• Błąd (45)
  • Kędziora (85)

Bytovia Bytów: Witan - Wróbel (74. Biel), S. Kamiński, Jakóbowski, Poczobut, Wacławczyk (64. Wolski), Wilczyński, Stasiak, Gonzalez, Hebel (72. Szewczyk), Duda.

GKS Katowice: Nowak - Frańczak, Klemenz (46. Kamiński), Midzierski, Mączyński - Zejdler (65. Sulek), Pleva, Mandrysz, Błąd, Ćerimagić - Yunis (81. Kędziora).

W meczu 11. kolejki Nice 1 Ligi GKS Katowice wygrał na wyjeździe z Drutex-Bytovią Bytów 2:1. Tym samym katowiczanie przełamali serię pięciu spotkań ligowych bez zwycięstwa.

Lepiej w spotkanie weszła GieKSa. Już w 5. minucie prowadzenie mógł dać katowiczanom Armin Ćerimagić, który pojawił się z lewej strony w polu karnym i uderzył płasko, ale jego strzał obronił Andrzej Witan. Swoją okazję miał w 17. minucie także Jakub Yunis, jednak uderzył nieczysto głową piłkę w obrębie "szesnastki".

Bytovia stawiała na akcje skrzydłami i odpowiedziała dwoma groźnymi strzałami, jednak na posterunku był Sebastian Nowak, albo gospodarzom brakowało precyzji. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, gola do szatni z dystansu po efektownym strzale przy prawym słupku zdobył Adrian Błąd. Po tym trafieniu sędzia zakończył pierwszą połowę.

Po zmianie stron Bytovia starała się odrobić stratę, a katowiczanie skupili się na defensywie i wybijaniu z rytmu rywali. Sytuacji było niewiele. W 54. minucie Maksymilian Hebel już minął Sebastiana Nowaka, ale jego strzał zatrzymał na linii bramkowej Tomasz Midzierski. Na kwadrans przed końcem sztuka wyrównania udała się gościom po trafieniu w polu karnym z kilku metrów Michała Jakóbowskiego i było nerwowo.

Ostatnie słowo należało jednak do Trójkolorowych. Adrian Frańczak popisał się rajdem lewą stroną i dośrodkowaniem, a jego akcję na lewym słupku zamknął wprowadzony Wojciech Kędziora, dając bardzo cenne trzy punkty ekipie z Bukowej, bo dotychczas Bytovia w lidze w pięciu spotkaniach zwyciężyła cztery razy.

• 94 min

Koniec meczu!

• 94 min

Mocny strzał S. Kamińskiego tuż obok spojenia.

• 93 min

GKS oddala zagrożenie od własnej bramki, Bytovia nie umie uciec spod pressingu.

• 92 min

Sulek wywalczył rzut rożny.

• 91 min

Ćerimagić faulowany na połowie rywali, piłkę bierze Błąd.

• 90 min

Sędzia doliczył 4 minuty.

• 88 min

GKS nie pozwala rywalom na odrobienie strat, katowiczanie utrzymują piłkę na połowie bytowian.

• 86 min

Kędziora wykańczana na lewym słupku akcję skrzydłem i dośrodkowanie Frańczaka!

• 86 min

Gol dla GKS-u!

• 83 min

Mączyński wybija piłkę kierowaną w pole karne GKS-u z prawej flanki.

• 81 min

Kędziora za Yunisa.

• 78 min

Do zmiany szykuje się Kędziora.

• 75 min

Jakóbowski w polu karnym nie daje szans z kilku metrów Nowakowi.

• 75 min

Gol dla Bytovii.

• 74 min

Biel za Wróbla.

• 74 min

GKS broni się teraz na własnej połowie, gospodarze częściej w okolicach bramki katowiczan.

• 72 min

Hebel schodzi, za niego Szewczyk.

• 70 min

GKS stara się być jak najdłużej na połowie rywali, chce oddalić zagrożenie.

• 68 min

Sulek faulowany, Wróbel zobaczył kartkę.

• 65 min

Sulek za Zejdlera.

• 65 min

Do wejścia na boisko szykuje się Sulek.

• 64 min

Wolski za Wacławczyka.

Bytovia próbuje od początku II połowy odrobić stratę, ale GKS nie pozwala jej na oddawanie groźnych strzałów.

GieKSę dopinguje kilkusetosobowa grupa kibiców. Gramy u siebie!

Mandrysz ukarany żółtą kartką.

Hebel mija Nowaka, lecz jego strzał do pustaka broni Midzierski.

Mandrysz faulowany, piłkę bierze Nowak.

Ćerimagić wybija piłkę na róg.

