• Grzesik (15)
1-0

Siarka Tarnobrzeg: Dybowski - Witasik, Kubowicz, Zaradny, Ropski, Stępień, Broź (64. Janeczko), Grzesik, Czyżycki, Witkowski (56. Dawidowicz), Płatek.

GKS Katowice: Abramowicz - Frańczak, Kamiński, Midzierski, Zejdler - Słomka (46. Mandrysz), Klemenz (46. Plizga), Kalinkowski, Prokić (75. Kędziora) - Foszmańczyk - Yunis.

W meczu I rundy Pucharu Polski GKS Katowice przegrał na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg 0:1.

W starciu z wyżej notowaną GieKSą zespół z Tarnobrzegu nie miał zamiaru składać broni. Tarnobrzeżanie prezentowali się na boisku solidnie, wymieniali dużo dokładnych podań, nie odstawiali nogi i starali się przeszkadzać GKS-owi w rozgrywaniu piłki już na jego połowie.

W pierwszym składzie GieKSy wystąpiło czterech nowych zawodników – pomocnicy Wojciech Słomka, Lukas Klemenz, napastnik Jakub Yunis i obrońca Tomasz Midzierski. Katowiczanie grali z Yunisem na szpicy z podwieszonym Tomaszem Foszmańczykiem i starali się zagrażać rywalom po akcjach skrzydłami.

Pierwszą groźną akcję GKS przeprowadził w 3. minucie, kiedy to wrzutkę z lewej strony Foszmańczyka niecelnym strzałem zamknął Mateusz Kamiński. Siarka odpowiedziała próbą w polu karnym Dawida Witkowskiego w 6. minucie, który był bliski zdobycia bramki, lecz w dogodnej pozycji nie trafił czysto w piłkę.

Z czasem do głosu doszła Siarka, która coraz śmielej zapędzała się w okolice pola karnego GKS-u. Efektem była bramka w 15. minucie, która padła po wrzutce z lewego skrzydła i zamknięciu jej przez Jana Grzesika z najbliższej odległości. GieKSa miała swoje okazje, jednak jeszcze w pierwszej połowie strzał Midzierskiego z linii szesnastki wybronił bramkarz, a Prokić trafił w słupek po rykoszecie.

Po zmianie stron GKS próbował odwrócić losy spotkania, ale Siarka mądrze przerywała jego akcje faulami i oddawała groźne strzały z dystansu. Najlepszą okazję Trójkolorowi mieli w 61. minucie, kiedy Prokić minął już bramkarza, ale piłkę rozpaczliwym wślizgiem wygarnął mu czysto obrońca. Minimalnie chybił za to z dystansu wprowadzony Dawid Plizga przy lewym słupku. Gospodarze do końca bronili się przed atakami GKS-u, ale robili to umiejętnie i nie pozwolili katowiczanom na wyrównanie.

W kolejnym meczu GKS Katowice zagra u siebie z Pogonią Siedlce w ramach Nice 1 Ligi. Początek 22 lipca o godzinie 17:00.

• 93 min

• 93 min

GKS musi uważać na kontry, bo rywale tylko czekają na zadanie ciosu.

• 92 min

Siarka kradnie teraz cenne sekundy, aby dowieźć korzystny wynik do końca.

• 91 min

Ropski wychodzi sam na sam z bramkarzem, ale do piłki szybciej dopada Abramowicz.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Siarka ustawiona wysoko, GKS próbuje gonić wynik, ale nie jest to łatwe.

Radulj za Zaradnego.

Siarka oddala zagrożenie od własnej bramki i liczy na strzały z dystansu.

Grzesik staje sam na sam z Abramowiczem, jednak nieczysto dotknął piłkę po mocno bitej futbolówce w pole karne z rzutu wolnego.

Siarka spowalnia grę i liczy na stałe fragmenty.

Strzał z dystansu Zaradnego wysoko nad bramką.

Przerwa na picie.

Kędziora za Prokicia.

Dobry strzał Plizgi obok słupka zza pola karnego. Zabrakło pół metra.

Plizga na długi słupek, futbolówki nie sięga Midzierski.

Dobra okazja dla GieKSy, rzut wolny na skraju pola karnego.

Teraz więcej fauli niż czystej gry. To bardziej odpowiada Siarce, bo GieKSa musi gonić wynik i wytrącana jest z rytmu.

Kontrowersja. Frańczak przerywa akcję rywala wślizgiem, dotyka najpierw piłki, ale sędzia mimo to daje mu kartonik.

Janeczko ujrzał "żółtko" za nieprzepisowe powstrzymanie kontry Plizgi.

Kartka dla Midzierskiego za przerwanie akcji Siarki faulem.

Janeczko za Brozia.

Wrzutka Prokicia, Mandrysz z główki niecelnie w polu karnym.

Tak wygląda obiekt w Tarnobrzegu.

Prokić mija golkipera gości, ale obrońca ratuje gospodarzy w polu karnym wybiciem!

