Sandecja Nowy Sącz GKS Katowice

90’

Sandecja Nowy Sącz: Pietrzkiewicz - Szufryn (85. Osyra), Janicki (60. Szczepanek), Sovsić, Walski, Dikov, Rudol, Słaby, Chmiel (60. Chmiel), Zjawiński, Kosakiewicz (85. Kobryń).

GKS Katowice: Kudła - Wojciechowski, Jędrych, Janiszewski (85. Jaroszek), Sadowski, Rogala - Błąd (85. Woźniak), Repka (85. Stromecki), Figiel, Szwedzik (90. Karbownik) - Szymczak (74. Roginić).

Po długiej przerwie od ligowej piłki nożnej, GKS Katowice wrócił do walki w meczu 21. kolejki rozgrywanym w Nowym Sączu z miejscową Sandecją. W składzie GKS-u Katowice jedna znacząca zmiana - do gry po uporaniu się z kontuzją pleców wrócił Oskar Repka. Spotkanie odbyło się bez udziału publiczności z uwagi na przebudowę obiektu w Nowym Sączu. Początek dla obu stron był bardziej rozpoznaniem, niż próbą zdominowania rywala. Walka toczyła się głównie w środku pola. Sandecja próbowała grać atakiem pozycyjnym, natomiast katowiczanie cofnięci starali się nie przepuścić piłki w okolice szesnastki. W 25. minucie Patryk Szwedzik ruszył z kontrą po rzucie rożnym rywala. Wyprzedził obrońców i znalazł się oko w oko z bramkarzem. Napastnik GKS-u zachował zimną krew i wyprowadził GieKSę na prowadzenie.

Sandecja wyraźnie podrażniona stratą bramki ruszyła do ataku. Podopieczni trenera Dariusza Dudka szukali swoich szans głównie prawą stroną boiska organizując akcje w trójkącie. Czujnie jednak reagowała defensywa GieKSy, która czekała na kolejne błędy przeciwnika. Mimo usilnych prób gospodarzy, na przerwę schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej części mogliśmy spodziewać się, iż rywal zacznie podejmować więcej ryzyka. Jednak w pierwszych fragmentach kolejnych 45 minut to GKS częściej gościł na połowie Sandecji.

W 61. minucie Szwedzik wygrał piłkę przed polemy karnym mimo obecności dwóch obrońców i wpadł śmiało w szesnastkę. Tam czekał już Filip Szymczak i zabrakło centymetrów, by dosięgnął dogrywaną piłkę. Gospodarze zaczęli jednak wygrywać walkę w powietrzu, co przekładało się na możliwość ataku pozycyjnego przed naszym polem karnym. W 68. minucie fantastyczną interwencją popisał się Dawid Kudła. Jego wybicie po uderzeniu głową rywala uratowało GKS przed utratą bramki. Niestety w 78. minucie znakomicie w polu karnym zachował się Łukasz Zjawiński, który przebiegł z piłką obok Kudły i strzelił do niemalże pustej bramki. W 87. minucie w pole karne wpadł Arkadiusz Woźniak, jego strzał o centymetry minął słupek bramki gospodarzy. Mecz zakończył się remisem 1:1.

90+3

Koniec meczu. Z Nowego Sącza wywozimy jeden punkt.

90+1

Znów blokujemy strzał w naszym polu karnym.

90

Doliczone 3 minuty.

90

Karbownik za Szwedzika.

90

Strzał Wojciechowskiego, Pietrzkiewicz wybija na rzut rożny.

89

Akcja GKS-u, ale Sadowski źle podawał do Rogali.

88

Teraz Jędrych ratuje nas przed utratą gola... Nerwowe chwile na połowie GKS-u.

87

Ajj! Woźniak minimalnie obok słupka!

86

Groźne dogranie w nasze pole karne, na szczęście blokujemy próbę strzału.

85

Osyra za Szufryna i Kobryń za Kosakiewicza.

85

Woźniak za Błąda, Jaroszek zmieni Janiszewskiego i Stromecki za Repkę.

85

Roginić z piłką przed polem karnym, ale dobrze zareagowała obrona Sandecji.

84

Strzał Sovsicia przed szesnastką, Kudła na posterunku.

83

Zjawiński znów wpadł w pole karne. Kudła chwyta piłkę po strzale z ostrego kąta.

81

Rywal wpadł w pole karne, przebiegł obok Kudły i wpakował piłkę do pustej bramki.

80

Zjawiński doprowadza do remisu.

77

Sovsić przedarł się przez nasze zasieki, dograł na szesnasty metr, tam czekał Szczepanek, ale trafił w obrońcę.

76

Domagaliśmy się przewinienia na Repce przed polem karnym, ale gwizdek sędziego milczy.

73

Faulowany Jędrych przy wrzutce rywala z rzutu wolnego.

71

Strzał Jędrycha po dośrodkowaniu Figla, ale bardzo niecelny.

70

Błąd dogrywał w pole karne, rywal wybija na rzut rożny.

69

Potężne zamieszanie w naszym polu karnym. Jędrych blokuje strzał Słabego w polu karnym.

