Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Loska - Śpiewak (77. Hilbrycht), Radwański, Mesanović (60. Trubeha), Wacławek (60. Poliarus), Karasek (89. Błachewicz), Kukułowicz, Ambrosiewicz, Putiwcew, Dombrovskyi (60. Rep), Biderzycki. Trener: Radoslav Latal

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Tanżyna (90. Kołodziejski), Rogala, Błąd (88. Kościelniak), Dudziński (70. Bród), Figiel, Marzec (70. Repka), Arak (90. Roginić). Trener: Rafał Górak

Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin)

Żółte kartki: Ambrosiewicz (Nieciecza) - Jaroszek, Figiel, Repka (GKS)

Po długim rozbracie z ligową piłką nożną, GKS Katowice wrócił do rywalizacji o punkty wyjazdowym meczem z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Spotkanie 19. kolejki było oficjalnym debiutem w składzie naszego zespołu dla Mateusza Marca oraz Daniela Tanżyny. Już w 3. minucie dobrą okazję miał Bartosz Jaroszek, któremu spadła piłka pod nogi w polu karnym. Jego uderzenie przeleciało jednak nad poprzeczką. Katowiczanie mieli w pierwszym fragmencie przewagę, stwarzając większe zagrożenie. W 14. minucie z piłką w pole karne wpadł Mateusz Marzec. Miał obok siebie defensora, ale wywalczył sobie pozycję i oddał strzał na długi słupek. Precyzyjne uderzenie dało GieKSie prowadzenie.

Podrażnieni gospodarze chcieli jak najszybciej doprowadzić do remisu. W 21. minucie jeden z przeciwników wpadł w pole karne ogrywając kilku naszych defensorów i uderzył prosto w dobrze interweniującego Dawida Kudłę. Sędzia ostatecznie dopatrzył się w tej akcji spalonego. Podopiecznym trenera Rafała Góraka udało się zahamować rozpędzonych Bruk-Bet i w odpowiedzi na bramkę Loski uderzali Jakub Arak oraz Adrian Błąd. Dwukrotnie jednak dobrze ustawiony bramkarz gospodarzy zatrzymywał uderzenie. Goście wyraźnie polowali na szybkie akcje po odbiorze piłki. Na przerwę schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem.

Już na starcie drugiej części Marzec podawał wzdłuż bramkę na głowę Jakuba Araka. Obrońca w ostatnim momencie przerwał tę próbę. Chwilę później Błąd otrzymał podanie w pole karne od Daniela Dudzińskiego i jego uderzenie zostało podbite przez obrońcę. W 58. minucie Kacper Śpiewak zagrał piłkę wzdłuż bramki GKS-u i skutecznym uderzeniem popisał się Adam Radwański. Od tego momentu inicjatywa należała do gospodarzy. W 66. minucie Bartosz Jaroszek ofiarnie zatrzymał uderzenie Śpiewaka. W 81. minucie Arak uderzał głową po podaniu Figla. Piłka o centymetry minęła słupek bramki gospodarzy. W jednej z ostatnich akcji Loska wypuścił piłkę i w dogodnej sytuacji znalazł się Figiel. Niestety nie trafił w światło bramki. Wynik ostatecznie nie uległ zmianie.

90+5

Koniec spotkania. Podział punktów w Niecieczy.

90+3

Roginić w bramkarza! Kolejna dobra szansa GieKSy.

90+1

Loska wypuścił piłkę, Figiel uderzał w dogodnej sytuacji, niestety nie trafił w światło bramki.

90

Sędzia doliczył 5 minut.

90

Kołodziejski za Tanżynę i Roginić za Araka.

89

Błachewicz za Karaska.

88

Kościelniak zmienia Błąda.

87

Na razie gramy bez Błąda, który potrzebuje pomocy naszych fizjoterapeutów.

85

Błąd wpadł w pole karne, przewracany przez rywala, ale sędzia niczego się nie dopatrzył.

84

Zamieszanie przed bramką Loski. Ten łapie piłkę.

83

Rajd Rogali, wywalczył rzut rożny.

83

Dośrodkowanie przeleciało nad Kudłą. Na nasze szczęście rywal nie potrafił złożyć się do strzału.

81

Arak głową! Tuż obok bramki.

80

Termalice udało się wyjść z akcją, ale ratuje nas złe podanie.

79

Wasielewski na głowę Araka, znów w ostatnim momencie szybszy był obrońca. Rzut rożny dla GKS-u.

77

Hilbrycht zmienia Śpiewaka.

76

Wasielewski ucierpiał w starciu Repą.

75

Bród wpadł w pole karne, uderzał, lecz prosto w ręce Loski.

74

Śpiewak wygrał walkę o piłkę z Jędrychem. Jego podanie na 11 metr groźne, ale Wasielewski wybija.

73

Żółta kartka dla Repki za opóźnianie gry.

70

Bród za Dudzińskiego i Repka za Marca.

70

Radwański z piłką w naszym polu karnym. Mamy sporo szczęścia, że jego uderzenie nieprecyzyjne.

68

Trubeha uderzał sprzed pola karnego, ale obok słupka naszej bramki.

