Ruch Chorzów: Bielecki - Kasolik, Szur, Wójtowicz, Swędrowski, Piątek (58. Kwietniewski), Sikora, Janoszka (58. Pląskowski), Sadlok, Michalski (78. Witek), Szczepan. Trener: Jarosław Skrobacz

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Janiszewski, Rogala, Bród, Figiel (77. Szwedzik), Urynowicz (60. Repka), Błąd (60. Kościelniak), Arak (77. Roginić). Trener: Rafał Górak

Sędzia: Piotr Urban (Warszawa)

Żółte kartki: Sadlok, Michalski (Ruch) - Jaroszek, Rogala, Repka (GKS)

Czerwone kartki: Repka (90. - GKS)

Pierwszy taki mecz od ponad czterech lat. Derbowe starcia pomiędzy zespołami GieKSy i Ruchu zawsze budziły wielkie  emocje. Nie inaczej miało być w sobotę 29 października na Cichej. Trener Rafał Górak dokonał trzech zmian w składzie względem poprzedniego spotkania. Za kartki pauzował Daniel Dudziński. W jego miejsce pojawił się Alan Bród w charakterze młodzieżowca. Poza tym do obrony wrócił Grzegorz Janiszewski, a do pomocy Marcin Urynowicz. Pierwszą groźną sytuację wykreowali gospodarze. Akcja prawą stroną zakończyła się podaniem do wbiegającego przed bramkę GKS-u Daniela Szczepana. Dobrze jednak interweniował Dawid Kudła, który zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Ostrzeżenie przyszło także ze strony GKS-u Katowice. Arkadiusz Jędrych dostał podanie na jedenasty metr i oddał bezpośredni strzał, który zatrzymał się na nogach Jakuba Bieleckiego.

I to były zdecydowanie najlepsze szanse dla obu drużyn w trakcie pierwszych 45 minut. Częściej przy piłce byli chorzowianie, którzy stosowali wysoki pressing i starali się za wszelką cenę odebrać piłkę na połowie GKS-u. My z kolei szukaliśmy swoich szans długimi podaniami, ale brakowało w tych próbach i szczęścia i jakości, bowiem Ruch był w stanie kontrolować nasze ofensywne poczynania. Na drugą połowę wracaliśmy z bezbramkowym remisem. W 50. minucie Jędrych ponownie znalazł się z piłką w polu karnym. Uderzał na długi słupek, ale jeden z obrońców zdołał przekierować tor lotu piłki. Chwilę później Bartosz Jaroszek uderzał sprzed pola karnego i Bielecki ratował się wybiciem przed siebie. Defensor zabezpieczył się posłaniem piłki za pole gry.

Katowiczanie dobrze weszli w drugą połowę, aktywnie szukając pierwszego gola w tym meczu. W 59. minucie odpowiedź Ruchu. Artur Pląskowski chwilę po tym, jak zameldował się na boisku oddał groźny strzał z 20 metrów i Dawid Kudła musiał sparować próbę na rzut rożny. W jednej z kolejnych akcji Marcin Wasielewski zaatakował pole karne i szukał podaniem Jakuba Araka. W ostatnim momencie przerwał je jednak defensor. W 69. minucie dobrą akcję na naszej połowie rozprowadzili gospodarze. Dawid Kudła najpierw obronił strzał, ale po chwili do niemal pustej bramki dobił Artur Pląskowski dając chorzowianom prowadzenie. Chwilę później Pląskowski mógł podwyższyć po akcji w ppolu karnym z Danielem Szczepanem, ale udało nam się wybić piłkę na rzut rożny.

W 83. minucie dośrodkowanie w pole karne Ruchu spadło na głowę Grzegorza Janiszewskiego. Ten uderzył niemal idealnie obok słupka, ale Jakub Bielecki końcówką palców zdołał wybić strzał na rzut rożny. Za chwilę próbował Rogala, który wbiegł w szesnastkę po dobrym podaniu kolegi i tuż przed strzałem futbolówkę wybił mu spod nóg obrońca. Niestety mimo starań, GieKSie nie udało się doprowadzić do remisu.

90+3

90+3

Druga żółta w konsekwencji czerwona kartka dla Repki, tym razem za próbę wymuszenia faulu.

90+2

Wrzutka Kościelniaka, Ruch wybija na aut.

90

Doliczone 3 minuty. Wcześniej Bielecki wybija próbę z rzutu rożnego.

87

Jaroszek świetnie zatrzymuje Szczepana.

86

Rogala wpadł w pole karne! Rywal wybił mu piłkę spod nóg, ale ta leciała prosto w ręce Bieleckiego, który łapie.

85

Kudła odbija uderzenie rywala, dobitka daleko od światła bramki.

85

Rzut rożny dla gospodarzy.

83

Teraz było groźnie! Janiszewski mógł uderzać po podaniu Rogali. A potem strzał głową naszego defensora i Bielecki ratuje się wybiciem na rzut rożny.

82

GieKSa gra zdecydowanie agresywniej, ale na razie nie przekłada się to na zagrożenie pod bramką gospodarzy.

79

Uderzał zza pola karnego Bród, ale za lekko, by Bieleckiego zaskoczyć.

78

Witek za Michalskiego.

77

Roginić za Araka i Szwedzik za Figla.

76

Rogala przegrał wyścig po piłkę z Michalskim po podaniu Janiszewskiego.

74

Kościelniak na głowę Araka, temu przeszkadzał obrońca i nie był w stanie oddać dobrego strzału.

73

Znów groźnie. W polu karnym szukali miejsca Szczepan i Pląskowski. Ostatecznie rzut rożny dla Ruchu.

