• Foszmańczyk (61)
  • Foszmańczyk (88)

Olimpia Grudziądz: Wrąbel, Klemenz, Banasiak (71. Warchoł), Kurowski (61. Łukowski), Kaczmarek (90.+1 Waszczuk), Smoliński, Feruga, Ciechanowski, Woźniak, Kasperkiewicz, Michalik.

GKS Katowice: Nowak - Frańczak, Kamiński, Praznovsky, D. Abramowicz - Kalinkowski, Pielorz - Mandrysz (86. Lebedyński), Foszmańczyk, Ćerimagić (73. Prokić) - Goncerz (74. Jóźwiak).

W meczu 33. kolejki Nice 1 Ligi GKS Katowice wygrał na wyjeździe z Olimpią Grudządz 2:0. To pierwsza wygrana GieKSy w Grudziądzu w historii rozgrywek ligowych.

Nowy, tymczasowy sztab szkoleniowy w osobach Janusza Jojki i Jacka Gorczycy dokonał kilku zmian w składzie. Do pierwszej jedenastki wskoczyli Armin Ćerimagić, Paweł Mandrysz, Oliver Praznovsky i  Adrian Frańczak. GKS zagrał ustawieniem 4-2-3-1 z Grzegorzem Goncerzem na szpicy ze skrzydłowymi Mandryszem i Ćerimagiciem oraz defensywnymi Bartłomiejem Kalinkowskim i Łukaszem Pielorzem.

Spotkanie toczone było w dużym upale, ale z początku obie drużyny narzuciły sobie wysokie tempo. GieKSa mogła prowadzić już w 10. minucie po strzale Tomasza Foszmańczyka grającego na pozycji nr 10, ale z kilku metrów przymierzył w nieczysty sposób. Do siatki trafił natomiast w 19. minucie Goncerz po podaniu z autu Dawida Abramowicza, jednak sędzia dopatrzył się nieprzepisowej gry i gola nie uznał.

Po tych dwóch okazjach GKS-u inicjatywę przejęła Olimpia. Stojący między słupkami bramki GieKSy Sebastian Nowak kilkukrotnie musiał ratować zespół przed stratą bramki po strzałach z okolic pola karnego Damiana Michalika, Adama Banasiaka i Marcina Woźniaka. GKS wytrzymał jednak ten napór gospodarzy i mógł nawet rozstrzygnąć pierwszą połowę na własną korzyść. Ponowna, płaska próba Foszmańczyka w polu karnym została jednak zatrzymana przez interweniującego przy prawym słupku Jakuba Wrąbla.

Po zmianie stron GKS wypunktował rywala za sprawą fantastycznego występu Tomasza Foszmańczyka. Najpierw był faulowany w 60. minucie i sam wymierzył sprawiedliwość myląc bramkarza strzałem w środek bramki, a w 88. minucie rozstrzygnął losy spotkania pięknym trafieniem w okienko z dystansu. Losy drugiego miejsca rozstrzygną się w ostatniej kolejce.

• 94 min

• 93 min

Akcja Jóźwiaka zatrzymana w ostatniej chwili w polu karnym przez stopera Olimpii.

• 91 min

Waszczyk za Kaczmarka.

Sędzia doliczył 5 minut.

Foszmańczyk zdecydował się na strzał z kilkunastu metrów, piłka zahaczyła jeszcze o obrońcę i wpadła w okienko!

Gol dla GieKSy!

Abramowicz uderza z główki na linii szesnastki tuż nad spojeniem.

Lebedyński za Mandrysza.

Prokić kontruje, lecz jego strzał z ostrego kąta uderza w bandę reklamową. Szkoda!

Nowak piąstkuje piłkę po wrzutce z wolnego wprowadzonego Łukowskiego.

Olimpia szuka fauli i liczy na stałe fragmenty.

GKS ustawił się wysoko i już na połowie rywala przerywa jego akcje, by nie dopuścić do groźnych sytuacji.

Trenerzy Jojko i Gorczyca zdzierają gardła. Angażują się maksymalnie, by wywieźć stąd trzy punkty.

GKS blisko pierwszej wygranej w historii w Grudziądzu. W upale ciężko gonić wynik, grudziądzanie grają do tego mało dokładnie.

Wracamy do gry, GieKSa twardo walczy o trzy punkty.

Sztab szkoleniowy Olimpii zastanawia się, co jeszcze zmienić. Grudziądzanie na razie spuścili z tonu i muszą poprawić własną grę. GKS gra konsekwentnie i bez większych błędów.

Chwila przerwy na picie izotoników.

GKS teraz częściej na połowie rywala, nie zamierza oddać inicjatywy. Olimpia groźna tylko po stałych fragmentach.

Foszmańczyk zagrywa w pole karne, jednak wybijają to obrońcy.

Żółta kartka dla Kasperkiewicza za faul na Foszmańczyku.

Jóźwiak za Goncerza.

Ćerimagicia zmienia Prokić.

Banasiaka zmienia Warchoł.

Ćerimagić faulowany, chwila przerwy.

GieKSa walczy w Grudziądzu do końca!

Banasiak tuż nad poprzeczką z dystansu, było groźnie.