66

Jaroszek blokuje uderzenie Śpiewaka. Coraz groźniej przed naszym polem karnym.

64

Oddalamy zagrożenie po dośrodkowaniu w nasze pole karne.

60

Trubeha za Mesanovicia, Rep za Dombrovskiego i Poliarus za Wacławka.

58

Radwański doprowadza do remisu.

57

Figiel poprawił dośrodkowanie, ale piłkę łapie bez problemów Loska.

57

Rogala wpadł w pole karne. Podawał po ziemi i obrona wybija na rzut rożny.

55

Problemy zdrowotne Wacławka. Przewrócił się próbując wyprowadzić akcję lewą stroną. GieKSa miała sporo szczęścia, bo to mogła być groźna akcja Termaliki.

53

Złe uderzenie Śpiewaka. Zacznie z piątki Kudła lub Jędrych.

52

Strzał Karaska odbija się od Jędrycha. Rzut rożny dla gospodarzy.

51

Żółta kartka dla Rafała Figla.

49

Błąd wpadł w pole karne! Jego strzał podbity przez obrońcę... Mamy rzut rożny.

47

Marzec nie dogadał się z Rogalą. Myślał, że ten wbiega w pole karne, tymczasem ten przerwał bieg tuż przed szesnastką.

46

Marzec podawał na głowę Araka... w ostatnim momencie interweniuje obrońca.

46

Wracamy na drugą połowę. Do boju GKS!

45+3

45+3

Dośrodkowanie Figla, ale piłka ostatecznie ląduje w rękach Loski.

45+1

Wasielewski podawał w pole karne, ale przerywa defensywa rywala.

45

Doliczone 3 minuty.

45

Żółta kartka dla Ambrosiewicza za faul na Figlu.

44

Udało nam się oddalić zagrożenie i ruszyć z akcją, ale skutecznie wróciła defensywa "Słoni".

42

Faul Błąda, teraz szansa dla Termaliki na dośrodkowanie w pole karne.

40

Arak ruszył z akcją, zdecydował się na strzał z 20 metrów... niestety trafił w obrońcę gospodarzy.

38

Świetny odbiór piłki przez Tanżynę na lewej stronie.

38

Błąd wpadł w pole karne, jego uderzenie niestety zablokowane.

37

Wraca do gry.

36

Marzec ucierpiał w starciu z rywalem, mamy nadzieję, że to nic poważnego.

36

Kudła łapie dośrodkowanie z prawej strony.

34

Wrzutka Figla zatrzymuje się na obrońcach.

34

Mesanovic fauluje Tanżynę, będzie szansa na dośrodkowanie w pole karne gospodarzy.

33

Długie podanie Figla do Rogali ze stałego fragmentu, odrobinę za mocne.

29

Wrzutka Marca, Błąd uderzył z woleja, ale za lekko, by zaskoczyć Loskę. Dobra akcja GieKSy.

26

Szybka akcja GKS-u. Uderzenie Araka łapie Loska.

25

Wrzutka w nasze pole karne. Faulowany przy walce o piłkę Jaroszek.

24

Żółta kartka dla Bartosza Jaroszka.

23

Zablokowaliśmy trzy strzały rywala, czwarty broni Kudła. Trudny moment GKS-u.

21

Kudła broni strzał sam na sam, ale sędzia pokazał pozycję spaloną. GieKSa musi jednak uważać na błędy popełniane na własnej połowie.

20

Termalice udaje się oddalić zagrożenie.

19

Wrzutka Marca... Loska zaskoczony lotem piłki z trudem wybija na rzut rożny.

17

Jędrych faulował rywala w polu karnym i zacznie Loska.

16

14

Marzec mając obrońcę przy boku uderzył po długim słupku i otworzył wynik meczu w Niecieczy.

14

GOOOOOOL! MATEUSZ MARZEC!

12

Rywal przedarł się w nasze pole karne mijając naszych defensorów. Jego próba strzału zatrzymana przez Kudłę, który poprawił chwyt i zatrzymał bardzo groźną akcję.

9

Błąd do Araka w pole karne, Loska przechwycił podanie pewnym wyjściem z bramki.

7

Głową po wrzutce próbował Karasek. Nie trafił w piłkę i zacznie z piątki Kudła.

6

Błąd! Uderzenie z 15 metra, ale prosto w ręce Loski.

5

Rogala wpadł w pole karne po podaniu Figla. Piłkę przechwytuje jednak Loska.

3

Wrzutka Wasielewskiego przerwana, ale w polu karnym dopadł do piłki Jaroszek. Jego mocny strzał przelatuje nad poprzeczką.

2

Podanie w naszą szesnastkę, piłkę łapie Kudła.

1

Podanie w pole karne Marca, zatrzymane przez obrońcę.

1

Obie ekipy już na boisku, za moment rozpoczynamy mecz.

Przed nami spotkanie 19. kolejki Fortuna 1 Ligi. W pierwszym meczu po zimowej przerwie katowiczanie zmierzą się z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. W pierwszym składzie GieKSy debiutują Mateusz Marzec oraz Daniel Tanżyna. Początek spotkanie o godz. 15:00.