Żeńska GieKSa wygrała sparing z AZS-em Wrocław

22.07.2017 18:02

Autor: Ola

W sobotę 22 lipca piłkarki GKS-u Katowice w pierwszym spotkaniu kontrolnym pokonały AZS Wrocław 2:1.

W meczu z ekstraligowym zespołem katowiczanki skutecznie wykorzystały dwie sytuacje, co pozwoliło im zejść z boiska niepokonane.

Od początku to AZS częściej rozgrywał i utrzymywał się przy piłce. GieKSa jednak szukała okazji do zdobycia gola. Próbowały m.in. Angelina Łąckiewicz-Oślizło czy Natalia Nosalik, lecz brakowało skuteczności w wykończeniach akcji. Na pierwszą bramkę trzeba było czekać do 30. minuty. Wtedy to Wiktoria Nowak, dla której był to debiut w trójkolorowych barwach, wykorzystała jedną z kontr i było 1:0 dla GKS-u. Kilka minut później mogło być 2:0, jednak strzał Patrycji Kowalskiej trafił w poprzeczkę. Przed przerwą wrocławianki także wykorzystały kontrę i było 1:1.

Sześć minut po wznowieniu gry prostopadłe podanie Angeliny Łąckiewicz-Oślizło wykorzystała Dagmara Wieczorek, która będąc sam na sam z bramkarką AZS, wpakowała futbolówkę do siatki. Kolejne minuty spotkania były wyrównane. W końcówce meczu piłkarki AZS-u miały dwie groźne sytuacje, jednak piłka w obu przypadkach przeleciała nad bramką katowiczanek.

Kolejny mecz drużyna trenera Witolda Zająca zagra w niedzielę 30 lipca. Rewalem GieKSy będzie AZS UJ Kraków. Spotkanie rozegrane zostanie na boisku Podlesianki w Katowicach. Początek o godzinie 13:00.

AZS Wrocław - GKS Katowice 1:2 (1:1)