0-0

Bytovia Bytów

GKS Katowice: Wierzbicki - Frańczak, Klemenz, Kamiński, Słaby - Błąd (72. Goncerz), Poczobut, Cerimagić (46. Mandrysz) (81. Kalinkowski), Prokić, Słomka - Kędziora.

Bytovia Bytów: Szromnik - Opałacz, Wróbel, Rzuchowski (72. Wilczyński), Kamiński, Jakóbowski (92. Szewczyk), Surdykowski, Kuzdra, Wacławczyk (90. Wilk), Gonzalez, Wolski.

Po trzech meczach poza domem, GKS Katowice w ramach 28. kolejki Nice 1 ligi zmierzył się na Bukowej z Drutex-Bytovią Bytów. Trener Jacek Paszulewicz za pauzującego przez kartki Łukasza Zejdlera wybrał wracającego do zdrowia Armina Cerimagicia, dla którego był to pierwszy mecz rundy wiosennej. Spotkanie lepiej zaczęli goście. Już w pierwszych minutach po groźnym dograniu na piąty metr, piłka niebezpiecznie przeleciała przez nogi napastnika Bytovii. W drużynie gospodarzy najaktywniejszy był Andreja Prokić, co chwilę mierzący się z obroną w pojedynkach jeden na jeden. Mimo to w trakcie pierwszych 25 minut GieKSie nie udało się stworzyć klarownej sytuacji.

Natomiast drużyna z Bytowa szukała swoich szans w akcjach lewą flanką. Maciej Wierzbicki musiał pozostać bardzo czujny, bo piłka co chwilę była dogrywana w jego szesnastkę. GieKSa tymczasem czekała na swoje szanse z kontry. W 31. minucie Prokić otrzymał prostopadłe podanie w pole karne. Przegrał jednak wyścig z bramkarzem Drutex-Bytovii - Michałem Szromnikiem, który w ostatnim momencie wybił piłkę sprzed nóg rywala. Gracze trenera Jacka Paszulewicza przyspieszyli, ale nie przełożyło się to na gola.

W pierwszej połowie kibice zebrani na Bukowej nie zobaczyli bramek. W 55. minucie gry doskonałą szansę mieli goście. Maciej Wierzbicki w sytuacji sam na sam nogami skierował piłkę na rzut rożny, w ten sposób ratując GieKSę przed utratą gola. Trener Paszulewicz próbował zaskoczyć przeciwnika przesunięciem Adriana Błąda ze skrzydła na środek pola. Aktywny po prawej stronie był Paweł Mandrysz, który w przerwie zastąpił Armina Cerimagicia. Mimo wielu akcji prowadzonych przez młodzieżowca, jego dośrodkowania nie potrafiły znaleźć adresata.

Na kilka minut przed końcem Paweł musiał niestety opuścić boisko przez uraz. Miejscowi mieli jeszcze jedną znakomitą okazję. W 85. minucie Grzegorz Goncerz uderzał głową po dośrodkowaniu sprzed szesnastki. Piłka odbiła się od słupka, przeleciała nad linią bramkową i Szromnik zdołał ją złapać zanim wpadła do bramki. Tuż przed gwizdkiem kończącym mecz katowiczanie mieli jeszcze dwa uderzenia głową, lecz nie udało się zaskoczyć bramkarza gości. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Niestety. Koniec spotkania.

Główka Goncerza! Szromnik broni.

Kolejna zmiana. Szewczyk za Jakóbowskiego.

Żółta kartka dla Kalinkowskiego.

Doliczone 4 minuty.

Zmiana w drużynie gości. Wilk za Wacławczyka.

Klemenz doszedł do dośrodkowania, ale niecelnie uderzył głową i bramkarz zaczyna z piątki.

Druga żółta i czerwona kartka dla Opałacza. Mamy stały fragment gry.

Piłka od słupka po linii i bramkarz łapie! Niestety bez gola, choć było bardzo blisko. Strzelał Goncerz po dośrodkowaniu Słomki.

Będzie szansa GieKSy na dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry.

Żółta kartka dla Grzegorza Goncerza.

Ataki GieKSy nie ustają, niestety bez strzałów na bramkę Szromnika.

Zastępuje bo Bartłomiej Kalinkowski.

Uraz Pawła Mandrysza. Musi zejść z boiska.

Nieudane dośrodkowanie Kamila Słabego przebijającego się przez obronę gości.

Żółta kartka dla Lukasa Klemenza.

Ciągle próbujemy przez Mandrysza. Na razie jednak dośrodkowania bez adresata.

Coraz mniej czasu, cały czas czekamy na bramkę GieKSy.

Adriana Błąda zastępuje Grzegorz Goncerz.

Wojciech Wilczyński zmienia Michała Rzuchowskiego.