Olimpia teraz próbuje ruszyć do przodu, nie ma nic do stracenia. GKS może skontrować i zamknąć ten mecz.

Przesuwamy się w tabeli na 6. miejsce ze stratą 2 punktów do drugiego Górnika.

Foszmańczyk pewnym strzałem w środek bramki myli golkipera i daje nam prowadzenie.

Prowadzimy 1:0!

Foszmańczyk ustawia piłkę na 11. metrze!

Karny dla GKS-u! Foszmańczyk faulowany.

Strzał z dystansu Foszmańczyka zmusił do parady Wrąbla!

Obie drużyny oszczędzają teraz siły.

Kamiński nieczysto uderza głową nad bramką w polu karnym.

Aktualnie tabela 1 ligi wygląda następująco - 1. Sandecja (61 pkt.), 2. Górnik (55), 3. Chojniczanka (55).

Strzał głową Kaczmarka po koźle tuż obok prawego słupka bramki GKS-u.

Kamiński zobaczył żółtą kartkę.

Interwencja Frańczaka w polu karnym ratuje nas przed stratą bramki po zagraniu z prawego skrzydła gospodarzy.

Czas start!

Koniec 1. połowy.

Kaczmarek zagrywa z rzutu rożnego do Banasiaka, jednak ten trafia nieczysto w piłkę przy próbie uderzenia nożycami.

Sędzia doliczył 1 minutę.

Dużo niedokładności w poczynaniach obu zespołów.

Ćerimagić w pole karne z narożnika boiska, jednak czytają to stoperzy biało-zielonych.

Akcja zakończona strzałem Foszmańczyka po ziemi, po której interweniował przy prawym słupku Wrąbel. Rzut rożny.

GKS teraz dłużej utrzymuje się przy piłce, chce strzelić.

Strzał Ferugi po rzucie rożnym niecelny, od bramki Nowak.

Kalinkowski fauluje Kaczmarka, gorszy fragment spotkania.

Brzydki faul Kurowskiego na Foszmańczyku, na szczęście pomocnik GKS-u już na nogach.

Tempo spotkania spadło, dużo wymiany podań i fauli w środku pola.

Gra wznowiona.

Chwila przerwy na uzupełnienie płynów w upale.

Strzał zza pola karnego Ferugi obok bramki.

Mandrysz przewracany w polu karnym, sędzia uznaje, że symulował. Kartka dla skrzydłowego GKS-u.

Górnik prowadzi już 2:0, aktualnie w tabeli live znajduje się na 2. miejscu, Chojniczanka na 3.

Mandrysz wyłuskuje piłkę rywalowi, było bardzo groźnie na 18. metrze. Olimpia teraz dominuje.

Bomba Woźniaka w polu karnym, Abramowicz rzuca się rywalowi pod nogi, rykoszet i róg.

Kolejny mocny strzał, tym razem z linii pola karnego Banasiaka, Nowak znów popisuje się dobrą paradą.

Pierwszy groźny strzał Olimpii, strzał z narożnika pola karnego Michalika broni Nowak.

Kamiński wygrywa ważny pojedynek we własnym polu karnym z Michalikiem i nabija rywala. Od bramki Nowak.

Bardzo ciekawa sytuacja - Chrobry prowadzi z Zagłębiem 1:0, Górnik z Podbeskidziem 1:0, a Chojniczanka z Wigrami (1:0). Emocje będą do końca.

Wyrzut Abramowicza, Goncerz trafia do siatki z najbliższej odległości, ale sędzia przerwał wcześniej grę. Od bramki Wrąbel.

Rzut wolny dla Olimpii na 28. metrze, Banasiak uderza w mur.

Na początku GieKSa próbowała "ukąsić" rywala, teraz inicjatywę przejęli gospodarze.

Nowak faulowany we własnym polu karnym, zacznie od bramki.

Feruga uderza z ostrego, prawego kąta, rykoszet i rzut rożny.

Kaczmarek do Kasperkiewicza na 4. metr, pojedynek w powietrzu wygrywa jednak bramkarz GieKSy Sebastian Nowak.

Frańczak zatrzymuje piłkę kierowaną przez Banasiaka w pole karne na lewym skrzydle. Rzut rożny.

GKS stara się atakować prawą stroną, a Olimpia kontruje.

Foszmańczyk nieczysto uderza z kilku metrów, szkoda, bo był tuż przed interweniującym Wrąblem.

Na prawej obronie widzimy Frańczaka, jako defensywny gra Pielorz. Zastąpili kontuzjowanych Zejdlera i Czerwińskiego. Na stoperze gra w tym meczu powracający Praznovsky.

Strzał z dystansu z wolnego Banasiaka ląduje 1,5 metra od lewego słupka.

Foszmańczyka oglądamy na pozycji nr 10, na skrzydłach Mandrysz i Ćerimagić.

Olimpia w takim samym ustawieniu jak GieKSa, czyli 4-2-3-1.

Szybkie tempo mimo upału. Zobaczymy kto to wytrzyma w dłuższej perspektywie czasowej.

Nowak uprzedza wbiegającego w pole karne Banasiaka.

Groźna akcja GKS-u, jednak podanie Mandrysza w obręb pola karnego z prawej strony nieprecyzyjne.