Żeńska GieKSa wygrała z KKS-em Zabrze

28.05.2017 19:04

Autor: Ola

Trójkolorowe w niedzielne popołudnie zmierzyły się z KKS-em Zabrze. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem GKS-u 8:0.

Niedzielny mecz był ostatnim rozegranym w tym sezonie przed własną publicznością. Drużyna GieKSy, która już awansowała do 1. ligi, miała tego dnia szansę, by podziękować kibicom za wsparcie. Natomiast dla sympatyków była to idealna okazja, by pogratulować Trójkolorowym zawodniczkom za cały sezon.

Katowiczanki nie zawiodły kibiców także tym razem, którzy aż osiem razy oglądali, jak drużyna prowadzona przez trenera Szymona Tabackiego trafia do bramki rywalek. Strzelanie rozpoczęła Angelina Łąckiewicz-Oślizło, która strzałem z 16 metrów skierowała futbolówkę siatki. Dziewięć minut później Marlena Konieczna wykorzystała wrzutkę z rzutu rożnego Łąckiewicz-Oślizło i było 2:0. W 35. minucie gry Oliwia Kil będąc w sytuacji sam na sam z bramkarką z Zabrza, podwyższyła wynik tego spotkania. Chwilę później było już 4:0. Prostopadłe podanie Łąckiewicz-Oślizło wykorzystała Dagmara Wieczorek. Do przerwy wynik już nie zmienił.

Po powrocie na boisko do bramki - podobnie jak w pierwszej części spotkania - trafiały tylko Trójkolorowe. Aczkolwiek na początku drugiej połowy zabrzanki miały dwie dogodne okazje, by zdobyć kontaktowego gola. Najpierw w sytuacji sam na sam z jedną z zawodniczek z Zabrza lepsza okazała się bramkarka GieKSy, a chwilę później Magdalena Antkowiak wybroniła strzał z dystansu. Dla ekipy z Katowic dwie bramki natomiast zdobyła Karolina Dec – pierwszą po wrzutce Oliwii Kil, drugą po indywidualnej akcji Nikol Wojtas. W 60. minucie w polu karnym sfaulowana została Dominika Rosak. Do piłki, która ustawiona została na 11 metrze, podeszła Marlena Konieczna i było 7:0. Kilka minut później strzałem zza pola karnego w samo okienko Angelina Łąkiewicz-Oślizło ustaliła wynik spotkania na 8:0.

Za tydzień Trójkolorowe rozegrają ostatni mecz w tym sezonie! Na wyjeździe zmierzą się z zespołem SWD Wodzisław Śląski.

GKS Katowice - KKS Zabrze 8:0 (4:0)
Bramki:
1:0 Łąckiewicz-Oślizło (3.), 2:0 Konieczna (12.), 3:0 Kil (35.), 4:0 Wieczorek (38.), 5:0 Dec (48.), 6:0 Dec (53.), 7:0 Konieczna (60.), 8:0 Łąckiewicz-Oślizło (68.)
GKS: Antkowiak (70. Struczewska) - Sobota (70. Latka), Konieczna (60. Brzęczek), Luty, Szczypka (70. Florian) - Wojtas (60. Matusik), Nosalik, Łąckiewicz-Oślizło - Kil, Wieczorek (46. Dec), Rosak (75. Kowalska).