Stal próbował wrzutek z obu stron boiska. W 28. minucie sędzia Łukasz Kuźma zaprosił zespoły na przerwę, by uzupełnić płyny. Wówczas dostał sygnał od wozu VAR, by sprawdzić sytuację w polu karnym mielczan. Krystian Getinger po zagraniu Marcina Wasielewskiego zagrywał ręką i arbiter pokazał na jedenastkę.

Do piłki podszedł kapitan Arkadiusz Jędrych. Obrońca GieKSy pewnie wykonał rzut karny i w 31. minucie wyprowadził GKS na prowadzenie. Stal podrażniona utratą gola rzuciła się do ataku. Dobra interwencja Oskara Repki w polu karnym pozwoliła wybić piłkę spod nóg rywala, który na 11 metrze ustawiał się do strzału. Kolejne dwie szanse miała GieKSa. Najpierw Grzegorz Rogala wpadł w pole karne i jego próbę zatrzymał Mateusz Kochalski. Chwilę później stzał z okolic 8 metra oddał Adam Zrel’ák, ale źle uderzył w futbolówkę i ta nie zagroziła bramce Stali. Jeszcze pod koniec pierwszej połowy Adrian Błąd i Sebastian Milewski z poświęceniem zablokowali strzał sprzed pola karnego. Pierwsza połowa skończyła się jednobramkowym prowadzeniem GieKSy.

W 50. minucie Ilya Shkurin wpadł w pole karne po wyścigu z Jędrychem. Dobrze jednak zachował się Dawid Kudła, który wyszedł z bramki i zatrzymał szarżującego napastnika gospodarzy. Chwilę później znów powstrzymaliśmy Shkurina przed strzałem po podaniu z prawego sektora. W pierwszych minutach drugiej połowy to Stal dyktowała warunki na boisku. W 65. minucie kapitan Jędrych zgrał piłkę przed bramkę po podaniu Borjy Galána, zabrakło jedynie kolegi, który dołożyłby nogę do pustej bramki. W 80. minucie przez rozcięty łuk brwiowy Kowalczyka i rozciętą skórę na głowie Galána, przez moment graliśmy w osłabieniu. Chwilę później Marzec po wrzutce wpadł w pole karne i jego strzał został zatrzymany na linii bramkowej. Wynik spotkania nie uległ zmianie.