Teraz lepszy fragment gospodarzy.

Wojtek Słomka wywalczył rzut rożny.

Mandrysz szukał podania do Błąda ustawionego przed szesnastką, ale obrona przerywa akcję.

Wrzutka Mandrysza, bliski sięgnięcia piłki Kędziora.

Żółta kartka dla Marka Opałacza za powstrzymywanie Mandrysza.

Będzie rzut rożny dla katowiczan.

Dobra współpraca Mandrysza z Frańczakiem, ale bez próby dośrodkowania.

Kontra GieKSy. Frańczak po ziemi z prawej strony, ale rywale oddalają zagrożenie.

Na trybunach jest 3650 widzów.

Wierzbicki na posterunku. Ratuje nas przed utratą bramki w akcji sam na sam!

Będzie kolejne dośrodkowanie w szesnastkę. Chwilowa przewaga gości.

Wróbel dochodzi do dośrodkowania, ale Wierzbicki wybija na rzut rożny po strzale głową.

Teraz szansa na dogranie w pole karne dla Bytovii po faulu Frańczaka.

Będzie szansa ze stałego fragmentu gry. Mandrysz wypracował rzut wolny z prawej strony boiska.

Na razie jesteśmy na połowie GKS-u.

Paweł Mandrysz zastąpił Armina Cerimagicia.

Rozpoczynamy drugie 45 minut.

Schodzimy na przerwę bez bramek.

Minuta doliczona.

Była jeszcze jedna szansa na dośrodkowanie, ale Prokić niedokładnie podaje do Błąda.

Konta gospodarzy, ale za mocna piłka Błąda w pole karne.

Słomka strzelał zza szesnastki. Było blisko, piłka w bocznej siatce.

Kolejny stały fragment dla gości. Będzie wrzutka w szesnastkę GKS-u z około 30 metrów od bramki.

Armin próbował mocnego strzału sprzed szesnastki. Piłka przeleciała obok słupka.

Błąd niedokładnie dośrodkował, ale piłka zmierzała pod poprzeczkę bramki rywala. Szromnik skierował ją na rzut rożny.

Prokić bliski gola! Otrzymał podanie w pole karne i minimalnie uprzedził go Szromnik.

Żółta kartka dla Jakuba Kuzdry, za faulowanie Prokicia przy wyprowadzaniu kontry.

Rzut rożny dla gości.

Kędziora wyprowadził kontrę, ale po kontakcie z rywalem upadł na murawę. Sędzia nie zdecydował się na użycie gwizdka.

Będzie kolejna szansa dla Bytovii na dośrodkowanie po stałym fragmencie.

Była szansa na kontrę GKS-u, ale Prokić zatrzymany przed oddaniem piłki.

Wierzba wypiąstkowuje, ale piłka trafia pod nogi rywala, który nie przymierzył celnie zza szesnastki.

Będzie stały fragment dla gości. Szansa na wrzutkę w szesnastkę Wierzbickiego.

Mamy duży problem z utrzymaniem się przy piłce.

Kontra gości, znów groźnie w szesnastce GKS-u, ale obrońcom GKS-u udało się oddalić zagrożenie.

Błąd wypuścił Prokicia, który tym razem próbował prawą stroną, ale obrońca wybija na aut.

W grze katowiczan na razie brakuje dokładności.

Kolejna groźna akcja gości. Surdykowski na spalonym po podaniu, które ustawiło go sam na sam z bramkarzem.

Prokić atakował pole karne, ale po raz kolejny obrona przecina podanie.

Piłka przeniosła się na połowę GieKSy i teraz gości próbują konstruować akcje pozycyjne.

Odpowiedź GKS-u. Prokić lewą stroną wrzuca w szesnastkę, ale obrońca przecina.

Groźna sytuacja pod bramką Wierzbickiego. Piłka przeleciała obok nóg napastnika gości po groźnym dograniu.

GieKSa próbuje konstruować akcje lewą stroną.

Ruszamy. Do boju GieKSa!

• Jedenastki wracają na murawę. Za moment rozpoczynamy kolejny mecz na Bukowej.

• Przed nami mecz 28. kolejki Nice 1 ligi. Przed końcem sezonu GieKSa rozegra jeszcze siedem spotkań.

• Zawodnicy GieKSy rozpoczęli rozgrzewkę.

• Na Bukowej bronimy dzisiaj pozycji wicelidera. Drutex-Bytovia zajmuje 13. miejsce w lidze.

• Do pierwszej jedenastki wraca także dwóch Wojciechów - Kędziora oraz Słomka.

• W bramce Maciej Wierzbicki zastępujący kontuzjowanego Mateusza Abramowicza. W rundzie wiosennej zadebiutuje także Armin Cerimagić, który wraca do gry po kontuzji.