Skra Częstochowa: Bursztyn - Mesjasz, Czajka, Kozłowski (76. Brusiło), Pyrdoł (87. Łukasiak), Hilbrycht (76. Sangowski), Flak (76. Ropski), Szymański, Babiarz, Sajdak, Gołębiowski (71. Winiarczyk). Trener: Jakub Dziółka

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Janiszewski, Rogala, Bród (46. Dudziński), Figiel (90. Stromecki), Urynowicz (87. Repka), Błąd (90. Szwedzik), Roginić (67. Arak). Trener: Rafał Górak

Sędzia: Łukasz Karski (Słupsk)

Żółte kartki: Gołębiowski, Pyrdoł (Skra) - Jędrych, Janiszewski, Figiel, Bród, Dudziński, Roginić (GKS)

W sobotę 1 października na Stadionie Miejskim w Bełchatowie, GKS Katowice w ramach 12. kolejki spotkań Fortuna 1 Ligi zmierzył się ze Skrą Częstochowa. Zespoły w tabeli dzieliły tylko dwa punkty, co zwiastowało interesujące spotkanie. Trener Rafał Górak zdecydował się przywrócić do bramki Dawida Kudłę, natomiast w charakterze młodzieżowca od pierwszych minut wybiegł Alan Bród.

Pierwszy kwadrans nie przyniósł żadnej z drużyn ani jednej klarownej okazji na zdobycie gola. Jednak to katowiczanie byli zespołem, który dyktował tempo gry. W ciągu pierwszego kwadransa podopieczni Rafała Góraka aż czterokrotnie wykonywali dośrodkowania z rzutu rożnego. Drugi kwadrans przyniósł dwa strzały na bramkę. Pierwszy z nich został skutecznie zablokowany przez piłkarza GieKSy. Drugą szansę na zdobycie gola miał Grzegorz Rogala, kiedy z pola karnego częstochowian oddał silny strzał po akcji wypracowanej przez Alana Bróda, niestety jego silny strzał obronił Jakub Bursztyn.

W trakcie ostatniego kwadransa pierwszej połowy piłkarze GieKSy ewidentnie naciskali na defensywę Skry, czego skutkiem była absolutna dominacja w statystyce wykonywanych rzutów rożnych. Nie padła jednak żadna bramka. Po przerwie Daniel Dudziński zmienił Alana Bróda. W trakcie pierwszych piętnastu minut drugiej połowy katowiczanie zdołali wypracować sobie groźną sytuację strzelecką, w której po dośrodkowaniu Adriana Błąda niewiele ponad bramką główkował Grzegorz Janiszewski.

W 72 minucie zmiennik Jakub Arak był inicjatorem akcji, którą kilka podań później pewnie sfinalizował on sam oddając plasowany strzał wewnętrzną częścią stopy, który odnalazł światło bramki i zaskoczył golkipera gospodarzy. Końcowe fragmenty meczu należały do GieKSy, która kontrolowała grę w środkowej strefie boiska i nie dopuszczała drużyny Skry do stworzenia sobie szansy na strzelenie gola. Groźnie pod naszą bramką zrobiło się tylko w ostatniej akcji spotkania.

Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem naszej drużyny. Katowiczanie zabierają ze sobą do domu kolejne trzy punkty w tym sezonie. Następny mecz ligowy z Chrobrym Głogów odbędzie się na stadionie przy Bukowej w sobotę 8 października.

90+4

KONIEC. TRZY PUNKTY DLA GIEKSY!

90+4

Setka Ropskiego... piłka obok słupka. Masa szczęścia GKS-u.

90+2

Stromecki za Figla, Szwedzik za Błąda.

90+2

Faulowany w polu karnym Wasielewski, zacznie Kudła.

90+1

Skra będzie miała wrzutkę w pole karne po faulu Błąda.

84

Dogranie w nasze pole karne, ale dobrze przerywa Janiszewski. Skra się rozpędziła.

81

Błąd defensywy Skry, piłkę przejął... Błąd, ale niestety uciekła mu spod nogi.

79

Dogranie Rogali do Dudzińskiego na piąty metr, ten drugi niestety nie dopadł do piłki.

76

Schodzą Kozłowski, Hilbrycht, Flak, a za nich Brusiło, Sangowski, Ropski.

73

Piłka w polu karnym spadła pod nogę Araka i ten precyzyjnym strzałem otworzył wynik meczu.

72

GOOOOOOOL! JAKUB ARAK!

71

Winiarczyk za Gołębiowskiego.

69

Żółta kartka dla Pyrdoła za faul na Jaroszku.

69

Strzał Hilbrychta, łapie Kudła.

67

Arak za Roginicia.

