niedziela, 28 sierpnia 2022 12:40, Stadion Miejski

O. Haydary 65’

GKS Katowice Arka Gdynia

90’

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Janiszewski, Rogala, Arak (73. Roginić), Dudziński (73. Błąd), Figiel, Kościelniak (39. Urynowicz), Szwedzik (73. Brzozowski). Trener: Rafał Górak

Arka Gdynia: Krzepisz - Dobrotka, Milewski, Haydary (79. Purzycki), Adamczyk (74. Bednarski), Rymaniak, Marcjanik, Stolc (46. Aleman), Stępień (46. Tomal), Gol, Czubak (74. Kuzimski). Trener: Ryszard Tarasiewicz

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Żółte kartki: Haydary, Bednarski (Arka)

Czerwone kartki: Jaroszek (27. - GKS)

Przed startem spotkania z Arką Gdynia odbyła się prezentacja hokejowej drużyny GKS-u Katowice, mistrzów Polski i uczestników najbliższej edycji Hokejowej Ligi Mistrzów. Informacja o biletach na mecze naszych hokeistów w tych prestiżowych rozgrywkach TUTAJ.

W trakcie pierwszego kwadransa gry piłkarze GieKSy stworzyli sobie dwie sytuacje bramkowe, jednak nie przyniosły one większego zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Kacpra Krzepisza. Wynik spotkania w 4 minucie otworzyć z korzyścią dla GKS-u mógł Jakub Arak, jednak nie udało mu się celnie przyłożyć stopy do futbolówki, którą z lewego skrzydła posłał po ziemi Grzegorz Rogala. Minutę później Arka odpowiedziała dwójkową akcją Karola Czubaka i Stępnia, która zakończyła się celnym strzałem pewnie obronionym przez Dawida Kudłę. W 27. minucie boisko za sprawą czerwonej kartki opuścił Bartosz Jaroszek, który faulem na wysokości środkowej linii boiska zatrzymał wychodzącego na czystą pozycję Karola Czubaka. W pierwszej minucie trzeciego kwadransa spotkania Dawid Kudła obronił drugą stuprocentową sytuację, w której sam na sam wychodził Orman Haydary. W 42.minucie Dawida Kudła po mocnym strzale oddanym sprzed pola karnego przez gracza Arki wykazał się trzecią interwencją ratującą katowiczan. Dzięki zwartej grze obronnej piłkarze GieKSy zdołali zachować czyste konto mimo gry 10 na 11 i silnego nacisku ze strony gdynian.

Mimo gry w osłabieniu to piłkarze GieKSy wykreowali sobie pierwszą szansę bramkową w drugiej połowie. Wówczas, czyli w 49. minucie, Patryk Szwedzik oddał celny strzał na bramkę, jednak nie był on dość silny i precyzyjny, by mógł zaskoczyć Kacpra Krzepisza. W 65. minucie wynik otworzył Omran Haydary, który pokonał Dawida Kudłę, oddając prawą nogą precyzyjny strzał na dalszy słupek. W 67.minucie zmobilizowani stratą bramki piłkarze GieKSy szukali kolejnej szansy na zaskoczenie defensywy gości. Rafał Figiel oddał wtedy groźny strzał z wysokości pola karnego, jednak bramkarz Arki zachował czujność i zdołał go obronić. Do końca meczu piłkarze GKS-u walczyli o odrobienie straty, jednak bezskutecznie. Mecz 8. kolejki Fortuna 1 Ligi na Stadionie Miejskim zakończył się wynikiem 0:1.

90+4

90+3

Próbujemy dogrywać przed szesnastkę, ale Arka kontroluje grę na swojej połowie.

90

Janiszewski blokuje ofiarnie strzał. Rzut rożny dla gości.

87

Tym razem wysoko podniesiona noga Brzozowskiego przy walce z Rymaniakiem.

86

Za wysoko podniesiona noga Milewskiego, rzut wolny dla GKS-u.

84

Wasielewski ścigał się z rywalem o piłkę, ambitna próba naszego wahadłowego.

84

Janiszewski blokuje podanie w pole karne. Rzut rożny dla gości.

80

Ucierpiał w starciu Rogala. Mamy nadzieję, że z naszym obrońcą wszystko w porządku.

79

Purzycki za Haydary'ego.

78

Arka wybija z pola karnego, będziemy mieli rzut z autu.

77

Rzut rożny dla GKS-u po dynamicznej akcji lewą stroną.

76

Piłka spadła w pole karne pod nogi Rogali, ale ten nie uderzył poprawnie i zacznie Krzepisz.

76

Rzut wolny dla GKS-u.

74

Kuzimski za Czubaka i Bednarski za Adamczyka.

73

Błąd, Roginić, Brzozowski za Dudzińsi, Aaka i Szwedzika.

72

Dudziński w pole karne do Rogali, ten jednak powstrzymywany przez defensora. Według sędziego zgodnie z przepisami.

69

Przerwa na wodę. Wcześniej Szwedzik ścigał się z rywalem po piłkę, ale ten dobrym wślizgiem powstrzymał akcję prawą stroną.

66

Strzał Figla z 16 metrów. Z trudem broni Krzepisz.

65

Gol Haydary'ego. Strzał nie do obrony.

64

Czubak głową, fantastyczna interwencja Kudły.

63

Na moment oddalamy zagrożenie.

62

Groźnie w naszej szesnastce. Rogala wybija na rzut rożny.

61

Kontra GKS-i i strzał Urynowicza, niestety zablokowany.

61

Dobre zachowanie Urynowicza. Odebrał piłkę Haydary'emu i dał się sfaulować.

