GKS Katowice: Kudła - Brzozowski (61. Wasielewski), Jaroszek, Jędrych, Komor, Rogala, Mak (90. Arak), Kozubal, Repka, Błąd (70. Shibata), Bergier (90. Pietrzyk). Trener: Rafał Górak

GKS Tychy: Kikolski - Dijaković (64. Radecki), Niewiarowski (74, Machowski), Szpakowski (82. Mystkowski), Rumin, Błachewicz, Wojtuszek, Połap, Żytek, Bieroński (82. Mikita), Tecław. Trener: Dariusz Banasik

Sędzia: Patryk Gryckiewicz (Toruń)

Żółte kartki: Repka, Jaroszek, Bergier, Kudła (GKS)

Przy okazji meczu rozgrywanego 12 listopada, GKS Katowice uczcił 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Piłkarze wyszli na boisko w biało-czerwonych opaskach, a tuż przed pierwszym gwizdkiem kibice odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Trener Rafał Górak zdecydował się na jedną zmianę względem poprzedniego spotkania. Mateusz Marzec nie zagrał z powodu otrzymania czerwonej kartki w poprzednim meczu i jego miejsce zajął Mateusz Mak. W trakcie całej pierwszej połowy spotkania to GieKSa utrzymywała się przy piłce. Nisko ustawiony rywal czekał na nasze błędy w rozegraniu, aby ruszyć z kontrą. Jedna z takich sytuacji zakończyła się strzałem z 17 metrów Wiktora Niewiarowskiego, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Dawida Kudły.

W 18. minucie Alek Komor uderzył głową po rzucie rożnym. Nasz obrońca miał dobrą pozycję, ale piłka trafiła prosto w dobrze ustawionego Macieja Kikolskiego. Kolejną dogodną okazję miał Mateusz Mak. W 40. minucie GieKSie udało się stworzyć zagrożenie w polu karnym tyszan. Futbolówka ostatecznie znalazła się pod nogami Mateusza Maka. Jego techniczne uderzenie uderzyło w poprzeczkę bramki i była to zdecydowanie najlepsza okazja katowiczan w pierwszej części gry. Jeszcze przed przerwą sędzia po jednej z akcji gospodarzy sprawdzał ewentualne zagranie ręką w polu karnym, ale po długiej analizie nakazał kontynuowanie gry. Pierwsze 45 minut zakończyło się bezbramkowym remisem.

W 55. minucie dobrą interwencją popisał się Kudła, który wyciągnął się jak długi i zdjął piłkę z nogi rywala gotowego oddać strzał. Chwilę później dobrą interwencją w polu karnym popisał się Arkadiusz Jędrych blokując strzał dryblującego Daniela Rumina. W 66. minucie Niewiarowski wykorzystał naszą niefrasobliwość w polu karnym i wypracował pozycję strzelecką, ale na szczęście dla gospodarzy źle uderzył. W 73. minucie dobrą akcję wyprowadziła GieKSa. Bergier przedłużył do Rogali i ten uderzał na krótki słupek. Piłka odbiła się od nóg Kikolskiego. Jednak zaraz po tej akcji mieliśmy rzut rożny, po którym piłka odbiła się od nogi Bergiera i wpadła do bramki tyszan dając gospodarzom prowadzenie. W 88. minucie Bergier próbował przelobować bramkarza po jego błędzie. Napastnikowi GieKSy niewiele zabrakło do szczęścia. Wynik już nie uległ zmianie i GieKSa przerwała złą passę.

90+6

KONIEC! GIEKSA WYGRYWA MECZ!

90+6

Kudła łapie trudną piłkę i ratuje nas przed rzutem rożnym.

90+6

Zamieszanie po błędzie Kikolskiego... ostatecznie piłka w rękach bramkarza.

90+5

Żółta kartka dla Kudły.

90+5

Uff, Rumin blisko bezpańskiej piłki... Mamy szczęście.

90

Jędrych oddal zagrożenie, następnie faulowany w walce o piłkę Shibata.

90

Szansa dla tyszan na dośrodkowanie w pole karne ze stałego fragmentu.

88

Groźnie pod naszym polem karnym. Potem Bergier próbował przelobować bramkarza po błędzie... niewiele zabrakło.

86

Żółta kartka dla Jaroszka.

86

Jaroszek wybija zagranie ze stałego fragmentu w nasze pole karne. Następnie faulowany Mak.

82

Jędrych głową, ale nie trafił w bramkę.

82

Mystkowski i Mikita za Szpakowskiego i Bierońskiego.

80

Bergier nabił rywala, będzie rzut rożny.

80

Faulowany przed pole karnym Mak. Szansa na wrzutkę w pole karne lub bezpośredni strzał.

76

Kozubal uderzał, ale dobrze ustawiony bramkarz gości łapie futbolówkę.

75

GieKSa próbuje iść za ciosem. Faulowany Repka, około 25 metrów do bramki tyszan.

74

Machowski za Niewiarowskiego.

74

Piłka wpadła do bramki po zamieszaniu przed Kikolskim... nie mamy pewności, czy to gol samobójczy, czy bramka Bergiera.

73

GOOOOL! GIEKSA PROWADZI!

73

ROGALA! Uderzał po podaniu Bergiera, bramkarz odbija nogami.

70

Komor głową po wrzutce ze stałego fragmentu Kozubala. Obok bramki.

70

Shibata za Błąda.

69

Wrzutka Maka, ale żaden z graczy GieKSy nie zamknął.

66

Niewiarowski z piłką w polu karnym... Mamy sporo szczęścia, że źle uderzył w dogodnej sytuacji.

65

Długie podanie Jędrycha do Błąda, ale ten nie dosięgnął futbolówki. Zabrakło niewiele.