GieKSa walczy z upałem i tarnobrzeżanami.

Kolejna dobra okazja Siarki, jednak Ropski uderza z 16 metrów wysoko nad bramką.

Kamiński nie sięga piłki po centrze Plizgi z rzutu rożnego.

Witkowskiego zmienia Dawidowicz.

Mandrysz wywalczył rzut rożny po akcji prawym skrzydłem.

Bramkarz gospodarzy piąstkuję piłkę wędrującą w pole karne.

Wolny wykonuje Zejdler.

Kartka dla Witkowskiego.

Chwila przerwy, w starciu ucierpiał Frańczak.

Mocny strzał Brozia z 17 metrów, jednak daleko od lewego słupka.

Zaczynamy 2. połowę.

Mandrysz za Słomkę.

Plizga za Klemenza.

Koniec I połowy.

Prokić uderza w polu karnym, rykoszet i słupek!

Sędzia doliczył 1 minutę.

Midzierski z szesnastki uderza płasko, ale broni to golkiper rywali.

Zejdler na lewym skrzydle wprost do rąk bramkarza Siarki.

Siarka mimo statusu drugoligowca gra naprawdę przyzwoity futbol. Dużo dokładności, waleczności i spora paleta podań przybliża ich do bramki GKS-u.

Witkowski trafia w mur.

Klemenz fauluje rywala na 25. metrze, będzie okazja do strzału dla tarnobrzeżan.

Po strzale Witkowskiego Kamiński wybija piłkę z linii bramkowej.

Prokić w polu karnym zagrywa do Yunisa, tego jednak uprzedza bramkarz "Siarkowców"!

Wrzutka Zejdlera z rzutu wolnego w pole karne wybita przez Grzesika.

GieKSę dopinguje głośno ok. 250-osobowa grupa kibiców.

GKS musi szybciej operować piłką, bo Siarka nie odstawia nogi i doskakuje do katowiczan. Przez to Trójkolorowi mają niewiele sytuacji po próbach akcji skrzydłami.

Chwila przerwy na uzupełnienie płynów.

Abramowicz wyłapuje wrzutkę z prawej flanki Zaradnego.

Katowiczanie przegrywają pojedynek główkowy w polu karnym po wrzutce Zejdlera.

Do rzutu rożnego podchodzi Zejdler.

Chwila przerwy, na boisku ucierpiał Witkowski.

Siarka dobrze ustawiona na boisku, GKS-owi nie tak łatwo rozgrywać piłkę.

Ładna wrzutka Foszmańczyka do Yunisa, ten uderza z woleja w obrębie szesnastki, lecz w środek bramki.

GKS po jednej okazji Kamińskiego spuścił z tonu, Siarka odważnie ruszyła i po jednej z akcji objęła prowadzenie.

Płaską piłkę z lewego skrzydła w pole karne wykańcza z bliska Grzesik. Trafienie było nieczyste, ale znalazło drogę do bramki Abramowicza.

Gol dla Siarki.

W składzie Siarki aż 5 młodzieżowców. Przed sezonem odeszło kilku kluczowych graczy, klub stara się uzupełnić braki zdolną młodzieżą.

W składzie GieKSy dotąd czterech nowych zawodników w pierwszym składzie: Klemenz, Midzierski, Słomka i Yunis.

Siarka pokazuje, że nie ma zamiaru tylko się bronić, gospodarze coraz częściej na połowie GKS-u.

Próba lobu zawodnika Siarki z dalszej odległości, piłka nieznacznie minęła lewy słupek.

Dogodna okazja dla gospodarzy, jednak w koronkowej akcji Witkowski nie trafił czysto w polu karnym w piłkę. Pierwsze ostrzeżenie dla GKS-u.

Foszmańczyk w pole karne do Kamińskiego, ten uderza nieczysto kolanem wysoko nad bramką.

Yunis po akcji lewą stroną wywalczył rzut rożny.

Spotkanie prowadzi arbiter główny Łukasz Szczech.

GKS w żółtych koszulkach i czarnych spodenkach, Siarka na czarno.

Czas start!

• Tarnobrzeg ma gościnny stadion. Gospodarze są w stanie udostępnić dla przyjezdnych całą trybunę północną, na której padł rekord 1200 kibiców gości.

• Obie drużyny spotkały się w oficjalnym meczu ostatni raz w sezonie 1999/2000 w ramach II ligi. Padł remis 0:0.

• Tarnobrzeżanie wygrali cztery ostatnie mecze z rzędu - 3 sparingi i mecz rundy przedwstępnej Pucharu Polski.

• Siarka to solidny drugoligowiec. Dwa poprzednie sezony zakończyła na 6. miejscu.

• Dzisiaj jesteśmy w słonecznym Tarnobrzegu, gdzie GieKSa zagra z Siarką w ramach 1/32 finału Pucharu Polski.

• Witamy pierwszy raz w sezonie 2017/2018!