• Dobrotka (56)
  • Arak (89)

GKS Katowice: Abramowicz - Frańczak, Klemenz, Kamiński, Mączyński - Błąd (71. Mandrysz), Zejdler, Poczobut, Prokić (61. Goncerz), Skrzecz (84. Volas) - Kędziora.

PGE FKS Stal Mielec: Majecki - Kiercz, Dobrotka (59. Grodzicki), Leandro, Sobczak (34. Banaszewski), Swędrowski, Gancarczyk (67. Nowak), Soljic, Arak, Janota, Sadzawicki.

GKS Katowice w 26. kolejce Nice 1 ligi podejmował na własnym boisku Stal Mielec. Pojedynek dwóch drużyn z czołówki zwiastował piłkarskie emocje przy Bukowej. W jednej z pierwszych akcji meczu, Adrian Błąd zaskoczył bramkarza gości dośrodkowaniem w światło bramki. Po niepewnej interwencji piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Obrona Stali cofnięta na swojej połowie, dawała GieKSie dużo możliwości do konstruowania akcji pozycyjnych. Mimo to w 17. minucie, po dośrodkowaniu z prawej strony, Jakub Arak zdołał oddać strzał, który zatrzymał się na bocznej siatce bramki Mateusza Abramowicza.

Goście byli w stanie odpowiedzieć na przewagę katowiczan i przenieść grę pod szesnastkę rywala. GKS odzyskał inicjatywę w ostatnich 10 minutach pierwszej połowy. Po dwóch próbach Andreja Prokicia, piłka przelatywała obok słupka bramki Radosława Majeckiego. Jeszcze w ostatnich momentach do sytuacji dochodzili Błąd i Oktawian Skrzecz, ale żaden nie znalazł drogi do bramki. Do 45 minuty meczu kibice na Bukowej nie oglądali bramek.

Po wyjściu z szatni pierwszą groźną sytuację stworzyli mielczanie. Abramowicz sparował mocny strzał zza szesnastki. W 56. minucie spotkania, jeden z obrońców GieKSy zagrał w polu karnym ręką. Sędzia wskazał na jedenastkę, a tę na bramkę zamienił Martin Dobrotka. Gospodarze w odpowiedzi szukali szans skrzydłami. Gra się zaostrzyła i oglądaliśmy więcej fauli. Rywalizację zamknęło uderzenie zza szesnastki Jakuba Araka, który przebił się przez defensywę GKS-u i po strzale zmieścił piłkę tuż obok słupka. Po 90 minutach gry 2:0 dla Stali Mielec.

• 90+5 min

Koniec spotkania.

• 90 min

Doliczonych 5 minut gry.

• 90 min

Żółta kartka dla Nowaka.

• 89 min

Jakub Arak na 2:0 dla mielczan.

• 86 min

Majecki łapie wrzutkę Zejdlera.

• 86 min

Będzie szansa dla GKS-u ze stałego fragmentu gry.

• 84 min

Żółta kartka dla Bartka Poczobuta.

• 84 min

Dalibor Volas zastępuje Oktawiana Skrzecza.

• 82 min

Żółta kartka dla Lukasa Klemenza za dyskusję z sędziami.

• 79 min

Mączyński strzelał! Bramkarz wybił i blisko piłki był Kędziora, ale niestety jej nie dosięgnął.

• 76 min

Żółtka kartka dla Mateusza Kamińskiego.

• 74 min

Krótka przerwa spowodowana problemami Tomasza Swędrowskiego.

• 71 min

Paweł Mandrysz zastępuje Adriana Błąda.

• 68 min

Wyraźna przewaga GieKSy, ale brakuje wykończenia akcji strzałem.

• 67 min

Zmiana u gości. Bartosz Nowak zastępuje Mateusza Gancarczyka.

• 65 min

Kilka niedokładnych wrzutek w pole karne Majeckiego. Nadal bez zagrożenia bramki mielczan.

• 63 min

Z trybun mecz ogląda 4000 kibiców.

• 61 min

Grzegorz Goncerz zastępuje Andreje Prokicia.

Wrzutka w pole karne GieKSy, Abramowicz wybija na rzut rożny.

Żółta kartka dla Mateusza Mączyńskiego.

