GKS Katowice: Kudła - Wasielewski (77. Wojciechowski), Jaroszek, Jędrych, Kołodziejski, Rogala, Błąd (67. Szwedzik), Repka, Figiel (44. Urynowicz), Bród (67. Dudziński), Roginić (77. Arak). Trener: Rafał Górak

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Loska - Tekijaski, Mesanović (77. Śpiewak), Poliarus, Zaviiskyi, Błachewicz, Hubinek (77. Pietraszkiewicz), Putivtsev, Poznar, Dombrovskyi, Biedrzycki (83. Kadlec).. Trener: Radoslav Latal

Sędzia: Radosław Trochimiuk (Ciechanów)

Żółte kartki: Wasielewski, Kołodziejski, Urynowicz, Błąd (GKS) - Poznar (Nieciecza)

Czerwone kartki: Tekijaski (7. - Nieciecza)

W pierwszym meczu sezonu 2022/23 przy Bukowej, GKS Katowice podejmował Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. Trener Rafał Górak nie zdecydował się na żadną zmianę w pierwszym składzie względem poprzedniego meczu. Spotkanie rozpoczęło się z korzyścią dla GieKSy. Wynik w 9. minucie otworzył Arkadiusz Jędrych, który wykorzystał rzut karny. Boisko musiał opuścić Nemanja Tekijaski, który interweniował ręką przy strzale na pustą bramkę Adriana Błąda i zobaczył za to czerwoną kartkę. Chwilę później mogło być już 2:0, gdy Alan Bród dostał piłkę w pole karne, ale uderzył prosto w dobrze ustawionego Tomasza Loskę. Zadziałała jednak zasada, że co się jednak odwlecze, to nie uciecze. W 16. minucie Bartosz Jaroszek wpadł w pole karne i zagrał przed bramkę do Adriana Błąda. Ten dołożył nogę i katowiczanie prowadzili już 2:0. Goście mieli wyraźne problemy, ale to nie powstrzymywało ich od ataków.

W 34. minucie Bruk-Bet Termalika wyprowadził szybką akcję. Muris Mesanović wpadł w pole karne, ale Dawid Kudła zatrzymał jego strzał nogą. Piłka jednak spadła prosto pod nogi Tomasa Poznara, któremu wystarczyło dołożyć nogę do pustej bramki. W ten sposób niecieczanie odrobili część strat. Tuż pod koniec pierwszej części zmiany potrzebował Rafał Figiel. Nasz doświadczony pomocnik wskazał na problem z plecami i w jego miejsce zameldował się Marcin Urynowicz. Wynik przed przerwą nie uległ zmianie. Niestety źle zaczęliśmy drugą część. W 48. minucie do remisu doprowadził Poznar poraz drugi wpisując się na listę strzelców. Zmieścił piłkę w siatce strzałem na długi słupek.

GieKSa nie spuściła głów i odpowiedziała w 54. minucie za sprawą Marcina Urynowicza, który wykorzystał dośrodkowanie w pole karne i pokonał Tomasza Loskę uderzeniem głową. Wszystko wskazywało na to, że przed nami bardzo interesująca druga część, bowiem goście pomimo gry w dziesiątkę, ani na moment nie odpuszczali. W 73. minucie Marko Roginić dobrze podawał w polu karnym do Oskar Repki. Ten strzelał wślizgiem, ale piłka zatrzymała się na Tomaszu Losce. W jednej z kolejnych akcji do remisu mógł doprowadzić Muris Mesanović, ale od próby przelobowania powstrzymał go dobrze reagujący Kudła. W 85. minucie to Loska uratował swój zespół przed utratą czwartego gola, gdy wybił piłkę po strzal głową Jakuba Araka. Za moment ruszyła kontra Daniela Dudzińskiego z Patrykem Szwedzikiem. Ten drugi w dogodnej sytuacji trafił prosto w bramkarza. Zemściło się to na GieKSie, bo w ostatniej akcji na 3:3 strzelił Daniel Pietraszkiewicz.

90+3

90

Niestety tracimy bramkę. Gol Pietraszkiewicza.

90+1

Potężne zamieszanie w naszym polu karnym. Oddalamy i przejmuje Arak, ale przegrał walkę jeden na jednego.

90

Doliczone 3 minuty.

90

VAR sprawdził potencjalny faul w naszym polu karnym. Sędzia nakazuje kontynuować grę.

90

Rzut rożny dla gości.

89

Żółta kartka dla Urynowicza za przerwanie kontry.

88

Kontra GKS-u trzech na dwóch. Dudziński trafił prosto w Loskę!

88

Rzut wolny dla gości.

86

Aj, znów mógł ukłuć Arak! Był chyba zaskoczony, że nie jest na spalonym i oddał sytuacyjny strzał głową. Niestety trafił prosto w bramkarza gości.

85

Blisko gola Arak po przedłużeniu Kołodziejskiego. Jeszcze rzut rożny dla GieKSy po interwencji Loski.

83

Kadlec za Biedrzyckiego.

83

Oddalamy zagrożenie.

82

Faul na Radwańskim. Szansa dla gości na dośrodkowanie w pole karne.

81

Kudła łapie próbę dośrodkowania.

80

Strzał Urynowicza sprzed pola karnego, ale nie sprawił Losce problemów.

77

Wojciechowski za Wasielewskiego i Arak za Roginicia.

77

Śpiewak za Mesanovicia i Pietraszkiewicz za Hubinka.

76

Mesanović miał piłkę na 3:3, na szczęście Dawid Kudła na posterunku.