58

Aleman szukał w polu karnym Haydary'ego, źle zagrywał i zaczniemy z piątki.

57

Podanie Dudzińskiego zatrzymało się na pierwszym obrońcy, na szczęście przerywamy ewentualny kontratak.

56

Faul na Figlu, szansa dla GieKSy na dośrodkowanie w pole karne gości.

55

Aleman z dystansu, ale nad poprzeczką.

54

Jędrych blokuje strzał z pola karnego, rzut rożny dla Arki.

53

Aleman wpadł w pole karne, oddał strzał, ale Kudła kontrolował lot piłki.

53

Żółta kartka dla Haydary'ego.

50

Wrzutka Adamczyka prosto w ręce Kudły.

49

Szwedzik z próbą dogrania do wychodzącego przed bramkarza kolegi, ale ostatecznie piłka w rękach Krzepisza.

49

Arka wybija ze swojego pola karnego.

48

47

Szwedzik w polu karnym, ale przegrał rywalizację z Dobrotką.

47

Dośrodkowanie na głowę Araka, ten się jednak nie spodziewał piłki.

46

Tomal i Aleman za Stępnia i Stolca.

46

Wracamy na drugą połowę. Przed nami trudne zadanie, ale do boju GKS!

45+3

Koniec pierwszej części meczu.

45+3

Strzał Haydary'ego, dobrze blokuje Arak.

45+2

Stolc strzelał w polu karnym, udało nam się odbić piłkę, ale Kudła nerwowo odprowadził ją wzrokiem.

45

Do pierwszej połowy doliczone 3 minuty.

45

Figiel faulowany przed naszym polem karnym. Całe szczęście, bo rywal mógł wyjść sam na sam z Kudłą po odbiorze piłki.

43

Strzał Stępnia obok bramki GKS-u.

43

Jeszcze raz goście z rożnego po interwencji Araka.

42

Wasielewski blokuje strzał, rzut rożny dla Arki.

42

Kudła broni bombę Adamczyka.

41

Zamieszanie w naszym polu karnym, ostatecznie piłkę łapie Kudła.

39

Marcin Urynowicz za Dominika Kościelniaka.

38

Arak próbował jeden na jeden z rywalem w polu karnym, niestety przegrał ten pojedynek.

36

Szybka akcja GKS-u. Rogala wrzucał na głowę Araka, lecz za wysoko.

35

Arka na naszej połowie, na razie dobrze reagujemy w obronie.

33

Rzut rożny dla Arki.

31

Kudła broni w sytuacji jeden na jeden z Haydarym.

27

Złe wieści. Czerwona kartka dla Bartosza Jaroszka za powstrzymanie pierwszego atakującego.

26

Rymaniak zatrzymał Rogalę, ten był bliski dośrodkowania po ziemi do Araka i Szwedzika.

24

Arak na spalonym po dobrym podaniu Rogali.

22

Arak zablokował potężny strzał rywala po zaskakująco szybko rozegranym rożnym. Potem jeszcze wrzutka na Czubaka, ale ten uderza nad poprzeczką.

22

Haydary nabił Janiszewskiego. Rzut rożny dla Arki.

19

Jeden z zawodników Arki potrzebuje pomocy medycznej po starciu z Jaroszkiem.

16

Arak zmusił rywala do błędu i próbował odzyskać piłkę w polu karnym. Niewiele zabrakło.

14

Rogala dostał dobre podanie od Figla. Próbował zgrać i niestety nie znalazł adresata swojego zagrania.

13

Dudziński nie dogadał się z Wasielewskim i ostatecznie nawet nie dośrodkowaliśmy piłki w szesnastkę.

13

Wasielewski wywalczył rzut rożny dla GieKSy.

12

Kolejna dobra okazja dla Arki. Rywal dostał dośrodkowanie na długi słupek i po jego strzale piłka odbiła się przed Kudłą i na nasze szczęście minęła bramkę.

11

Błąd GKS-u na własnej połowie. Arka wyłuskała piłkę i Adamczyk strzelał sprzed Kudły, ten dobrze zareagował i strzał minął słupek naszej bramki.

8

Piłka ponownie w naszym polu karnym, Janiszewski wybija na aut.

5

Czubak podawał do kolegi, który będąc w szesnastce miał czystą pozycję do strzału. Piłka leciała prosto w Kudłę. Na moment oddalamy zagrożenie.

4

Rogala do Araka na piąty metr. Jakub dopadł do piłki, ale źle uderzył i futbolówkę łapie Krzepisz.

3

Dudziński miał dużo miejsca przed szesnastką. Podał do Kościelniaka, ale ten nie spodziewał się rywala za swoimi plecami i źle podawał.

2

W starciu ucierpiał Kościelniak. Będzie jednak kontynuował grę.

1

Teraz groźniej po stracie na naszej połowie. Arka zaatakowała pole karne, ale pierwszy do piłki dopadł Kudła.

1

Pierwsza wrzutka w nasze pole karne, pewnie łapie Kudła.

1

Obie drużyny już na boisku, za moment rozpoczynamy mecz przy Bukowej.

Tuż przed startem meczu kibicom zebranym na trybunach przy Bukowej zaprezentują się Mistrzowie Polski w hokeju na lodzie.

Przed nami mecz 8. kolejki Fortuna 1 Ligi. GKS Katowice przy Bukowej podejmie Arkę Gdynia. W pierwszym składzie GKS-u dwie zmiany względem poprzedniego meczu. Marcina Urynowicza zastąpił Rafał Figiel, a Grzegorz Janiszewski pauzującego za kartki Michała Kołodziejskiego. Początek spotkania o godz. 12:40, a transmisję przeprowadzi Polsat Sport Extra.