Grodzicki za Dobrotkę.

Martin Dobrotka na 1:0 dla gości.

Rzut karny dla Stali. Zagranie ręką jednego z katowiczan.

Kontra Stali. Groźny strzał Gancarczyk schodzącego z prawej strony, ale obok słupka.

Skrzecz wbił się w pole karne i piłka po odbiciu od nóg obrońców trafiła do Błąda. Ten nie oddał jednak precyzyjnej próby.

Groźny strzał na bramkę Abramowicza. Strzał sparowany, ale było groźnie.

Rzut rożny dla Stali po interwencji Klemenza.

Adrian Frańczak próbował prawą stroną, ale niedokładne dogranie w szesnastkę.

Zaczynamy drugie 45 minut.

• Piłkarze wracają na boisko.

• 45+2 min

Kończymy pierwszą część gry.

• 45+1 min

Kontra mielczan, ale Abramowicz łapie po za słabej wrzutce.

2 minuty doliczone.

Duże zagrożenie pod bramką Stali! Próbował Skrzecz, potem Błąd! Jeszcze jeden rożny.

Mączyński pozwolił sobie na rajd. Wywalczył rzut rożny.

Poczobut przerywa groźną akcję pod szesnastką GieKSy.

Stal odpowiada. Rzut rożny dla gości.

Gospodarze odzyskali inicjatywę. Próbował z 20 metrów Prokić, ale znów niecelnie.

Szansa dla GKS-u na dośrodkowanie z prawej strony.

Z powodu kontuzji boisko opuścił Sobczak. W jego miejsce Banaszewski.

Dobre podanie Błąda do wchodzącego w szesnastkę Prokicia. Ten jednak źle przymierzył!

Skrzecz przebił się prawą stroną, posłał podanie w szesnastkę, ale bez strzału.

Okazja dla GieKSy po dośrodkowaniu Błąda, ale sędzia podnosi chorągiewkę.

Dużo faulujemy, dając rywalowi szansę na zaskoczenie obrony ze stałego fragmentu gry.

Pressing gości. GKS nie potrafi utrzymać się przy piłce.

Krótka przerwa spowodowana problemami jednego z zawodników gości.

Groźny strzał po ziemi w stronę bramki GieKSy. Abramowicz pewnie łapie.

Rzut rożny dla Stali.

Teraz szukamy szans po prawej stronie boiska.

Groźna sytuacja pod bramką GKS-u. Po dośrodkowaniu Arak strzela w boczną siatkę.

Piłka w bramce Abramowicza po stałym fragmencie, ale sędzia podniósł chorągiewkę.

Stal cofnięta na swoją połowę, obrońcy GKS-u mają dużo swobody w rozpoczynaniu akcji.

Przewaga gospodarzy. Próbujemy konstruować akcje pozycyjne lewą stroną.

Błąd posłał podanie w pole karne, ale żaden z kolegów nie dobiegł. Leandro oddalił zagrożenie.

Moment rozluźnienia gry.

Błąd znów mógł zaskoczyć bramkarza dośrodkowaniem! Piłka minimalnie nad poprzeczką po niepewnej interwencji.

Teraz natomiast stały fragment dla GKS-u sprzed szesnastki po interwencji ręką jednego z obrońców gości.

Rzut rożny z lewej strony dla gospodarzy.

Błąd wypuścił Zejdlera lewą stroną, ale Leandro go uprzedził.

Groźne podanie w szesnastkę GKS-u, rzut rożny dla Stali.

W pierwszej jedenastce GKS-u jedna zmiana. Oktawian Skrzecz zastąpił Wojciecha Słomkę.

Zaczynamy! Do boju GieKSa!

• Obie jedenastki już na boisku. Zostały ostatnie minuty.

• Stal w ostatnich trzech meczach zdobyła zaledwie 2 punkty, GieKSa natomiast pozostaje bez porażki i bez remisu w rundzie wiosennej.

• Zespoły już na murawie. Do rozpoczęcia spotkania zostało 20 minut.

• Nad Katowicami słońce, znakomite warunki do gry. Przed nami mecz 26. kolejki Nice 1 ligi pomiędzy czwartą (GKS) i szóstą (Stal) drużyną ligi.