69

Nie byliśmy w stanie zatrzymać Pląskowskiego, który wykorzystał to, że piłka spadła mu pod nogę w polu karnym.

69

Gol dla Ruchu. Strzelcem Pląskowski.

69

Żółta kartka dla Repki.

67

Żółta kartka dla Macieja Sadloka za faul na Oskarze Repce.

67

Bardzo groźna akcja Szczepana, próba uderzenia zatrzymana na naszym obrońcy.

66

Żółta kartka dla Kacpra Michalskiego.

64

Podanie w pole karne Rogali. Piłka pod nogami obrońców Ruchu.

62

Próba Rogali sprzed pola karnego, piłka daleko od światła bramki.

61

Obrońca przerywa podanie Wasielewskiego zmierzające do Araka. Rzut rożny dla GKS-u.

60

Repka za Urynowicza i Kościelniak za Błąda.

59

Pląskowski od razu zaznaczył swoją obecność. Uderzenie z dystansu i Kudła paruje na rzut rożny.

58

Pląskowski za Janoszkę i Kwietniewski za Piątka.

57

Dobrze ustawiony Jaroszek przerywa groźne podanie.

56

Błąd podawał w pole karne, ale łapie Bielecki.

55

Teraz aut dla Ruchu na wysokości naszego pola karnego.

53

Jaroszek sprzed pola karnego, Bielecki wybija przed siebie i Ruch ratuje się rożnym.

51

Wasielewski mocno w szesnastkę, szkoda, że nikt nie przeciął lotu piłki.

50

Jędrych uderzał wzdłuż bramki! Rywal zdołał przekierować lot piłki i jeszcze jeden rożny dla gośći.

49

Rzut rożny dla GKS-u po akcji rozprowadzonej przez Jaroszka.

45+2

Faul Jaroszka przy linii bocznej, jeszcze szansa dla gospodarzy na dośrodkowanie.

45+1

Figiel szukał Rogali, ten przy próbie wybicia na aut przez rywala nabity i zacznie Ruch.

45

Doliczone 2 minuty.

44

Znów głową Jędrych, ale ponownie nad poprzeczką bramki gospodarzy.

43

Dobra akcja Bróda lewą stroną. Ostatecznie wywalczył rzut rożny.

42

Ostatnie minuty to walka w środkowej strefie. GKS ma problem ze skonstruowaniem akcji pozycyjnej.

39

Żółta kartka dla Bartosza Jaroszka za zatrzymanie kontry.

38

Rogala podawał w pole karne, Ruchowi udaje się oddalić zagrożenie.

37

Urynowicz szukał długim podaniem Wasielewskiego, piłka trafia do Bieleckiego.

36

Jędrych wybija podanie w pole karne.

35

Mocny strzał Swędrowskiego, ale piłka przeleciała obok słupka. Kudła kontrolował jej lot.

34

Faul Figla przy próbie odbioru, 25 metrów do bramki Dawida Kudły.

33

W ostatnich minutach częściej przy piłce gospodarze.

31

Szczepan przewrócił się w polu karnym. Nie ma mowy o faulu.

29

Próba podania Janoszki zatrzymuje się na murze. Jeszcze rzut z autu na wysokości naszego pola karnego.

29

Przerwa w grze spowodowana problemami jednego z zawodników Ruchu.

26

Żółta kartka dla Rogali. Ruch z szansą na dośrodkowanie.

25

Dobry odbiór Wasielewskiego po stracie kolegi.

23

Zamieszanie w naszym polu karnym. Złe uderzenie rywala i zaczniemy z piątki.

22

Rzut wolny dla Ruchu. Szansa na bezpośrednią wrzutkę.

22

Wasielewski szukał Araka, przerywa podanie obrońca.

19

Arak dostał podanie od Rogali, rywal przeszkadzał mu na tyle skutecznie, że tuż przed bramką nie był w stanie skierować futbolówki do siatki.

18

Próba głową Jędrycha nad poprzeczką.

17

Zablokowany strzał Błąda, rzut rożny dla GieKSy.

16

Faulowany Arak, szansa dla GKS-u na dośrodkowanie w pole karne.

16

Jakub Arak zmusił Bieleckiego do wybicia piłki na aut.

15

Mocny pressing gospodarzy. Próbują odebrać piłkę na naszej połowie.

13

Figiel szukał Wasielewskiego, podanie odrobinę za mocne. Zacznie z piątki bramkarz Ruchu.

11

Wrzutka Błąda, próbował Urynowicz. Potem w idealnej sytuacji Jędrych! Strzał niestety prosto w Bieleckiego.

9

Oddalamy zagrożenie i zaczniemy z autu po złym podaniu Bieleckiego.

9

Odbite uderzenie Szczepana, rzut rożny dla Ruchu.

8

Błąd próbował wejść między obrońców po odbiorze piłki. Skutecznie powstrzymywany.

7

Bardzo groźnie po akcji prawą stroną. Szczepan dostał podanie na 5 metr, Kudła wybija nogami na rzut rożny.

4

Rogala wybija głową wrzutkę w nasze pole karne.

4

Zablokowana próba dośrodkowania Rogali.

2

Wybijamy dośrodkowanie z rzutu rożnego.

1

Obie ekipy już na murawie, za moment rozpoczynamy spotkanie w Chorzowie.

Trener Rafał Górak dokonał trzech zmian w składzie względem poprzedniego spotkania. Za kartki pauzuje Daniel Dudziński. W jego miejsce Alan Bród. Poza tym do obrony wraca Grzegorz Janiszewski, a do pomocy Marcin Urynowicz. Przed nami derbowe starcie 16. kolejki Fortuna 1 Liga. W Chorzowie zmierzymy się z Ruchem. Początek meczu o godz. 17:30.