Tarnovia Tarnów

• Hajduk (51 - sam.)

GKS Katowice: Ludwiczak - Wojtas, Hajduk, Konieczna, Szczypka (62. Tkaczyk) - Kil (46. Noras), Luty (73. Matusik), Kowalska, Łąckiewicz-Oślizło - Nowak, Dec.

Tarnovia Tarnów:

Piłkarki GKS-u Katowice w ramach 13. kolejki zmierzyły się u siebie z Tarnovią Tarnów. Spotkanie miało dramatyczny przebieg i rozstrzygnęła je bramka w 93 minucie strzelona przez Klaudię Matusik.

Tarnovia przyjechała do Katowic jako trzecia drużyna 1 ligi, więc wszystko zwiastowało interesujące widowisko. W pierwszej połowie bramek nie oglądaliśmy. W 51. minucie, po dośrodkowaniu Tarnovi, Marlena Hajduk próbując wybić piłkę skierowała ją w stronę bramki. Mimo wyraźnej przewagi GieKSy, to goście prowadzili 1:0.

Podopieczne trenera Witolda Zająca co chwilę groziły bramce gości, ale bardzo długo nie udawało się doprowadzić do remisu. W 80. minucie katowiczanki wypracowały rzut karny, który Angelina Łąckiewicz-Oślizło zamieniła na bramkę. W doliczonym czasie gry Tarnovia miała szansę na ponowne objęcie prowadzenia. Piłka znalazłą się w siatce po wykonaniu rzutu karnego, ale bramka nie została uznana z uwagi na to, że piłkarki z Tarnowa za szybko wbiegły w szesnastkę.

GieKSa w odpowiedzi wyprowadziła kontrę i w 93. minucie wspomniana Klaudia Matusik strzeliła na 2:1. To był zdecydowanie najtrudniejszy mecz rundy rewanżowej piłkarek GKS-u.