73

Dobra akcja Roginicia z Repką, ten oddawał strzał wślizgiem, ale Losce udało się go zatrzymać. Mamy jeszcze rzut rożny.

71

Błąd gości. Roginić w wyścigu po piłkę z Loską, ten wślizgiem wybił ją na aut.

71

Długie podanie Kudły do Marko Roginicia. Ten był jednak na spalonym.

67

Daniel Dudziński za Alana Bróda i Patryk Szwedzik w miejsce Adriana Błąda.

66

Goście przez moment na naszej połowie. Szukają luk pomiędzy naszmi obrońcami.

63

Błąd podawał do Roginicia, ale ten przegrał wyścig o piłkę z Loską.

60

Powalczył o piłkę Urynowicz. Podał do Błąda, ale ten przy próbie dryblingu za daleko wyrzucił futbolówkę i obrońca zdążył zareagować.

58

Strzał głową na długi słupek. Kudła odprowadził piłkę wzrokiem, ale ta na szczęście nie leciała w światło bramki.

55

Żółta kartka dla Andrieja Dombrovsky'ego.

55

Wrzutka w pole karne, piłka spadła na piąty metr i Marcin Urynowicz wykorzystał okazję.

54

GOOOOL! Odpowiadamy! MARCIN URYNOWICZ!

52

Alan Bród wyprowadził kontrę, za długo jednak czekał z podaniem i stracił futbolówkę.

51

Faulowany rywal, szansa dla Bruk-Betu na wrzutkę w pole karne.

50

Faulowaliśmy rywala i zacznie z pola karnego Loska.

49

48

Nie mamy dobrych wieści. Poznar doprowadza do remisu.

45+2

Piłka w polu karnym spadła na nogę Roginicia, ale ten źle przymierzył.

45

Pierwsza połowa przedłużona o 4 minuty.

45

Także żółta kartka dla trenera gości - Radoslava Latala.

45

Żółta kartka dla Błąda za kontakt z Loską.

44

Marcin Urynowicz w miejsce Rafała Figla.

42

Faulowany Figiel, potrzebna jest pomoc naszych fizjoterapeutów. Niestety sygnalizują potrzebę zmiany.

40

Dwie groźne wrzutki w pole karne gości. Dwa razy górą obrońcy. Chwilę później Błąd wyprowadził kontrę, ale odrobinę za późno podawał do uciekającego Bróda.

38

Jaroszek zatrzymał rywala, który próbował wpaść z piłką w pole karne.

36

Dośrodkowanie w naszą szesnastkę, ale łapie Kudła.

34

Tomas Poznar strzela po kontrze. Wcześniej fantastyczna interwencja Kudły, ale dobitki nie był w stanie złapać.

33

Nieudane dośrodkowanie z lewej strony Radwańskiego.

32

Rywal zdjął piłkę z głowy Michała Kołodziejskiego w ostatnim momencie.

31

Świetnie powalczyliśmy o piłkę na prawej stronie. Faulowany Wasielewski i GieKSa będzie miała szansę na wrzutkę w pole karne.

29

Przerwa na wodę.

28

Dwie zmiany w drużynie gości. Radwański zmienił Poliarusa natomiast Farbiszewski zameldował się za Błachewicza.

25

Akcja GieKSy przed polem karnym Bruk-Betu Termaliki. Kołodziejski niestety źle podawał do Rogali.

24

Hubinek podawał prostopadle w pole karne, ale łapie Kudła.

24

Rywal na naszej połowie, szuka możliwości rozegrania w ataku pozycyjnym.

22

Dobra kontra rywala. Mesanović w dobrej pozycji do strzału, ale ostatecznie nasza obrona blokuje jego próbę strzału.

20

Dośrodkowanie w nasze pole karne. Poliarus uderzał głową, na szczęście nie trafił w światło bramki.

19

Marko Roginić w polu karnym. Próbował strzelać, ale w ostatnim momencie przeszkodził mu obrońca.

18

Przez moment groźnie przed naszym polem karnym. Rywal uderzał, ale oddalamy zagrożenie.

16

Znakomicie wpadliśmy w pole karne. Jaroszek zagrywał do Błąda i ten podwyższa nasze prowadzenie.

16

GOOOOOOL! ADRIAN BŁĄD!

15

Rogala próbował dośrodkować z lewej strony, ale źle trafił w piłkę i zacznie Loska.

13

Alan Bród prosto w Loskę! To mogła być druga bramka dla GieKSy.

12

Jaroszek atakował pole karne, ale piłka opuściła boisko i zacznie z piątki Loska.

10

Kapitan GKS-u pewnie wykorzystuje jedenastkę i wychodzimy w mecz na prowadzenie.

9

GOL! ARKADIUSZ JĘDRYCH!

7

Czerwonka kartka dla Nemanji Tekijaskiego. Goście grają w dziesiątkę.

7

Karny dla GKS-u.

5

AJJJ! Rywal zablokował strzał Błąda na pustą bramkę! Sędzia sprawdza VAR, bo mogło być dotknięcie piłki ręką.

3

Loska łapie dośrodkowanie Figla.

2

Najpierw wrzutka Wasielewskiego, potem Jaroszek wpadł w pole karne, nie oddał jednak strzału powstrzymywany przez obrońcę.

1

Błąd próbował wykorzystać błąd rywala. Ten ratował się wybiciem piłki na aut.

1

Obie drużyny już na murawie. Za moment rozpoczynamy mecz.

Trener Rafał Górak nie zdecydował się na żadne zmiany w składzie względem poprzedniego meczu. Początek meczu 2. kolejki z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza o godz. 18:00. Transmisja na platformie Polsat Box Go oraz w centrum meczowym STATSCORE.