Sandecja Nowy Sącz: Nomm - Nekić, Fall, Wróbel (90. Mas), Potoma (63. Kirss), Toporkiewicz (63. Palacz), Walski, Pawłowski (84. Nawotka), Słaby, Chmiel (84. Kasprzak), Boczek. Trener: Tomasz Kafarski

GKS Katowice: Kudła - Brzozowski (81. Rogala), Jaroszek, Jędrych, Kołodziejski, Wasielewski, Błąd (81. Dudziński), Figiel, Marzec (61. Repka), Arak (74. Kościelniak), Roginić (74. Bergier). Trener: Rafał Górak

Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin)

Żółte kartki: Słaby (Sandecja) - Brzozowski, Jaroszek, Kołodziejski, Wasielewski, Figiel (GKS)

W sobotnie śnieżne popołudnie w Niepołomicach, GKS Katowice w ramach 23. kolejki Fortuna 1 Ligi rozegrał spotkanie z Sandecją Nowy Sącz, która z uwagi na przebudowę swojego stadionu, mecze ligowe rozgrywa na obiekcie, na którym na co dzień urzęduje Puszcza. W składzie GKS-u nastąpiło kilka zmian względem poprzedniego meczu. Michał Kołodziejski wyszedł  na środku obrony, z kolei na wahadle zameldował się Dawid Brzozowski. Od pierwszej minuty wyszli także Adrian Błąd oraz Jakub Arak, który stworzył duet napastników z Marko Roginiciem. Katowiczanie od początku spotkania mieli wyraźną przewagę, znacznie częściej kreując sytuacje na połowie Sandecji.

W 6. minucie Jakub Arak oddał dobry strzał głową i Karl-Romet Nomm musiał się naprawdę postarać, by zatrzymać futbolówkę zmierzającą do bramki gospodarzy. Sandecja rzadko wybierała się w nasze pole karne, ale w 23. minucie podanie na 11 metr zakończyło się strzałem rywala. Piłka była źle uderzona, ale przeszła po poprzeczce bramki strzeżonej przez Dawida Kudłę. W kolejnych fragmentach to znów GKS naciskał. W 33. minucie Mateusz Marzec wywalczył rzut rożny. Adrian Błąd wrzucił na głowę Arkadiusza Jędrycha i ten zbił w kierunku bramki, gdzie próba dobitki Michała Kołodziejskiego odbiła się od nogi Ivana Nekicia i wpadła do bramki. GieKSa wyszła na prowadzenie i szukała kolejnych goli.

Przed przerwą wynik nie uległ zmianie. Sandecja rozpoczęła od intensywnych ataków prawą stroną. Jednak w 58. minucie GKS miał rzut karny po zagraniu ręką w polu karnym. Niestety Jakub Arak nie zdołał zamienić tej okazji na drugiego gola dla swojego zespołu. To się zemściło, bo w 68. minucie Jakub Wróbel wykorzystał dośrodkowanie w pole karne i precyzyjnym strzałem głową doprowadził do remisu. W 76. minucie na boisku pojawili się Dominik Kościelniak i Sebastian Bergier. Ten drugi zaraz po wejściu oddał strzał, który Nomm z trudem złapał. W końcówce z rzutu wolnego uderzał sprytnie Rafał Figiel. Nomm odbił piłkę nad siebie, dopadł do niej Bergier, ale uderzył w boczną siatkę. Wynik nie uległ zmianie.

90+5

90+5

Repka do Bergiera, ale ten nie dopadł do niej w polu karnym.

90+3

Dudziński uderzony w głowę, zrobiło się zamieszanie przed naszą ławką rezerwowych.

90+2

Mas za Wróbla.

90+1

Sprytne uderzenie Figla, Nomm odbija niefortunnie, próbował dobić Bergier, ale trafił w boczną siatkę.

90

Doliczone 4 minuty.

90

Żółta kartka dla Słabego.

90

Faulowany Dudziński, szansa na dośrodkowanie w pole karne gospodarzy.

89

Kolejna próba wrzutki, ale bez konkretnego adresata.

88

GKS na połowie Sandecji, szukamy drugiego gola.

86

Repka sprzed szesnastki, ale nie trafił czysto w piłkę.

84

Nawotka za Pawłowskiego i Kasprzak za Chmiela.

82

Jędrych w polu karnym, zagrał piłkę na piąty metr, ale pewnie łapie Nomm.

81

Rogala za Brzozowskiego i Dudziński za Bląda.

76

Kołodziejski dograł na piąty metr, ale jako pierwszy do piłki dopadł obrońca gospodarzy.

75

Faul na Kościelniaku, szansa dla GKS-u na wrzutkę w pole karne.

75

Kudła łapie dośrodkowanie w nasze pole karne.

74

Kościelniak za Araka i Bergier za Roginicia.

74

Roginić sam chciał wykończyć akcję w polu karnym. Jego strzał wysoko nad poprzeczką.

71

Tym razem żółta kartka dla Marcina Wasielewskiego.

