• Dec (82)
  • Nowak (90)

Rysy Bukowina Tatrzańska:

GKS Katowice: Kopińska (60. Antkowiak) - Wojtas (65. Siwek), Hajduk, Konieczna (46. Luty), Szczypka (57. Tkaczyk) - Kil (46. Noras), Nosalik, Kowalska, Łąckiewicz-Oślizło - Matusik (46. Dec), Nowak.

Żeńska drużyna GKS-u Katowice odniosła kolejne ligowe zwycięstwo. W wyjazdowym starciu z Rysami Bukowina Tatrzańska podopieczne Witolda Zająca strzeliły aż siedem bramek. Spotkanie odbyło się w ramach 12. kolejki 1 ligi kobiet. Przed rozpoczęciem meczu katowiczanki miały 5 punktów przewagi nad drugą Pragą Warszawa, która w sobotę zremisowała z Resovią Rzeszów. Dzięki wygranej GieKSa ma już 8 punktów przewagi na sześć kolejek przed końcem zmagań.

Wyjazdowy mecz z Rysami odbył się w Białce Tatrzańskiej i GKS bardzo szybko potwierdził swoją przewagę. Pierwsza bramka padła już w 4 minucie po uderzeniu Angeliny Łąckiewicz-Oślizło. Mimo tego, że w 35. minucie Marlena Konieczna nie wykorzystała rzutu karnego, przed przerwą lider tabeli strzelił jeszcze trzy bramki. W drugiej połowie przez uraz boisko musiała opuścić Natalia Nosalik. Chwilę wcześniej trener Witold Zając wykorzystał limit zmian, więc od 69. minuty GieKSa grała w dziesiątkę.

To katowiczankom nie przeszkodziło i do samego końca kontrolowały przebieg spotkania, ostatecznie wygrywając aż 7:0. Wynik w 90 minucie ustaliła Wiktoria Nowak. W meczu 13. kolejki GKS na własnym boisku zagra z trzecią w tabeli Tarnovią Tarnów.