• Łąckiewicz-Oślizło (72)
  • Matusik (77)

Wanda Kraków:

GKS Katowice: Ludwiczak - Wojtas (46. Hajduk), Luty, Konieczna, Wieczorek (75. Noras) - Koch, Kowalska, Łąckiewicz-Oślizło (84. Brzeczek) - Kil, Matusik, Nowak.

Początek meczu w Krakowie nie był dobry dla katowiczanek. Piłkarki GKS-u stworzyły dwie dogodne sytuacje do zdobycia bramki, jednak wykończenie akcji było nieskuteczne. W 21. minucie spotkania Wanda Kraków po jednej ze swojej akcji zdobyła bramkę na 1:0. Trójkolorowe po stracie gola częściej próbowały oddawać strzały na bramkę rywalek. Najpierw Angelina Łąckiewicz-Oślizło będąc w sytuacji sam na sam z bramkarką Wandy, trafiła w zawodniczkę z Krakowa, a później Klaudia Matusik z 13. metra trafiła w poprzeczkę. Krakowianki mogły trafić na 2:0, jednak po wyrzucie z autu na wysokości pola karnego piłka poleciała wysoko nad bramką.

Po zmianie stron drużyna trenera Witolda Zająca ruszyła do ataku. W jednej akcji katowiczanki zmarnowały dwie stuprocentowe sytuacje do wyrównania. Najpierw Oliwia Kil z bliskiej odległości trafiła w bramkarkę rywalek, dobitka Wiktorii Nowak ponownie odbiła się od zawodniczki z Krakowa. Wyrównać udało się w 63. minucie. Marlena Hajduk wrzucała piłkę z prawego skrzydła, futbolówka zeszła i wpadła do bramki tuż pod poprzeczką. Chwilę później dwie dogodne sytuacje miała Wiktoria Nowak. W pierwszej akcji górą była bramkarka, która obroniła strzał, później Nowak uderzyła z 16. metra, a futbolówka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. W 72. minucie Klaudia Matusik oddała strzał, będąc w sytuacji sam na sam z bramkarką. Ta odbiła piłkę, do której dobiegła Łąckiewicz-Oślizło i zrobiło się 2:1 dla katowiczanek. Wynik meczu w 77. minucie ustaliła Klaudia Matusik, która po wrzucie Marleny Koniecznej z rzutu rożnego skierowała piłkę głową do siatki.

Wygrana piłkarek GKS-u Katowice z Wandą Kraków było szóstym zwycięstwem katowiczanek w tym sezonie. Taki rezultat sprawił, że żeńska GieKSa zimę spędzi na fotelu lidera 1. ligi kobiet.