69

Żółta kartka dla Michała Kołodziejskiego.

68

Napastnik Sandecji wykorzystał dośrodkowanie i precyzyjnym strzałem głową daje gospodarzom remis.

68

Wróbel doprowadza do remisu.

67

Fall przed naszym polem karnym, dobrze przeszkadzał mu Figiel.

65

Żółta kartka dla Rafała Figla.

63

Kirss za Potomę i Palacz za Toporkiewicza.

62

Zagranie w pole karne Sandecji, ale piłka za wysoko zagrywana na głowę Roginicia.

55

VAR sprawdza rękę w polu karnym Sandecji.

54

GKS z kontrą. Arak nabija rywala i będziemy mieli rzut rożny.

53

Kudła odbija uderzenie, Jaroszek wybija sprzed bramki, kolejne ostrzeżenie ze strony Sandecji.

53

Próba uruchomienia Roginicia. Przerwane podanie.

51

Znów akcja Sandecji, wpadli w pole karne, ale interwencja Błąda zatrzymuje Wróbla.

49

Wasielewski blokuje strzał Wróbla z pola karnego. Sędzia dopiero po chwili odgwizdał spalony.

48

Zablokowane uderzenie z dystansu Błąda.

46

Błąd uderzał na bramkę Nomma z połowy boiska... Ten z problemami, ale łapie.

46

Wracamy do gry i walczymy GKS!

45

45

Było uderzenie głową, ale lot piłki kontrolował Kudła.

45

Rzut rożny dla gospodarzy.

45

Teraz Sandecja na naszej połowie. Staramy się nie dopuścić do dośrodkowania w pole karne.

43

Teraz strzał Marca nad poprzeczką.

42

Dobry odbiór Figla w środkowej strefie. Zabrał piłkę spod nóg Falla.

41

Figiel z 20 metrów, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

41

Tym razem faul na Marcu i znów szansa dla GKS-u na dośrodkowanie.

38

Teraz faulowany Arak i szansa na dośrodkowanie w pole karne.

38

Stempel na Marcu. Stały fragment dla GKS-u.

36

Cały czas aktywnie szukamy gry skrzydłami.

33

Jędrych zgrał głową i Kołodziejski próbując uderzyć nabił rywala i piłka wpadła do bramki.

33

GOOOOL! Prawdopodobnie trafienie samobójcze Nekicia.

33

Odbite uderzenie Marca i mamy rzut rożny.

32

Marzec w pole karne po ziemi, ale podanie przerwane.

30

Jaroszek próbował uderzyć sprzed pola karnego, ale bez zagrożenia bramce rywala.

28

Kolejna wrzutka i strzał Araka, lecz Nomm bez problemów łapie.

25

Wrzutka na głowę Roginicia. Ten oddał strzał, ale niecelny.

23

Piłka po poprzeczce po strzale z pola karnego jednego z naszych rywali.

22

Jaroszek wybija głową.

22

Pierwszy w tym meczu rzut rożny dla Sandecji.

21

Nomm w pojedynku z Arakiem, przez moment pusta bramka, ale źle uderzał Roginić. Ostatecznie sędzia odgwizdał faul na bramkarzu.

19

Wasielewski z lewej strony, wpadł w pole karne, ale jego próba dośrodkowania nieudana.

18

Sandecja ruszyła z kontrą i faul Brzozowskiego, który zobaczył żółtą kartkę.

17

Strzał sprzed pola karnego Marca. Piłka odbiła się od nóg obrońcy i mamy rzut rożny.

13

Figiel poprawił wrzutkę, ale piłka ląduje na dobrze ustawionym Fallu. Pozostajemy na połowie rywala.

13

Wasielewski szukał Araka w polu karnym. Sandecja wybija na rzut rożny.

12

Dobrze powalczył Marzec przejmując piłkę w środkowej strefie boiska.

9

Fall wybija piłkę zagrywaną na piąty metr.

8

Teraz faulowany Marzec i szansa GieKSy na wrzutkę w szesnastkę.

7

Marzec wpadł w pole karne, Sandecji udaje się wybić na aut.

6

Arak głową! Nomm wyciągnął się jak długi i zatrzymał piłkę zmierzającą do bramki.

5

Wybita wrzutka z rzutu wolnego Figla, potem faulowany Kołodziejski i raz jeszcze spróbujemy ze stałego fragmentu.

4

Warunki do gry w Niepołomicach bardzo trudne. Murawa jest grząska i cały czas pada śnieg.

2

Wrzutka Brzozowskiego, łapie Nomm.

1

Obie ekipy na boisku, za moment rozpoczynamy mecz.

W składzie GKS-u kilka zmian względem poprzedniego meczu. Michał Kołodziejski zagra na środku obrony, z kolei na wahadle melduje się Dawid Brzozowski. Od pierwszej minuty wyjdą także Adrian Błąd oraz Jakub Arak, który stworzy duet napastników z Marko Roginiciem. Początek meczu o godz. 15:00. Transmisja na platformie Polsat Box Go oraz w centrum meczowym Statscore.