Składy

1. FC Slovácko: Frankova - Jancarova, Trckova, Krejcirova, Polaskova, Hruzikova, Jonasova, Buckova, Obadalova, Vojtkova, Blahova.

GKS Katowice: Seweryn - Nieciąg, Michalczyk (46. Hajduk), Nowak (46. Misztal), Turkiewicz, Grzybowska (60. Kulig), Kaczor, Bednarz (60. Tkaczyk), Brzęczek, Bińkowska (46. Włodarczyk), Maciążka (79. Langosz). Trener: Karolina Koch

Przebieg spotkania

Piłkarki GieKSy w ramach trzeciego sparingu przed startem sezonu 2024/2025 zmierzyły się z czeskim klubem 1. FC Slovacko w miejscowości Jakubcovice nad Odrou. W składzie rywalek grała doskonale znana z Katowicach Czeszka Katerina Vojtkova.

W pierwszej połowie bramkę w 16. minucie meczu zdobyła Nicola Brzęczek, wykorzystując skuteczny przechwyt drużyny w kontrze i podanie Amelii Bińkowskiej. Rywalki odpowiadały najgroźniej między 26. a 30. minutą meczu, ale czujność na linii bramkowej zachowała Kinga Seweryn. O trafieniu po dośrodkowaniu mogła się pokusić w 37. minucie Bińkowska, wcześniej Maciążka pomyliła się nieznacznie, strzelając po długim słupku z pola karnego.

W drugiej połowie rywalki z Czech były aktywniejsze w ofensywie, dlatego GKS skupił się na rozbijaniu akcji w ataku przeciwniczek. W 55. minucie solowa akcja Julii Włodarczyk mogła nam przynieść podwyższenie wyniku, ale zabrakło zdecydowania tuż przed wyminięciem bramkarki rywala. Siedem minut później centrostrzał Anity Turkiewicz sprawił spore kłopoty golkiperce Slovacko. GKS przejmował inicjatywę na boisku i walczył o podwyższenie prowadzenia, przy czym czeski przeciwnik nie odpuszczał i w 76. minucie po zamieszaniu po rzucie rożnym był blisko wyrównania. Ostatecznie zakończyło się na skromnej wygranej GieKSy.

Kolejnym rywalem wicemistrzyń Polski będzie słowacki Spartak Myjava, którego podejmiemy przy Bukowej w niedzielę 4 sierpnia o godzinie 17:00.