Chrobry Głogów: Węglarz - Bougaidis, Lebedyński (63. Bogusz), Biel, Mandrysz (63. Wolsztyński), Mucha (56. Plewka), Bartlewicz (56. Ozimek), Malczuk, Zarówny, Hanc, Tabiś (56. Ozimek). Trener: Piotr Plewnia

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski (89. Arak), Jaroszek, Jędrych, Komor, Rogala, Shibata (71. Mak), Kozubal (89. Baranowicz), Repka, Błąd (71. Marzec), Bergier (82. Aleman). Trener: Rafał Górak

Sędzia: Grzegorz Kawałko (Olsztyn)

Żółte kartki: Tabiś, Mucha, Bartlewicz, Bougaidis (Chrobry)

Na zakończenie roku, GKS Katowice w meczu 19. kolejki zagrał z Chrobrym Głogów na wyjeździe. Do pierwszej jedenastki zespołu z Katowic wrócił Sebastian Bergier, który pauzował w poprzednim spotkaniu z powodu przekroczenia limitu żółtych kartek. Na więcej zmian trener Rafał Górak się nie zdecydował. GKS Katowice od pierwszych minut przystąpił do aktywnych ataków. W 13. minucie dopisało nam jednak sporo szczęścia, gdy Szymon Bartlewicz po dograniu w pole karne strzelił tuż obok słupka. Dwie minuty później cios zadała GieKSa. Antoni Kozubal odebrał piłkę Kacprowi Tabisiowi, wpadł w pole karne i uderzył tak, że piłka odbiła się od słupka i wróciła pod jego nogi. Dobitka była już tylko formalnością. Katowiczanie wyszli więc na prowadzenie i szukali kolejnych goli.

W 39. minucie miejscowi ruszyli z jedną z nielicznych w tej połowie szarż. Piłka znalazła się przed polem karnym na nodze jednego z rywali. Jego uderzenie zablokował Antoni Kozubal. Gospodarze od razu domagali się rzutu karnego. Sędzia nakazał kontynuować grę, ale po chwili ją przerwał i na podstawie analizy VAR podjął decyzję o przyznaniu Chrobremu jedenastki. Dawid Kudła nie wyczuł intencji Mikołaja Lebedyńskiego i napastnik gospodarzy doprowadził do remisu. Taki stan rzeczy zmienił się jednak jeszcze przed przerwą. Faul na naszym zawodniku pozwolił GieKSie dośrodkować bezpośrednio w pole karne. Kozubal posłał świetną piłkę na głowę Oskara Repki, który precyzyjnym uderzeniem pokonał Damiana Węglarza i przywrócił gości na prowadzenie.

Na drugie 45 minut wracaliśmy z prowadzeniem 2:1. Jednak już w 49. minucie mieliśmy kolejną zmianę wyniku. Sebastian Bergier wywalczył piłkę w polu karnym i dograł przed bramkę, gdzie idealnym uderzeniem głową popisał się Arkadiusz Jędrych. Kapitan GKS-u podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Katowiczanie poszli za ciosem i w 53. minucie Shun Shibata ruszył z kontrą. Dobrze wybiegł mu Kozubal, który uderzył precyzyjnie po podaniu Japończyka dając swojej drużynie trzybramkową przewagę. W 66. minucie znakomitą interwencją popisał się Dawid Kudła, zatrzymując Artura Bogusz w akcji sam na sam. Pod koniec spotkania szansę miał jeszcze Christian Aleman. Jego techniczne uderzenie na długi słupek zatrzymał jednak bramkarz Chrobrego. Wynik już nie uległ zmianie.