Rzut wolny dla Bytovii tuż przed linią boczną pola karnego.

Wilczyński zza pola karnego, piłkę paruje Nowak.

Hebel trafia w Nowaka z bliska, jednak ponownie asystent podnosi chorągiewkę po akcji Bytovii.

Zaczynamy!

Kamiński za Klemenza przed II połową.

• 45+2 min

Koniec I połowy.

• 45+2 min

Błąd daje gola do szatni po pięknym uderzeniu z dystansu przy prawym słupku.

• 45+2 min

• 45+1 min

Mocny strzał po ziemi Wacławczyka zza pola karnego łapie Nowak.

Sędzia dolicza 2 min.

Frańczak nie trafia czysto w piłkę głową i ta wychodzi na aut na wysokości pola karnego.

Kolejny rzut wolny dla GKS-u na połowie Bytovii.

Błąd na 18. metr do Yunisa, jednak Jakub uderza po ziemi i broni to bramkarz.

Niezwykle niebezpieczny strzał Bytovii w polu karnym nieznacznie mija lewy słupek bramki GKS-u.

Mączyński fauluje gracza Bytovii i ogląda kartonik.

Błąd zagrywa zbyt nisko i przeczytali to stoperzy rywala.

Ćerimagić faulowany kilka metrów przed polem karnym. Błąd ustawia piłkę obok Zejdlera.

Trzyma się za nerkę, GKS chwilowo w dziesiątkę.

Klemenz ucierpiał przed polem karnym GKS-u, chwila przerwy.

Błąd szuka wrzutką z rzutu rożnego Yunisa w polu karnym, jednak zrobił to zbyt wysoko.

Obrońcy wybijają zagranie Błąda z rzutu wolnego przy prawym słupku.

Mączyński faulowany i rzut wolny dla GKS-u na wysokości pola karnego.

Nowak wychodzi z bramki i wybija piłkę, do której dobiegał Hebel. Znów był jednak spalony.

Wilczyński faulował Mandrysza i ogląda kartkę.

Błąd zagrywa z rzutu rożnego do Midzierskiego, który nieczysto trafia w piłkę głową w polu karnym.

Strzał z dystansu GKS-u broni wybiciem za poprzeczkę Witan.

Jakóbowski wybija na aut wrzutkę Zejdlera z rzutu wolnego na połowie Bytovii.

Wróbel pakuje piłkę do siatki, jednak wcześniej jego kolega z drużyny był w polu karnym na spalonym.GKS miał teraz szczęście.

Groźna akcja Bytovii lewą flanką zakończona niecelnym strzałem w polu karnym obok prawego słupka.

Yunis starł się z Poczobutem, leży zawodnik Bytovii.

Zejdler zagrywa do Yunisa w pole karne, Czech myli się przy próbie uderzenia głową.

Wrzutka Błąda z lewego skrzydła ląduje na górnej siatce bramki.

Katowiczanie nie pozwalają dośrodkować rywalom z bocznych okolic pola karnego i przerywają akcje skrzydłami Bytovii.

Klemenz zatrzymuje akcję Hebela lewym skrzydłem.

GKS stara się utrzymywać przy piłce i obrońcy długo wymieniają podania już na własnej połowie.

Bytovia próbuje prowadzić akcje prawym skrzydłem, jednak na razie Mączyński czujnie przewiduje jej ruchy.

Ćerimagić wpada w pole karne z lewej strony i uderza płasko z kilku metrów, ale łapie to Witan.

Pierwsze minuty to dużo walki w powietrzu, szczególnie w środku pola.

Do I składu GKS-u wskoczyli tym razem Nowak i Mączyński.

GKS w czarnych strojach, Bytovia na czerwono.

Zaczynamy!

• W składzie gospodarzy zobaczymy Sławomira Dudę, byłego zawodnika GieKSy.

• Trzy wyjazdy do Bytowa kończyły się dwiema wygranymi i jedną porażką GKS-u.

• GKS mierzył się z Bytovią w lidze 6 razy. Odniósł 2 zwycięstwa i 2 remisy.

• Katowiczanie czekają na zwycięstwo ligowe od 5 meczów.

• GieKSę czeka trudne zadanie, bytowianie w pięciu domowych meczach ligowych przegrali tylko raz.

• Na ławce rezerwowych GieKSy zasiądą: Wierzbicki, Goncerz, Skrzecz, Prokić, Kędziora, Kamiński, Sulek.

• Sobotnie spotkanie poprowadzi arbiter Kornel Paszkiewicz.

• Witamy ze słonecznego Bytowa. Za chwilę mecz 11. kolejki GieKSy z Drutexem-Bytovią.