65

Dobra asekuracja Jędrycha, który wybił piłkę spod nóg rywala wpadającego w pole karne.

62

Strzał Urynowicza sprzed szesnastki, łapie Bursztyn.

62

Ręka zawodnika Skry, mamy szansę wrzucić w pole karne.

61

Akcja Wasielewskiego, będziemy mieli rzut z autu na wysokości pola karnego Skry.

59

Błąd na głowę Janiszewskiego, ale ten przeniósł piłkę nad poprzeczką, szkoda.

58

Faulowany Figiel przy próbie skonstruowania akcji.

54

Dudziński rozprowadził szybką akcję, ale Roginić źle podawał przed szesnastką.

52

Żółta kartka dla Roginicia.

52

Strzał Piotra Pyrdoła, ale nie leciał w światło bramki.

51

Dużo niedokładności w grze GieKSy.

49

Jaroszek dobrze blokuje dośrodkowanie rywala.

48

Żółta kartka dla Janiszewskiego za faul na Kozłowskim.

46

Dudziński za Bróda.

46

Zaczynamy drugą połowę. Do boju GKS!

45

44

Niestety nie udaje nam się stworzyć zagrożenie, tym razem faul w polu karnym Skry i zacznie Bursztyn.

43

Dośrodkowanie Figla, próbował uderzać Błąd. Nabił rywala i kolejna szansa z rzutu rożnego.

41

Cały czas GKS na połowie Skry i kolejny rzut rożny po wybiciu dogrania Rogali.

40

Dynamiczna akcja GKS-u prawą stroną. Wasielewski wywalczył rzut rożny.

37

W odpowiedzi dośrodkowanie Skry, ale łapie Kudła.

36

Dośrodkowanie ląduje w rękach Bursztyna.

35

Rzut wolny dla GKS-u po faulu na Figlu.

30

Świetna akcja dwójkowa Błąda i Rogali! Ten drugi oddał strzał, ale Bursztyn sparował na rzut rożny. Najlepsza okazja GKS-u w tym meczu.

28

Wjechał w pole karne Hilbrycht, na szczęście źle podawał do Kozłowskiego.

27

Wasielewski dogrywa w pole karne, łapie bez problemów Bursztyn.

27

Dużo gry w środku pola.

23

Podanie w nasze pole karne dotarło do Kozłowskiego, jego strzał zatrzymał się na Jaroszku.

22

Bursztyn łapie niegroźne uderzenie Bróda.

21

Teraz faulowany Wasielewski i kolejna szansa dla GKS-u na wrzutkę w pole karne.

21

Wrzutka ze stałego fragmentu wybita przez obronę Skry na rzut rożny.

19

Żółta kartka dla Gołębiowskiego za faul na Błądzie.

18

Dobre rozegranie autu przez GieKSę, niestety Bród źle podawał w kluczowym momencie budowania akcji.

17

Teraz Skra organizuje grę na naszej połowie.

15

Za dyskusję żółta kartka dla trenera Rafała Góraka.

14

Teraz żółtą kartką ukarany Bród. Stanowczo protestuje trener Górak, który nie zgadza się z decyzją sędziego.

13

Złe dośrodkowanie Skry, zacznie z piątki Kudła.

12

Żółta kartka dla Jędrycha za faul na Kozłowskim.

12

Aj! Roginić bliski złapania Bursztyna na błędzie...

11

Zostaliśmy zmuszeni do wycofania piłki i budujemy akcję od linii obrony.

9

Uderzał głową Jędrych, piłka niestety nie zmierzała w światło bramki. Jeszcze jeden rzut rożny dla GKS-u.

9

Świetna akcja GKS-u rozprowadzona przez Roginicia i Błąda. Próba dośrodkowania Rogali zablokowana i mamy rzut rożny.

7

Bród próbował nabić rywala i wywalczyć kolejną okazję z rzutu rożnego, ale piłka przy dośrodkowaniu odbiła się jeszcze od nogi naszego zawodnika i zacznie Bursztyn.

5

Zablokowana próba dogrania Wasielewskiego, rzut rożny dla GieKSy.

4

Rzut z autu dla GKS-u na wysokości pola karnego.

3

Wrzutka na Kozłowskiego, na szczęście piłka ląduje w rękach Kudły.

2

Zablokowana próba dalekiego podania Urynowicza do Wasielewskiego.

1

Obie ekipy już na boisku, za moment zaczynamy mecz.

Zespoły w tabeli dzielą tylko dwa punkty, co zwiastuje interesujące spotkanie. Trener Rafał Górak zdecydował się przywrócić do bramki Dawida Kudłę, natomiast w charakterze młodzieżowca od pierwszych minut wybiegł Alan Bród. Zaczynamy o godz. 15:00!