• Łąckiewicz-Oślizło (49)
  • Dec (60)

Gol Częstochowa:

GKS Katowice: GKS: Ludwiczak - Noras, Hajduk, Konieczna, Szczypka - Łąckiewicz-Oślizło, Kowalska (87. Siwek), Luty, Kil (63. Matusik) - Dec (77. Tkaczyk), Nowak.

Piłkarki GKS-u Katowice w 14. kolejce rozgrywek 1 ligi kobiet, pokonały na wyjeździe zespół Gol Częstochowa 2:0. Liderki tabeli podejmowały ósmą drużynę ligi i choć wiele wskazywało na dominację gości, dopiero dwie bramki w drugiej połowie przesądziły o losach spotkania. W 49. minucie Angelina Łąckiewicz-Oślizło wykorzystała asystę od Wiktorii Nowak i po strzale piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki wpadając do bramki rywala. 11 minut później wynik podwyższyła Karolina Dec, która dobiła piłkę po próbie Marleny Koniecznej.

Katowiczanki dopisują zatem do swojego dorobku kolejne trzy punkty, ale ze świętowaniem awansu do Ekstraligi muszą jeszcze poczekać, ponieważ Polski Związek Piłki Nożnej nie podjął decyzji odnośnie meczu pomiędzy GieKSą i Tarnovią Tarnów z 21 kwietnia.

Do Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN zostało złożone odwołanie dotyczące rzekomego złamania przez sędzię przepisów gry w trakcie wspomnianego meczu. Klub z Tarnowa wnosi o powtórzenie przyznanego rzutu karnego oraz o dogranie brakującej minuty meczu. Sprawa pozostaje w toku. W związku z powyższym wygrana GKS-u w Częstochowie nie przesądza jeszcze o awansie do ekstraligi.

GieKSa planowo ma do rozegrania jeszcze trzy spotkania przed końcem rozgrywek. Następne starcie zagramy u siebie, już 5 maja przeciwko Sokołowi Kolbuszowa Dolna.