68

KUDŁA! Fantastyczna interwencja ratuje nas przed utratą gola.

67

Faulował Figiel, szansa dla gospodarzy na wrzutkę w pole karne.

64

Niebezpiecznie przed naszym polem karnym. Blokujemy strzał rywala, łapie Kudła.

63

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w nasze pole karne, ale rywal zagrywał ręką i zacznie Kudła.

61

Żółta kartka dla Rogali.

61

AJ! Szwedzik szukał Szymczaka po wejściu w pole karne... zabrakło centymetrów.

60

Szczepanek za Janickiego i Nawotka za Chmiela.

59

Strzał Dikova sprzed pola karnego, na nasze szczęście niegroźny.

58

Szwedzik wybija piłkę z naszego pola karnego.

56

Żółta kartka dla Arkadiusza Jędrycha.

55

Ajjj, mocna wrzutka na piąty metr Wojciechowskiego. Nikt jednak nie zamknął.

54

Długie podanie do Szwedzika, ale przerywa Pietrzkiewicz.

53

Sandecja oddala zagrożenie.

52

Rzut rożny dla GKS-u. Rogala przy próbie strzału nabił rywala.

51

Żółta kartka dla Walskiego.

49

Nieudane dośrodkowanie w nasze pole karne, piłkę przechwytuje piłkę.

46

Szymczak z piłką w polu karnym, ale zdecydowanie za długo bawił się z rywalami i w konsekwencji stracił.

46

Wracamy na drugą połowę, dawaj GIEKSA!

45

Koniec pierwszej części meczu.

45

Na koniec pierwszej połowy strzał Rafała Figla sprzed pola karnego, ale Pietrzkiewicz odbija.

44

Strzał Zjawińskiego, ale nie był w stanie zaskoczyć Kudłę.

43

Zdobyliśmy piłkę na połowie nowosądeczan, ale Szwedzik przegrał pojedynek z rywalem.

41

Rzut z autu Sandecji w nasze pole karne. Nabiliśmy rywala i Kudła zacznie z piątki.

39

Sandecja cały czas przed naszym polem karnym. Zwiększyła się intensywność ataków gospodarzy.

37

Sandecja w ataku pozycyjnym. Staramy się oddalić zagrożenie.

35

Bomba sprzed pola karnego. Na nasze szczęście rywal nie trafił w światło bramki, bo w innym wypadku Kudła miałby ogromne problemy.

34

W odpowiedzi kontra Sandecji. Rywal na szczęście nie był w stanie oddać dobrego strzału i łapie Kudła.

33

Za głębokie dośrodkowanie Figla.

33

Faul na Szwedziku, szansa dla GieKSy na dośrodkowanie.

31

Figiel dobrze znalazł Szymczaka. Niestety ten stracił piłkę w pojedynku z defensorem.

30

Strzał Błąda z rzutu wolnego prosto w mur.

29

Żółta kartka dla Szufryna.

28

Rogala sprzed pola karnego, ale bardzo nieudana próba.

27

Aut dla GKS-u na wysokości pola karnego Sandecji.

25

GOOOL! Znakomita kontra Patryka Szwedzika!

24

Strzał przeszedł po murze, rzut rożny dla gospodarzy.

23

Ręka Jędrycha przed polem karnym. Szansa dla Sandecji na strzał z rzutu wolnego.

21

Wrzutka Rogali, piłka spadła na głowę Repki, który szukał w polu karnym Błąda, ale piłka po podaniu nie dotarła do Adriana.

20

Jędrych blokuje próbę strzału sprzed szesnastki.

17

Szwedzik szukał Błąda przed szesnastką, zabrakło precyzji w podaniu.

14

Akcja GKS-u lewą stroną, ale nie zdołaliśmy dograć w pole karne.

13

Bezpośrednie podanie do Zjawińskiego, ale blisko przy nim Janiszewski.

12

Aj! Szymczak blisko... Kolejny rzut rożny dla GieKSy.

11

Wrzutka w nasze pole karne, po walce w powietrzu pewnie łapie Kudła.

9

Nieudana wrzutka. Sandecja ruszyła z kontrą, ale Wojciechowski powstrzymał rywala na lewym skrzydle.

9

Błąd uderzał sprzed pola karnego. Nabił rywala i rzut rożny dla GieKSy.

7

Repka odważnie, faulowany w środku pola.

6

Teraz Janiszewski blokuje strzał sprzed pola karnego.

4

Janiszewski przerwał próbę prostopadłego podania w pole karne.

1

Żółta kartka dla Sebastiana Rudola.

1

Przed meczem obie drużyny wyrażą sprzeciw wobec wojny w Ukrainie. Wspólnie zdjęcie wszystkich członków obu ekip z banerem "STOP WOJNIE".

Obie ekipy już na boisku.

Do składu GKS-u Katowice wraca Oskar Repka, który uporał się z urazem. Nasz pomocnik w końcówce rundy jesiennej zmagał się z problematycznymi plecami. Spotkanie w Nowym Sączu rozpoczynamy o godz. 15:00. Transmisja na platformie Polsat Box Go.